PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ekstra numer Orange i Xtra numer PLAY

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ekstra-numer-orange-i-xtra-numer-play-7459.html
QR Code
Ekstra numer Orange i Xtra numer PLAY

S.Nowak, 27 maja 2010, 10:48
Tagi: Orange, Play

W dniu dzisiejszym Orange rozpoczęło testy nowej usługi Ekstra numer. Umożliwia ona posiadanie dwóch niezależnych numerów na jednej karcie SIM. Podobną funkcjonalność od pewnego czasu oferuje także PLAY. W dalszej części newsa zestawienie obu propozycji.

Funkcjonalność oferowana przez PLAY polega na dołożeniu tymczasowej maski numeru, np. na potrzeby przeprowadzenia aukcji, czy w celu podania go w ogłoszeniu. Numer przydzielany losowo, na okres 2 tygodni przekierowuje połączenia i smsy na numer główny. Z maksymalnie trzech dodatkowych numerów nie można wykonywać połączeń, wysyłać smsów, czy korzystać z sieci.

Z kolei Orange proponuje całkowicie niezależny numer, objęty osobnym planem taryfowym i posiadający pełen zakres dostępnych usług. Dodatkowy numer umożliwia wykonywanie połączeń i wysyłanie smsów a także dostęp do sieci itd.

Poniżej zestawienie zaczerpnięte z bloga Orange:

Tak naprawdę mimo zbliżonej koncepcji oferowane usługi trudno porównać, ponieważ z założenia mają oferować zupełnie inne możliwości. Xtra numer w PLAY jest prostą usługą tymczasową, przydatną doraźnie, natomiast propozycja Orange, to pełnowymiarowy drugi numer.

Alternatywą są na pewno telefony dual SIM, które posiadają jedną niezaprzeczalną przewagę - nie musimy ograniczać się do jednego operatora.

Źródło: PLAY, Orange

reklama

Ostatnie opinie internautów

Dorota 27.05.2010 @ 15:24
Dopóki tego typu możliwość nie pojawi się w punktach to chyba nie ma co komentować, ale dobrze , że coś takiego planują bo to jednak spore udogodnienie. Ciekawa jestem też jak będzie sprawowała się zapowiadana karta MikroSim?
Pomarańczowi ostatnio chyba wychodzą na prowadzenie z ilością propozycji. Dopiero co przecież wprowadzili "taryfy zwierzęce" i nowości telefoniczne a w optymalnych, a teraz jeszcze kolejne nowe zapowiedzi. Szkoda , że nie podali konkretnej daty wprowadzenia tej usługi,ale może wystarczy uzbroić się w cierpliwośc
aro 12.09.2010 @ 16:03
Niestety - Orange i rzecznik sie delikatnie mówiąc WYPIELI ! Ekstra orange numer miał wejść jeszcze w wakacje - dziś już wiemy , że nie wejdzie w ogóle. ...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości