PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Dzieci a telefony - z okazji dnia dziecka.

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/dzieci-a-telefony-z-okazji-dnia-dziecka-7489.html
QR Code
Dzieci a telefony - z okazji dnia dziecka.

S.Nowak, 1 czerwca 2010, 11:24 (ostatnio zmodyfikowano w wtorek, 1 czerwca 2010 o 14:06)
Tagi: brak

Czy dziecku potrzebny jest telefon komórkowy? Jeszcze kilka lat temu nikt nie zastanawiał się nad takimi sprawami - problem po prostu nie istniał. Natomiast teraz coraz częściej dzieciaczki w podstawówce mają już swój własny telefon. Swego czasu ukazało się kilka aparatów stworzonych specjalnie dla dzieci, jednak nie przyjęły się one zbyt dobrze. Żaden szanujący się uczeń podstawówki nie będzie przecież chodził z jakimś "Fonkiem", kiedy jego koledzy mają wypasione smartphone'y. Szaleństwo!

Problem jest o tyle trudny, że nikt nie chce odmawiać swojemu dziecku i skazywać go na ostracyzm, bo jako jedyne w klasie nie będzie posiadało telefonu. Grunt to nie dać się zwariować.

Dobrze jest ustalić z innymi rodzicami i nauczycielem, że dzieci nie powinny przynosić telefonów do szkoły. Bo przecież nie oszukujmy się, nie muszą wykonywać bardzo ważnych telefonów będąc na lekcjach.
Poza szkołą wyposażenie dzieciaka w telefon jest bardziej uzasadnione. Z drugiej strony ludzie przez tyle lat radzili sobie w tej materii bez wymyślnej technologii i było dobrze.

Niestety chyba znakiem naszych czasów jest pakowanie techniki w każdą dziedzinę życia, w parze z wymyślaniem urządzeń, które ponoć wypełniają jakąś lukę w rynku, a tak naprawdę nie bardzo wiadomo po co one istnieją (ale każdy je chce - patrz iPad).

Jak sobie zatem poradzić, chcąc mieć zadowolone dziecko i samemu nie popadać w przesadę?
Najważniejsze jest wytłumaczyć dziecku, że może niekoniecznie potrzebuje najbardziej zaawansowanego smartphone'a na rynku i że czasem prostsze rozwiązania nadadzą się bardziej. Na szczęście oferta telefonów GSM jest na tyle szeroka, że i w tym przypadku uda się coś dopasować.

Dla najmłodszych skierowany jest Fonek, dostępny w ofercie PLAY. Oczywiście to bardzo proste urządzenie w dzieciach w wieku 7 i więcej lat wzbudzi co najwyżej płacz.
Moim zdaniem, jeżeli już chcemy wyposażyć dziecko w komórkę, to najlepszy będzie segment tych prostszych i tańszych telefonów. Dzięki temu, że ich cena nie powala, nie będzie wielkiej szkody, gdy coś z się z aparatem stanie. W tej chwili tańsze telefony nie są wcale najbrzydsze, czasem producent wyposaża je w kamerę, czy odtwarzacz muzyczny. To, plus odrobina perswazji powinny wystarczyć aby wilk był syty i owca cała ;) Jeszcze dzisiaj ukaże się zestawienie telefonów za rozsądną cenę, które idealnie nadadzą się dla dzieci.

Źródło: wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Monika 1.06.2010 @ 16:39
Czasy faktycznie się zmieniły i dziś pod presją rówieśników często decydujemy się na taki zakup dla własnych pociech. Temat jest dość dyskusyjny szczególnie biorąc pod uwagę dzieci mniejsze. W przypadku nastolatków posiadanie telefonu stało się już sprawą naturalną. Osobiście uważam, że przed zakupem telefonu powinniśmy uświadomić nasze dzieci jak właściwie korzystać z takiego sprzętu. Po za tym w przypadku nastolatków komórka może okazać się cenna. Czytałam gdzieś , że operatorzy wprowadzili już możliwość lokalizowania swojej pociechy. Biorąc pod uwagę , że dzieci w okresie dorastania mają różne pomysły, taka usługa może okazać się przydatna. Ciekawa jestem tylko jaki zasięg ma taka usługa?

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości