PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Dialog rusza z telewizją internetową

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/dialog-rusza-z-telewizja-internetowa-141.html
QR Code
Dialog rusza z telewizją internetową

Piotr Baranowski, 17 stycznia 2007, 10:30
Tagi: Telefonia Dialog

Wrocławski telekom zapowiada na kwiecień usługę, jakiej jeszcze nie było. Na razie wybrał platformę telewizyjną i planuje testy.
Słoweńska firma Iskratel wygrała przetarg na dostawcę platformy telewizji interaktywnej, która będzie składową potrójnej usługi (telefon, internet i telewizja) oferowanej przez Telefonię Dialog pod nazwą Dialog media.

Blisko mety

Prace nad usługą telewizji interaktywnej w Dialogu weszły w końcową fazę. Prowadzone są równolegle w obszarze infrastruktury i oprogramowania oraz w obszarze integracji zawartości.

Sławomir Szych, prezes Telefonii Dialog:

W naszych negocjacjach często przecieramy szlaki - pod względem prawnym telewizja interaktywna ciągle stanowi nowość. Stąd wymóg określenia w umowach warunków współpracy, które dadzą nam kontrolę nad ostatecznym kształtem produktu oraz możliwość modyfikowania oferty. To tłumaczy opóźnienie startu, ale mogę stwierdzić, że dzięki temu przedstawimy usługę nie tylko różniącą się od oferowanych obecnie na rynku, ale też znacznie pełniejszą, pozwalającą na kombinację poszczególnych składowych


Użytkownicy potrójnej usługi Dialog media uzyskają możliwość stworzenia własnego pakietu łączącego telefonię stacjonarną, dostęp do internetu i telewizję cyfrową. Będą mieli do dyspozycji między innymi takie opcje, jak TV Pauza (wstrzymanie oglądanego kanału) czy Cyfrowy Magnetowid (nagranie materiału z wybranego kanału telewizyjnego). Dodatkowo w opcji wideo wypożyczalni ma być możliwe skorzystanie z biblioteki kilku tysięcy filmów.

Na poligonDialog media ma wystartować komercyjnie w kwietniu. Obecnie trwają prace nad pilotażem usługi - z udziałem kilkuset abonentów w kilku wybranych miastach - który ma niedługo ruszyć. Wtedy też ujawnione zostaną dalsze szczegóły oferty.


Sławomir Szych:
W pierwszej kolejności działania promocyjne skierujemy do abonentów szerokopasmowego dostępu do internetu. To najbardziej zaawansowani i wymagający internauci

. Z szerokopasmowego dostępu do internetu DialNet korzysta obecnie prawie 80 tys. użytkowników. Do kwietnia ma ich być 100 tys., a do końca przyszłego roku grono to ma powiększyć się do 150 tys.

Źródło: Puls Biznesu

reklama

Ostatnie opinie internautów

tranceman 17.01.2007 @ 20:29
wkoncu bedzie all in one :) bo juz mam dosyc tych wszystkich dodatkowych gratow w pokoju ;/

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 6 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości