PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Domeny nie są już zależne od rządu USA

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/domeny-nie-sa-juz-zalezne-od-rzadu-usa-6500.html
QR Code
Domeny nie są już zależne od rządu USA

Piotr Baranowski, 2 października 2009, 14:21
Tagi: ICANN, Komisja Europejska (KE), USA, Viviane Reding

ICANN, czyli Internetowa Korporacja ds. Przydzielonych Nazw i Numerów nie będzie już podlegać wyłącznie Departamentowi Handlu USA. Od teraz kontrolę nad nią będą sprawować niezależne organy kontroli wyznaczone przez Rządowy Komitet Doradczy ICANN oraz samą ICANN we współpracy z rządami państw z całego świata. To skutek decyzji amerykańskiego rządu.

Umowa o współpracy przewidująca jednostronny nadzór działalności ICANN przez Departament Handlu USA, nie została przedłużona. Zastąpi ją wspólne "zatwierdzenie zobowiązań" rządu USA i ICANN, które stanowi istotną reformę obecnych ustaleń dotyczących zarządzania.

Dzięki temu ICANN ma stać się bardziej otwarta i będzie odpowiadać za swoje działania przed miliardami użytkowników internetu na całym świecie.

Viviane Reding, komisarz UE ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów powiedziała:

Z zadowoleniem przyjmuję decyzję rządu USA, aby kluczową rolę, jaką ICANN odgrywa w zarządzaniu internetem, dostosować do realiów XXI wieku i ery globalizacji. Użytkownicy internetu na całym świecie mogą teraz oczekiwać, że podejmując decyzje w sprawie nazw i adresów domen, ICANN będzie działać w sposób bardziej niezależny i będzie ponosić większą odpowiedzialność za swoje działania, uwzględniając przy tym interesy wszystkich zainteresowanych podmiotów. Zewnętrzne organy kontrolne będą okresowo oceniać działalność ICANN. Jeżeli reforma ta zostanie wprowadzona w skuteczny i przejrzysty sposób, zyska szerokie poparcie zarówno wśród obywateli i przedsiębiorców, jak i w środowiskach rządowych.
reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości