PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ericsson demonstruje na żywo pierwsze na świecie połączenie mikrofalowe 2,5 Gb/s

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ericsson-demonstruje-na-zywo-pierwsze-na-swiecie-polaczenie-mikrofalowe-2-5-gb-s-7124.html
QR Code
Ericsson demonstruje na żywo pierwsze na świecie połączenie mikrofalowe 2,5 Gb/s

Mariusz Burski, 17 lutego 2010, 12:26
Tagi: 3G, 4G, Barcelona, Ericsson, GSMA, LTE (Long Term Evolution)

Ericsson twierdzi, że w 2014 roku z sieci szerokopasmowych będzie korzystać ponad 3 miliardy abonentów, z czego 80 procent użytkowników będzie wykorzystywać mobilne sieci szerokopasmowe. Wysoka prędkość transmisji jest krytyczna dla zaspokojenia stale rosnącego zapotrzebowania użytkowników sieci komórkowych. Gwałtowny wzrost ruchu w sieci wywoływany jest przez smartphone'y i inne urządzenia łączace się z Internetem, a także aplikacje, takie jak video streaming, TV, Internet i usługi dla biznesu.

Operatorzy telefonii komrókowej mogą świadczyć usługi szerokopasmowe (UMTS i LTE) w sposób efektywny i niezawodny szczególnie w środowisku miejskim. Medium transmisyjnym w połączeniach typu backhaul są radiolinie o dużej przepływności. Warto wspomnieć, że ponad 60% stacji bazowych ma zestawioną transmisję poprzez właśnie takie radiolinie.

Ericsson zaprezentuje jako pierwszy na świecie superszybkie połączenie w sieci mikrofalowej o pojemności transportowej 2.5Gbps podczas GSMA World Congress w Barcelonie. Jest to jedno z ostatnich osiągnięć firmy Ericsson mające na celu wspieranie rosnących prędkości pobierania danych w sieciach. Ponadto zapewnia ono możliwość skalowania w związku z pojemnością wymaganą dla w pełni rozwiniętych systemów LTE. Połączenie 2.5Gbps korzysta z nowych pasm częstotliwości 70-80Ghz (E-band) przeznaczonych do przenoszenia dużych ilości danych w powietrzu.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest "stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji" poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.


Źródło: Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 2 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości