PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > DrayTek polonizuje nową serię routerów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/draytek-polonizuje-nowa-serie-routerow-3796.html
QR Code
DrayTek polonizuje nową serię routerów

Michał Gruszka, 31 marca 2008, 11:59
Tagi: DrayTek, Internet, WLAN

DrayTek – producent sprzętu sieciowego oraz innowator technologii bezprzewodowych i VoIP – wyposażył swoją najnowszą serię routerów Vigor 2820 w polskie oprogramowanie.

Dzięki udostępnieniu polskiej wersji językowej oprogramowania dla modeli Vigor 2820 oraz 2820n (zgodny z draftem standardu 802.11n), zdecydowanie łatwiej będzie można skonfigurować te urządzenia. Jest to ważne przede wszystkim dla tych użytkowników, dla których konfiguracja routera z oprogramowaniem w języku angielskim i z użyciem technicznej terminologii stanowi istotną przeszkodę. Polskojęzyczną wersję oprogramowania dla urządzeń Vigor 2820 można pobrać bezpłatnie ze strony: www.draytek.pl i www.brinet.pl.

Polskie oprogramowanie serii Vigor 2820 to nie jedyny atut najnowszych urządzeń DrayTeka. Na uwagę zasługuje podwójne łącze WAN z wbudowanym modemem ADSL i portem WAN/Ethernet. Pozwala to z jednej strony na podłączenie dwóch niezależnych dostawców Internetu, a z drugiej daje swobodę wyboru providera internetowego, dostarczającego usługę w dowolnej technologii. W praktyce oznacza to, że rezygnując z Internetu w standardzie ADSL od operatora telekomunikacyjnego (np. Neostrada) na rzecz lokalnego dostawcy (np. z sieci kablowej), nie trzeba inwestować w zakup nowego routera. Dla zainteresowanych funkcją bezprzewodową urządzenia istotny na pewno jest fakt, że model Vigor 2820n posiada wbudowany moduł sieci bezprzewodowej, oparty na szkicu standardu 'n'.

DrayTek Vigor 2820 to również: wbudowany 4-portowy switch z jednym portem 10/100/1000 Mbit/s, z funkcją separacji portów (VLAN), serwer drukarki sieciowej, efektywne zarządzanie pasmem za pomocą Limitowania Sesji, Limitowania Pasma i QoS dla ruchu IP. Pod kątem zabezpieczeń warto zwrócić uwagę na: filtr danych i treści stron WWW, ochronę przed atakami DoS, przypisywanie MAC-adresów do adresów IP, filtr URL, czy blokowanie komunikatorów internetowych. Vigor 2820 to również możliwość utworzenia nawet 32 wirtualnych kanałów VPN. Na przyjazne zarządzanie routerem mają wpływ: interfejs przez stronę WWW, możliwość zdalnej konfiguracji i aktualizacji, rozbudowane funkcje diagnostyczne.

DrayTek Corporation (www.draytek.pl) to wiodący na świecie producent urządzeń sieciowych, które są adresowane do wymagających użytkowników prywatnych, a także do małego i średniego biznesu. Od początku swojej działalności w 1997 roku, DrayTek rozwija technologie zdalnego dostępu VPN i ISDN oraz rozwiązania obsługujące szerokopasmowy dostęp do Internetu. Produkty DrayTek wyróżniają się również zaawansowanymi rozwiązaniami z zakresu VoIP, komunikacji bezprzewodowej oraz bezpieczeństwa sieci (zapory sieciowe, filtry stron WWW, zapory UTM). W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów firmy DrayTek jest Brinet Sp. z o.o. (www.brinet.pl). Spółka ta współpracuje również z firmą Funkwerk Enterprise Communication GmbH, dystrybuując na rynku polskim marki: Elmeg, Bintec, Artem.

reklama

Ostatnie opinie internautów

paczek 31.03.2008 @ 15:44
pfe... nic specjalnego. Amatorzy nie biorą się do tworzenia własnej sieci, Ci którzy to robią, mają chociaż minimalne pojęcie o tym co chcą zrobić - więc konfiguracja (choćby w języku angielskim) nie powinna stworzyć większych problemów. Moim zdaniem zbędna modyfikacja...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 10 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości