PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Era zastrasza uciekających abonentów

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/era-zastrasza-uciekajacych-abonentow-1652.html
QR Code
Era zastrasza uciekających abonentów

Komórkowa sieć Era do klientów, którzy zgodnie z prawem telekomunikacyjnym zdecydowali się rozwiązać umowę rozsyła listy, w których straszy wizytą komornika, dodatkowymi kosztami a także agencją detektywistyczną. Dzięki magazynowi Media2.pl, sprawa trafiła na ręce prezesa UKE, która jest zbulwersowana takimi działaniami.

Jak czytamy w Gazecie Wyborczej, jedna z gdańskich abonentek sieci Era, korzystając z prawa telekomunikacyjnego, zerwała umowę z operatorem. Kilka dni później otrzymała wezwanie przed sądowe, w którym napisano o uregulowaniu ponad 700 zł (niezapłacone faktury + odsetki), bo operator "nigdy nie zrezygnuje z pełnej windykacji wszystkich należnych kwot".

W piśmie roi się od gróźb. Era straszy kłopotami - dodatkowymi kosztami postępowaniem sądowym, "nieprzyjemną wizytą komornika w pracy i w domu" oraz agencją detektywistyczną, która ustali majątek abonentki i źródeł jej dochodów. Poza tym nazwisko trafi do Krajowego Rejestru Długów, co spowoduje brak zakupu kolejnych usług ani w sieci Era, ani u innych operatorów. Klientka sieci Era poczuła się zastraszana i zastanawia się nad zgłoszeniem sprawy do prokuratury, czytamy w Gazecie Wyborczej.

Abonentka Ery kilka dni temu o całej sytuacji poinformowała także magazyn Media2.pl. Zdecydowaliśmy się przekazać treść listu, jaki rozsyła Era, do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Anna Streżyńska, prezes UKE, przyznaje Gazecie Wyborczej, że widziała owe pismo, którego "treść jest mocno niestosowna".

W najbliższych dniach skandalicznymi listami pełnych gróźb zainteresujemy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Ministerstwo Transportu - pisze media2.

Przedstawiciele Ery nie wypowiadają się na temat pism rozsyłanych do uciekinierów, twierdzą jedynie, że nie doszło do naruszenia praw abonentów, bo nie doszło do zmiany regulaminu.

Źródło: media2.pl, Gazeta Wyborcza

reklama

Ostatnie opinie internautów

hubert 20.08.2007 @ 13:04
era poprostu stara sie bronic przed klientami co specjalnie zrywaja umowy zeby telefony dostac nowe a ta sprawa to co mi sie wydaje ze byla specjalnie nadmuchana przez konkurencje bo normalna osoba poszla by do instytucji odpowiedzialnych za cos takiego a nie odrazu zeby cala polska sie dowiadywala
kosmicznaa 20.08.2007 @ 13:40
nieźle kobieta od razu leci ze sprawą do mediów zamiast załatwić to w cywilizowany sposób, poza tym kary są zawsze za przedwczesne rozwiązanie umowy bo jak rozumiem o to właśnie chodzi.Dlatego ja mam Tak Taka i mam z głowy takie problemy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 4 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości