PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ericsson: komunikacja szerokopasmowa zmienia ludzi, modele biznesowe i całe społeczeństwa

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ericsson-komunikacja-szerokopasmowa-zmienia-ludzi-modele-biznesowe-i-cale-spoleczenstwa-7157.html
QR Code
Ericsson: komunikacja szerokopasmowa zmienia ludzi, modele biznesowe i całe społeczeństwa

Mariusz Burski, 22 lutego 2010, 14:24
Tagi: Ericsson, telekomunikacja

Na targach GSMA Mobile World Congress w Barcelonie, które odbywały się w dniach 15-18 lutego 2010 prezes i dyrektor generalny Ericssona Hans Vestberg zachęcał branżę telekomunikacyjną do wykorzystania dodatkowych możliwości rozwoju i pokierowania wprowadzaniem korzystnych zmian w społeczeństwie.

"Wykorzystując nasz wspólny potencjał możemy przekształcić inne branże, takie jak ochrona zdrowia, transport, media, administracja państwowa i sektor użyteczności publicznej. Komunikacja szerokopasmowa nie tylko odegra kluczową rolę w tworzeniu nowych modeli biznesowych, które zmienią gospodarkę, lecz także zmniejszy emisję związków węgla związaną ze wszystkimi aspektami naszej pracy i całego życia" - powiedział.

W swoim wystąpieniu Vestberg przedstawił poziomy transformacji obejmujące całe społeczeństwo, działalność biznesową, a zwłaszcza ludzi. Zmiany zachowań oraz wzrost liczby abonentów szerokopasmowych sieci bezprzewodowych mogą doprowadzić do sytuacji, gdy połączonych będzie 50 miliardów urządzeń. "Ludzie chcą podłączać swoje urządzenia i gotowi są za to płacić" - powiedział.

W Ericsson Consumer Lab zostało właśnie zakończone badanie ankietowe, z którego wynika, że użytkownicy są gotowi wydawać na dodatkowe urządzenia od 29 do 46 dolarów miesięcznie.

Vestberg zachęcał partnerów z branży i kolegów do współpracy w opracowywaniu standardów i w nowym myśleniu, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości wzrostu. "Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji. Nasza branża budzi optymizm, ale są także problemy. Potrzebujemy standaryzacji, która pozwoli obniżyć koszty i zwiększyć ruch, a także potrzebujemy zróżnicowanych planów płatności" - powiedział.

Szerokopasmowa komunikacja bezprzewodowa nie jest już tylko czymś, co warto mieć, stała się koniecznością. "Dawniej decydowaliśmy, kiedy nawiązać połączenie, teraz decydujemy, kiedy się rozłączyć" - zauważył Vestberg. "To pragnienie, aby być stale połączonym, oraz spadające ceny smartfonów, tanie laptopy i notebooki to dla naszej branży ogromna szansa wzrostu".

Vestberg podkreślił, że zmiany w telekomunikacji dotyczą nie tylko bogatych. "Dzisiaj przed światem stoją dwa poważne wyzwania: ubóstwo i zmiana klimatu. Nasza branża może odegrać bardzo istotną rolę w ich rozwiązaniu".


Źródło: Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 12 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości