PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ericsson i Endemol dla rozwoju interaktywnej telewizji

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ericsson-i-endemol-dla-rozwoju-interaktywnej-telewizji-1892.html
QR Code
Ericsson i Endemol dla rozwoju interaktywnej telewizji

Michał Gruszka, 11 września 2007, 10:52
Tagi: Ericsson, mobile tv (telewizja mobilna)

Ericsson i Endemol International B.V. ogłosiły popisanie umowy o globalnym partnerstwie, które ma na celu rozwój interaktywnej telewizji oraz kontentu generowanego przez użytkowników opartego na rozwiązaniu Me-On-TV firmy Ericsson.

Rozwiązanie Me-On-TV firmy Ericsson zostało stworzone we współpracy z Endemolem - światowym liderem w dostarczaniu rozrywki cyfrowej i telewizyjnej – oraz holenderską firmą Triple IT.

Me-On-TV jest siecią i technologią, która pozwala użytkownikom na wgranie plików oraz publikowanie kontentu na żywo lub nagranych wcześniej filmów poprzez jakiekolwiek urządzenie mobilne. Konsumenci mogą przesyłać kontent na strony komputerowe, do programów telewizyjnych, a także pozostawać w ten sposób w kontakcie ze znajomymi. Me-On-TV umożliwia także nadawcom, administratorom stron internetowych, czy operatorom sieci komórkowych na bezpośrednie zarządzanie treściami poprzez najnowocześniejsze narzędzia do edycji.

Usługa Me-On-TV będzie oferowana podmiotom kumulującym kontent: nadawcom programów, operatorom sieci i stron internetowych. Rozwiązanie będzie dostarczane jako w pełni zintegrowana usługa, utrzymana i zarządzana przez firmę Ericsson.

Endemol będzie dystrybutorem Me-On-TV, dostarczając technologii jako zintegrowaną usługę w ramach istniejących formatów TV i multimedialnych. Me-On-TV już jest używana przez Endemol w Holandii. Podczas zeszłorocznej edycji „Wielkiego Brata” byli uczestnicy programu używali tego rozwiązania do komunikacji z „domem”. Ostatnio, Endemol uruchomił w Holandii format „Ik op TV” dostępny przez TV i Internet, w którym Me-On-TV jest używany w celu przesyłania i nadawania nagranego materiału lub informacji „na żywo” poprzez telefony komórkowe.

Źródło: Ericsson, telix

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 12 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości