PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > E-Faktury w Play

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/e-faktury-w-play-8913.html
QR Code
E-Faktury w Play

Maciej Celmer, 1 kwietnia 2011, 13:45
Tagi: CSR, e-faktura, Play

Operator sieci Play stworzył swoim klientom możliwość aktywacji e-Faktury w formie elektronicznej z pozycji portalu play24.

Aplikacja pozwala klientom samodzielnie aktywować e-Fakturę za pośrednictwem Play24 bez konieczności wysyłania do P4 wniosków w formie papierowej. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy coraz chętniej korzystają z elektronicznych form dokumentów, e-faktura jest również gwarancją otrzymania dokumentów rozliczeniowych w terminie.

Wprowadzenie e-Faktury jest kolejnym projektem z zakresu CSR Play, operator prowadzi również projekty związane z segregacją śmieci, kontrolowaniem zużywania energii, wspieraniem schronisk dla zwierząt oraz bezpieczeństwem dzieci w sieci.

Źródło: Play

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cami 1.04.2011 @ 13:52
?Niech nie mydlą oczu CSR, bo to zwykłe cięcie kosztów :-). Jakby im tak bardzo o CSR chodziło, to by nie rozsyłali po salonach ton ulotek, ani nie wydawali tej swojej książeczki z telefonami... Dopóki klient nie jest zmuszany do EOF, to wszystko gra, niech go operatorzy zachęcają. Tylko czy taka dyspozycja opiera się tylko o wewnętrzne procedury, czy także o jakieś uregulowania prawna? Wcześniej trzeba było złożyć dyspozycję w salonie, teraz rzez www. Dlaczego nie od razu przez www?
Operatorzy zbyt mocno liczą na dobrą wolę uzytkowników. Odsetek EOF wzrósłby znacznie bardziej, gdyby po przejściu Play dał np. dodatkowy pakiet np. 20 minut do Play i na stacjonarne (bo mają taki typ minut) na powiedzmy 3 miesiące. Zawsze to coś korzystnego dla klienta, a koszt praktycznie żaden - połączenia w sieci nie wiążą się z zewnętrznymi rozliczeniami, a MTR na stacjonarne jest niski.
mdawidm 1.04.2011 @ 14:19
z tego co mi wiadomo to za efakture play zawsze dawal 30 minut do wszystkich sieci co miesiac przez pol roku
Hajdek 1.04.2011 @ 14:54
@Cami - ale co potencjalnego klienta takie rzeczy obchodzą? Ludzie interesują się raczej tym, że taka usługa powstała. Wielu osobom ta opcja ułatwi "życie". Poza tym wydaje mi się, iż E-Faktury powstałyby bez względu na projekt CSR. Dobrze, że w końcu została udostępniona usługa tego typu. Niezbyt wygodne jest męczenie się z prawdziwymi papierami, a wirtualne to zupełnie inna sprawa (szczególnie dla mnie, zważając na fakt dosyć szybkiego pisania na klawiaturze).
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 1.04.2011 @ 15:14
@mdawidm - o widzisz, jeżeli faktycznie tak jest to spoko - jest powód do zmian. Nie ma o tym ani słowa w informacji prasowej jednak, co jest błedem, jeżeli nadal dają te 30 minut.
@Hajdek - ja nie komentuję z punktu widzenia klienta. Staram się patrzeć kategoriami rynku i rozumieć decyzje operatorów. To dlaczego się pojawiły (ciecie kosztów) i jak chcą ją sprzedać ("ekologia"). EOF ma plusy ale powtarzam, jeżeli klient ma dostęp do wersji papierowej i jednocześnie przez konto abonenckie do wersji PDF, to czemu ma rezygnować z papieru, żeby dostawć ten pdf, który sobie może sam pobrać na e-mail? Jaka jest wartość dodana takiej decyzji poza "ekologią"?
Staram się zrozumieć takie decyzje i kroki. Nie każdy musi lubić wersję elektroniczną faktury. Ludzie mają swoje nawyki i podejmą wysiłek ich zmiany nie poprzez "ekologiczne" opakowanie danej decyzji (stąd moja wytknięta obłuda z ulotkami), ale jeżeli dostaną coś, cokolwiek za zmianę swoich przyzwyczajeń.
Cami 1.04.2011 @ 15:18
Aha, jeszcze coś. Może zaczęlibyśmy rozpropagowywać EOF, kiedy ich obecność w ustawodastwie będzie w 100% unormowana? Teraz mamy względną dowolność, są zwykłe PDF, są PDF podpisane, są w końcu korzystajace z podpisu cyfrowego itd.
Przykład tekstu z dzisiaj:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,9357269,Czy_e_faktura_za_internet_upowaznia_do_ulgi_.html
Skończy się jak zawsze na niczym i jak zawsze urząd będzie je akceptował, ale ciągle klient musi dryfować w tej niepewności - jak to z tym EOF jest. Niech najpierw będzie jedna i obowiązująca wszystkich wykładnia, potem niech nastąpi masowa cyfryzacja faktur.
Cami 1.04.2011 @ 15:24
Pełna treść na stronie UKE:
http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=168&news_id=6578&layout=3&page=text
Fragment:
W świetle zamieszczonej przez MF interpretacji zawartej w Broszurze dotyczącej rozliczenia ulgi internetowej za 2010 rok, odbiorca faktur przesyłanych w formie elektronicznej zobowiązany jest do przechowywania tych faktur w tej formie i w formacie, w którym zostały mu przesłane, w sposób gwarantujący autentyczność ich pochodzenia i integralność ich treści, jak również czytelność przez cały okres przechowywania.

Autentyczność pochodzenia i integralność treści faktury są zachowane w przypadku wykorzystania:
1) bezpiecznego podpisu elektronicznego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450 z późn. zm.) weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu,
lub
Cami 1.04.2011 @ 15:25
2) elektronicznego systemu wymiany danych EDI (zgodnie z umową w sprawie europejskiego modelu wymiany danych elektronicznych), jeśli zawarta umowa dotycząca tej wymiany, przewiduje stosowanie procedur gwarantujących autentyczność pochodzenia faktury i integralność jej danych.

A zatem, żeby faktura mogła być uznana za elektroniczną fakturę, musi spełniać powyżej określone warunki. W przypadku braku ich spełnienia, jakikolwiek dokument w tym elektroniczny obraz faktury w formacie PDF czy też tzw. ekofaktura nie stanowi faktury elektronicznej, a więc nie była fakturą w rozumieniu przepisów prawa, uprawniającą do skorzystania z ulgi internetowej za 2010 rok.
//to nie odnosi się w 100% do wiadomosci o Play, ale chciałam pokazać problem, jaki istnieje w interpretacji//
blizniaki06 1.04.2011 @ 18:24
Choć lubuję się we wszelkich papierzyskach (jakiś taki element urzędasa zagnieździł się w moim "ja"?), uważam to za dobry pomysł. Raz - oszczędność miejsca (w mej i tak małej klitce). Dwa - każdy zamysł noszący znamiona ekologicznego uważam za słuszny. Trzy - profity (jestem w Play Online i uaktywniając e-fakturę liczyć mogę na promocyjny pakiet; w zależności od wybranego abonamentu; np. 500 MB; aczkolwiek - o ile się nie mylę - mogę to zrobić jedynie 6 razy, za każdym razem od nowa aktywując pakiet; co do wspomnianych przez Przedmówców 30 min. chyba także obowiązują przez 6 miesięcy, a gdy nie zdezaktywuje się usługi, naliczana będzie miesięczna opłata abonamentowa 3 zł).
@Frasier 3.04.2011 @ 09:05
Ech, faktury elektroniczne... Temat rzeka. Niby usługodawca ma obowiazek bezpłatnego jej wystawienia i dostarczenia w formie papierowej, a jednak różnymi sposobami zmusza nas do porzucenia naszego prawa. Tutaj nie jest to uwaga do Play, ale np. operatoró internetowych, którzy znacząco obniżają opłątę za aktywację, jeżeli weźmiemy eFakturę (która to nazwa, jak widać w treści pisma na UKE nic nie znaczy, bo może oznaczać cokolwiek). Kto wie, czy to się kiedyś nie skończy karą.
Greg 8.02.2012 @ 14:18
Prowadzę firmę jednoosobową i "nie wyrabiam na zakrętach z czasem" i nie mam czasu sprawdzać czy e-faktura jest na koncie. Po prostu zdażyło mi się nie zapłacić lub nie wydrukować dla księgowej. Stwierdziłem że wrócę do tradycyjnej metody papierowej. Biorę w wieczorem plik faktur które dotarły pocztą i opłacam. To jest dla mnie najlepsza metoda na terminowe opłaty i księgowość.
Niestety Play śle faktury po 3-5 tygodni. Tragedia!!! Pisanie, dzwonienie i prośby o d**likat faktury to standart. Czuję się jakby mnie zmuszali do efaktury. I Co to za ekologi skoro to ja muszę płacić za tusz i papier żeby zaksięgować fakturę? A w wersji elektronicznej muszę ją trzymać 5lat.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 5 i 9 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16