PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Datera przystąpiła do "ICT Pomerania"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/datera-przystapila-do-ict-pomerania-1403.html
QR Code
Datera przystąpiła do "ICT Pomerania"

Piotr Baranowski, 9 lipca 2007, 22:40
Tagi: brak

Zlokalizowana w Gdańsku firma Datera Sp. z o.o., twórca platformy FreecoNet, przystąpiła do pomorskiego Klastra Informatycznego "ICT Pomerania".

"ICT Pomerania" to klaster skupiający trójmiejskie spółki branży informatycznej oraz zaawansowanych technologii. Główną ideą, jaka przyświecała tworzeniu klastra jest powiązanie środowiska biznesowego i naukowego oraz partnerów w celu wspólnego zbudowania najnowocześniejszego regionu technologicznego w Polsce. Firmy skupione w klastrze mają również w planach inicjowanie i rozpowszechnianie swoich prac i usług na świecie. Adresatami klastra są małe, średnie i mikro przedsiębiorstwa oraz instytucje naukowo-badawcze i edukacyjne, a jego głównym celem jest skuteczne zarządzanie transferem wiedzy między tymi instytucjami, komercjalizacja wiedzy oraz podniesienie poziomu konkurencyjności gospodarki regionu.

Krzysztof Malicki, Prezes Zarządu Datera Sp. z o.o. powiedział:

Przystąpienie Datery do klastra ma charakter dwukierunkowy. Z jednej strony chcemy pokazać innym firmom nasze innowacyjne rozwiązania w zakresie VoIP i zachęcić do sięgania po nie. Z drugiej strony sami korzystamy z doświadczenia innych podmiotów obecnych w klastrze i planujemy integrację działań, aby stworzyć jeszcze bardziej atrakcyjne i niedostępne dotychczas rozwiązania z zakresu nowych technologii. Nie konkurujemy ze sobą, lecz współdziałamy, co w rezultacie daje naprawdę ciekawe efekty.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości