PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Era: Zdejmij simlocka z iPhone'a bez wychodzenia z domu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/era-zdejmij-simlocka-z-iphone-a-bez-wychodzenia-z-domu-5425.html
QR Code
Era: Zdejmij simlocka z iPhone'a bez wychodzenia z domu

Piotr Baranowski, 23 stycznia 2009, 10:00
Tagi: Era, iPhone, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), simlock

Od 23 stycznia br. Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, oferuje swoim klientom telefony bez blokady simlock. Potwierdziły się informacje do których dotarł serwis PasjaGSM.pl Era zaproponuje swoim klientom także multimedialny telefon iPhone bez wspomianej blokady. Co więcej wszyscy dotychczasowi klienci mogą ściągnąć simlocka z iPhone'a bez wychodzenia z domu.

Aby ściągnąć simlocka z iPhone’a 3G zakupionego w Erze musimy wykonać kilka prostych czynności:

  • Włóż do telefonu kartę innego operatora niż Era,
  • Podłącz telefon do komputera i uruchom go,
  • Uruchom iTunes,
  • Po chwili pojawi się komunikat informujący nas o zdjęciu blokady.
reklama

Ostatnie opinie internautów

KozaGSM 26.01.2009 @ 10:25
To jest niszczenie rynku i tyle na temat. Siimlock z iphona to koszt ok 50zł a oni to rozdają za darmochę. Miałem do nich przejść z numerem ale się wycofuje z tego. www.tuniemaery.pl
Szakalabombas 27.01.2009 @ 16:21
Co to w ogóle za dyskusja z tymi simlockami ery. Strona tuniemaery.pl mnie śmieszy. Nie będziecie sprzedawać ich produktów, nie będziecie mieć pieniędzy. A za era pójdzie plus i co dalej? Ja się cieszę, że mam szansę nabywać telefony pozbawione blokady, sam korzystam z 3 numerów u 3 różnych operatorów, w tej sytuacji na przyszłość oszczędzę ponad 80 zł na ściąganiu blokad z telefonów. Podkreślam fakt, że dla serwisanta to 3 minutowy zabieg za który inkasuje 30 zł. Niech właściciele komisów zajmą się rozwojem działalności a nie spamowaniem sieci. Pole do popisu jest ogromne, sprowadzajcie rzadkie modele, rozszerzcie zakres oferowanych akcesoriów, i traktujcie lepiej klientów. Jak klient będzie zadowolony, wy będziecie mieć pieniądze. A ja byłbym zadowolony nabywając nowy telefon taniej, i bez simlocka!
Tas 28.01.2009 @ 12:48
Jest taka zasada, jak sie nie znam to się nie wypowiadam.
Ciekawie prawisz o tym 3 minutowym zzabiegu ściągania locka. Tak się robi jakieś stare fony, spora część nowych wymaga bardziej skomplikowanych zabiegów, typu rozbieranei i podpinanie się pod procesor telefonu-do niedawna część Noki. Lub postaw w 3 minuty Iphona na nogi który jakiś wszystkowiedzący geniusz ubił , powodzenia. Pamiętaj o tym że serwisy będą musiały odbić sobie straty w jakiś inny sposób, nie będzie np darmowych wycen kosztów naprawy tylko płatne tak jak w autoryzowanych a za najmniejsza p******ke z którą przyjdziesz do serwisu będzie sie kasowało, np naładowanie aku który ma 0.0v i komórka go nie rusza a nie jak teraz gdzie większość serwisów robi to za free. Zresztą sprzęt do locków, lokal i czas poświęcony na zdobycie wiedzy też kosztuje,
Szakalabombas 28.01.2009 @ 17:25
Tas. Po pierwsze rozmawiasz z serwisantem, więc nie pisz tutaj takich haseł, bo gwarantuję ci, że znam się na rzeczy. Simlocka z każdego SE zdejmiesz bez najmniejszego problemu, albo trwale albo patchem, nigdy nie rozkręciłem telefonu w celu zdjęcia simlocka, a nie takie już widziałem problemy. Jedynym problemem jaki mnie w życiu spotkał to ściąganie (2 lata temu) simlocka z Philipsa 355. Tak to nigdy nie miałem problemów. Poza tym mówimy tylko o usuwaniu blokady, a nie o naprawianiu sprzętu. A ty mi nagle wyskakujesz z rozwalonym iPhonem. Za iPhone'a bym się nie brał nawet, jeśli chodzi o uszkodzenia. Poza tym nie za bardzo rozumiem o czym piszesz, o wycenach kosztów naprawy chyba nie masz pojęcia. W życiu miałem setkę chyba telefonów, i nigdy nie trafiłem, żeby autoryzowany serwis policzył mi chociaż złotówkę za wycenę kosztów naprawy. Co do lokalu, sam płacę 450 zł najmu, sprzęt zakupiłem za 5 tys zł, co zwróciło mi się w pół roku (niecałe). Widać, że masz pojęcie.
quak 28.01.2009 @ 18:43
Dokladnie cala sprawa z ta strona tuniemaery jest zalosna, raz ze sami sobie dochody obcinaja dwa laski nikomu nie robia. Era poszla na reke i za to respekt nie ma co. Szkoda ze tylko Ere stac na takie odwazne ruchy, zobaczymy jak reszta.
derek 28.01.2009 @ 19:35
Szakalabombas to sie wykosztowales na sprzet.........
cale 5 tysiecy..........
co kupiles?
tornado,setoola,jafa,nspro.....
na co jescze ci starczylo?
450 za lokal?
jakbys zaplacil 1500 miesiecznie jak wiekszosc z nzs to inaczej bys spiewal.
za 5 kilo zlotych to 3 miechy temu lutownice kupilem.
zus pewnie tez placisz 300 zeta--jesli placisz wogule
Szakalabombas 28.01.2009 @ 22:44
Owszem, ZUS to 300. Jak coś dają trzeba umiec korzystac. Sprzętu kupiłem tyle, że wystarczy mi na serwisowanie wszystkiego co mi klient przyniesie. Lutownicy za 500 zł nie widziałem, jak już to stacja lutownicza, za którą dałem niecałe 400 :). Biorąc pod uwagę, że na wszystko wsparła mnie unia (widzisz, jednak ktoś docenił pomysł, starania i biznes plan) wyniosło mnie to dosyc małą ilośc wkładu własnego, a zyski rosną. Uczciwi ludzie zawsze w tej branży będą mieli pieniądze. Ja się cieszę, że nie muszę sprzedawac ludziom telefonów po patchu, i martwic się, że po aktualizacji softu nagle bloknie im fona. Co dokładnie kupiłem, jest to moja sprawa, wystarczy, że daje wymierne korzyści. Jak dostaję coś z czym nie moge sobie poradzic we własnym zakresie, wysyłam do znajomego serwisu, który jest tylko serwisem, typowym, a nie handel myPhone'ami z simlokiem na Erę :) Jeszcze nikt nie narzekał, wszyscy zadowoleni, a biznes ciągnę już ponad rok. Pozdrawiam kolegę :)
Szakalabombas 28.01.2009 @ 22:59
Sorry zapomniałem zera w jednym miejscu :)
Bonus 6.07.2009 @ 20:47
ej ma problem zresetowałem całkowicie iphone (sformatowałem wszystkie ustawieenia )i usunołem simlocka czy zdejme go sam czy w jakimś komisie prosze o odp na gg 1294921 tel chodzził na orange