PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Era mail: e-mail jak SMS tylko w telefonach sieci Era

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/era-mail-e-mail-jak-sms-tylko-w-telefonach-sieci-era-3162.html
QR Code
Era mail: e-mail jak SMS tylko w telefonach sieci Era

Michał Gruszka, 23 stycznia 2008, 10:28
Tagi: Era, Internet

Polska Telefonia Cyfrowa uruchomiła Era mail - usługę mobilnego dostępu do poczty elektronicznej. Dzięki temu rozwiązaniu, Era jako pierwsza sieć komórkowa w Polsce udostępniła szerokiej rzeszy klientów możliwość wysyłania i automatycznego otrzymywania wiadomości e-mail bezpośrednio z i na telefon komórkowy.

Era mail działa na zasadzie rozwiązań tzw. push. Usługa umożliwia dostęp do poczty elektronicznej on-line za pomocą telefonu komórkowego. Klienci mogą dzięki temu, bez używania komputera stacjonarnego czy laptopa, korzystać z e-maili. Rozwiązanie to umożliwia także edytowanie otrzymanych wiadomości, również załączników, w zależności od funkcji dostępnych w telefonie. Era mail to usługa skierowana do abonentów prywatnych, jak i firm.

PTC proponuje rozwiązanie w dwóch wersjach: Era mail – bez możliwości odbierania załączników oraz Era mail pro – z ich pełną obsługą, w zależności od funkcji dostępnych w danym modelu telefonu. Cena usługi Era mail to 9,90 zł brutto miesięcznie, a Era mail pro 19,00 zł netto (23,18 zł brutto) miesięcznie. W ramach opłaty abonamentowej klienci otrzymują odpowiednio 5 lub 50 MB na transmisję danych w ramach usługi Era mail. Dodatkowo pakiety danych rozliczane są z dokładnością do 1KB, co pozwala na ich efektywne wykorzystanie.

Korzystanie z usługi Era mail jest możliwe po zainstalowaniu w telefonie specjalnej, dedykowanej aplikacji. Abonenci sieci Era mogą aktywować usługę wysyłając SMS o treści ,,MAIL” na bezpłatny numer 80444. Klient aktywujący usługę po raz pierwszy ma możliwość skorzystania z oferty „Spróbuj za darmo”, gdzie przez 30 dni nie ponosi opłaty za jej użytkowanie. Nowi klienci mogą rozpocząć korzystanie z Era mail od momentu podpisania umowy.

Usługa Era mail jest obecnie dostępna dla kilkudziesięciu modeli terminali, w tym dla większości nowych telefonów Nokii, Sony Ericsson i MDA.

Program działa w tzw. ,,tle”: korzystając z Era mail można jednocześnie wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, jak również wysyłać i odbierać SMSy.

Szczegółowe informacje o usłudze dostępne są na stronie www.era.pl.

reklama

Ostatnie opinie internautów

robinek 23.01.2008 @ 21:51
ciekawa rzecz, usluga jak na swoja atrakcyjnosc kosztuje smiesznie tanio, mozna sobie sprawdzic poczte majac zalozona gdzie kolwiek bylo z pop3, oj przyda sie, i to bardzo, fajnie ze proponuja m-c za free:) z checia sie skusze
True 31.01.2008 @ 23:01
Usługa jak najbardziej jest interesująca ale co z tego... W regulaminie jest jasno opisane: Pobranie Aplikacji na telefon jest bezpłatne. Tymczasem w moim przypadku owo pobranie kosztowało jedynie 60 PLN. za jeden dzień używania Era Mail (pobranych wiadomości e-mail: 20ścia kilka) mój rachunek zwiększył się o skromne 90 PLN. W odpowiedzi na moje zapytanie w w/w sprawie dostałem odpowiedź "naliczona została opłata zgodnie z Załącznikiem cenowym". By było sympatyczniej wszystko to dostaniecie w usłudze "Spróbuj za darmo" i to tylko w sieci ERA.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 15 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości