PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Datera wprowadza telekonferencje w Orange

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/datera-wprowadza-telekonferencje-w-orange-6560.html
QR Code
Datera wprowadza telekonferencje w Orange

Mariusz Burski, 19 października 2009, 17:31
Tagi: Datera S.A., Orange, Polska Telefonia Komórkowa (PTK Centertel), telekonferencja

Datera SA - firma technologiczna z branży telekomunikacyjnej - wdrożyła w sieci Orange system telekonferencyjny. Dzięki temu, dzwoniąc na numer 500 990 990, każdy może zorganizować telekonferencję. Udział w niej może wziąć jednocześnie nawet kilkadziesiąt osób z dowolnej sieci, usługi nie trzeba nigdzie aktywować, a koszt rozmowy jest liczony zgodnie ze stawką posiadanego przez dzwoniącego planu taryfowego – tak jak połączenie na zwykły numer Orange.

Nowy system telekonferencyjny działa w Orange od 7 września br. Aby zorganizować telekonferencję, wystarczy zadzwonić pod numer 500 990 990, zarezerwować wirtualny pokój telekonferencyjny i zaprosić uczestników. Kluczem do wirtualnego pokoju jest ID pokoju oraz kod PIN, ustalony przez osobę rezerwującą. Każdy uczestnik telekonferencji musi podać ID pokoju oraz kod po dodzwonieniu się na numer 500 990 990, a potem może brać udział w spotkaniu. Możliwość organizacji telekonferencji jest dostępna dla wszystkich użytkowników telefonii komórkowej i stacjonarnej. Nie wymaga to zamawiania czy aktywacji żadnej dodatkowej usługi i nie wiąże się z jakimikolwiek opłatami abonamentowymi.

"Osoba korzystająca z systemu telekonferencyjnego Orange ma możliwość rezerwacji daty i godziny telekonferencji, przedłużenia rezerwacji, zmiany kodu PIN oraz sprawdzenia zarezerwowanego terminu. Sterowanie usługą odbywa się za pomocą klawiatury telefonu - zgodnie z komunikatami głosowymi systemu telekonferencyjnego. Dostępność i łatwość obsługi czynią z telekonferencji ciekawą alternatywę dla spotkania tradycyjnego, które zawsze wiąże się z dużym wysiłkiem organizacyjnym i czasowym. Wirtualna konferencja w pełni może zastąpić biznesowe spotkania krawatowe, a także znacznie ułatwia kontakty z przyjaciółmi, pracownikami czy kontrahentami" – mówi Łukasz Młynarczyk, Senior Brand Manager Orange.

Opracowany specjalnie na potrzeby Orange system telekonferencyjny to kolejne rozwiązanie telekomunikacyjne "uszyte na miarę" przez firmę Datera (http://www.datera.pl). Dostarcza ona rozwiązania wykorzystywane przez największych polskich ubezpieczycieli, instytucje finansowe, administrację publiczną i jednostki naukowe, firmy prywatne, w tym operatorów telekomunikacyjnych. Datera posiada obecnie największy w Polsce zespół inżynierów, zajmujących się rozwojem oprogramowania wykorzystującego protokół SIP. W tym zakresie prowadzi wspólne badania z największymi uczelniami technicznymi w Polsce, m.in. z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Datera jest również twórcą platformy VoIP – FreecoNet – jednego z najpopularniejszych usługodawców telefonii internetowej w Polsce. W ofercie firmy znajdują się także usługi z zakresu zarządzania infrastrukturą telekomunikacyjną, gotowe rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw (system Datera Call-eX), a także produkt klasy operatorskiej (system Carrier-eX).

Źródło: Datera S.A.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości