PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Dostęp do Internetu w Polsce - gorzej niż źle

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/dostep-do-internetu-w-polsce-gorzej-niz-zle-7656.html
QR Code
Dostęp do Internetu w Polsce - gorzej niż źle

S.Nowak, 7 lipca 2010, 14:04
Tagi: Internet, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE)

UKE raportuje - zaledwie odrobinę ponad 13% Polaków ma dostęp do szybkiej sieci. Jesteśmy na szarym końcu cywilizowanego świata - wyprzedzamy tylko Rumunię i Bułgarię. Co prawda rząd przewiduje, iż do 2015 roku dostęp do Internetu ma być dobrem ogólnodostępnym, jak gaz i prąd, jednak wydaje się to dosyć mało prawdopodobne...

Polskę toczą problemy z dostępnością, zasięgiem, a także konkurencyjnością. Oczywisty fakt - najlepiej sytuacja wygląda w dużych aglomeracjach i miastach. Na wsiach Internetu nie ma w ogóle, albo dostępny jest jedynie drogą radiową, a więc na pewno nie można go nazwać szybkim...

Jak wiemy, Finlandia już teraz zagwarantowała prawnie swoim obywatelom dostęp do szybkiej sieci. Polacy będą musieli na coś takiego poczekać jeszcze kilka ładnych lat...

Źródło: gazeta.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

Mariusz 8.07.2010 @ 09:28
Na wioskach co prawda jest internet z tp, ale żeby był tani trzeba podpisywać cyrograf na kilka lat. No ale umowy nie wszyscy mogą podpisać wiec zostaje umowa bezterminowa i cena taka że aż głowa boli.
freelove 8.07.2010 @ 20:07
U mnie w Poznaniu TP nie chce mi pociągnąć 50 m kabla. Radiówka od prywatnego operatora jest ale jego podejście do klienta jest takie, że lepiej pogonić go spotykając na ulicy. Ja rozumiem, góry czy wyspa to się nie opłaca ale środek Europy, przy drodze na Berlin, w ponad 0.5 mln aglomeracji? Teraz mam iPlusa ale potrzebuję do pracy (!!!!) internet bez limitów transferu, więc TePsowy pseudo Orange też nie wchodzi w grę. Co ciekawe sąsiedzi kable mają. I tu ciekawostka - technik mi powiedział, że dla każdego kopią osobno! Tak jakby nie można było policzyć posesji na ulicy, dodać ze 4 kable nadmiarowo w razie gdyby któryś był zepsuty, czy ktoś chciał dodatkowo na firmę telefon i po prostu od razu położyć całą wiązkę dla wszystkich za jednym kopaniem. Przecież nikt im nie broni skasować za robociznę od każdego a fizycznie infrastruktura już by była.
mirka 9.07.2010 @ 15:15
i czego sie tu dziwic? skoro wiekszosc opartorow, zamiast inwestowac pieniadze w przekazniki itd. laduje je w dure reklamy! mam net w play, ktory dziala mi tylko w Warszawie, a kupowalam go z mysla o wakacjach w gorach...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 6 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16