PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Demonstracja na żywo technologii LTE/4G z prędkością 1 Gb/s

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/demonstracja-na-zywo-technologii-lte-4g-z-predkoscia-1-gb-s-7107.html
QR Code
Demonstracja na żywo technologii LTE/4G z prędkością 1 Gb/s

Mariusz Burski, 15 lutego 2010, 14:16
Tagi: LTE (Long Term Evolution), Ericsson, 4G

Podczas trwającego właśnie GSMA Mobile World Congress w Barcelonie, Ericsson ustanowił światowy rekord pokazując technologię LTE/4G z prędkością 1 Gb na sekundę w ramach pobierania danych.

Johan Wibergh, szef działu Networks oraz Executive Vice President powiedział:

Przewidujemy, że do 2020 roku do sieci podłączonych będzie 50 miliardów urządzeń. Każde urządzenie oraz sytuacja, w której wykorzystanie łącza jest korzystne powinno mieć możliwość skorzystania z nowych technologii. Pacjenci będą zdalnie łaczyć się ze szpitalami; studenci z wiejskich terenów połączą się z dowolnym uniwersytetem na świecie; ratownicy będą przesyłać przekaz na żywo z terenów dotkniętych katastrofą, aby nieść efektywną pomoc.

Johan Wibergh dodaje:

Użycie mobilnych łączy szerokopasmowych rośnie bardzo szybko, napędzane przez klientów korzystających ze smartphone’ów oraz laptopów. Dzięki połączeniu naszego technologicznego przywództwa i możliwości świadczenia usług jesteśmy doskonale przygotowani, aby wspierać naszych klientów w budowaniu sieci, które będą w stanie obsłużyć duży ruch w sieci i dostarczyć jej użytkownikom jak najlepsze doświadczenia.

Do dzisiaj Ericsson zawarł kontrakty na budowę sieci LTE z pięcioma głównymi globalnymi operatorami; AT&T w USA, Verizon w USA, TeliaSonera w Norwegii i Szwecji, MetroPCS w USA oraz DoCoMo w Japonii.

Do pierwszej na świecie demonstracji LTE 1Gb na sekundę wykorzystano technologię Multi Carrier oraz Multiple-Input-Multiple Output (MIMO), która została uruchomiona na sprzęcie LTE firmy Ericsson. Dzięki połączeniu tych technologii możliwe było pobieranie danych z prędkością do 1Gb na sekundę.

W demonstracji użyto czterech nośnych po 20MHz każda, łącznie 80MHz oraz 4x4 MIMO, dane były przesyłane poprzez cztery niezależne strumienie bitowe.

LTE to nowa generacja technologii mobilnej komunikacji, umożliwiająca szybkie przesyłanie ogromnych ilości danych w sposób skuteczny i efektywny kosztowo, dzięki optymalizacji wykorzystania widma częstotliwości. Dzięki większej prędkości sieci i zmniejszenieniu opóźnień, konsumenci mogą korzystać z szerokiej gamy aplikacji (internetowych w czasie rzeczywitym, gry online, social media i wideokonferencji) podczas gdy są w ruchu. LTE będzie w stanie w przyszłości sprostać wymogom nowych i ulepszonych aplikacji mobilnych opartych o Internet.

Ericsson bierze aktywny udział w stanowieniu standardów sieci i posiada największy wpływ na publikowane specyfikacje dotyczące sieci LTE. Ericsson ocenia, że posiada 25 procent wszystkich istotnych patentów dla LTE, co czyni go największym posiadaczem patentu w przemyśle.


Źródło: Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 13 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości