PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ericsson: Plus będzie miał Internet o prędkości 84 Mbps

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ericsson-plus-bedzie-mial-internet-o-predkosci-84-mbps-7233.html
QR Code
Ericsson: Plus będzie miał Internet o prędkości 84 Mbps

Polska, z 38 milionami mieszkańców to wysoce konkurencyjny rynek usług mobilnych, którego penetracja sięgnęła niemal 100%. Polkomtel SA, jeden z czterech operatorów mobilnych zawarł z firmą Ericsson umowę ramową na rozbudowę systemu 3G/HSPA. Zakres kontraktu obejmuje rozszerzenie sieci 3G w zachodniej i północnej Polsce.

Modernizacja i rozbudowa sieci 3G operatora pozwoli operatorowi Polkomel zaoferować swoim klientom dostęp do superszybkiej mobilnej sieci szerokopasmowej oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane usługi multimedialne. Dzięki zwiększeniu prędkości i skróceniu czas odpowiedzi w sieci łatwiejsze będzie korzystanie w ruchu z aplikacji internetowych takich jak jak gry online, wideokonferencje oraz mobilna telewizja.

"Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera poprzez wdrażanie nowych technologii, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów w zakresie interaktywnych i mobilnych usług szerokopasmowych" - powiedział Jarosław Bauc, prezes Polkomtel SA. "Dzięki temu rozwiązaniu będziemy przygotowani na przyszły popyt na tego typu usługi".

"Ericsson jest długoletnim partnerem Polkomtela" - dodał Miguel Marin, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych Polkomtel SA. "W 2005 r. firmy podpisały umowę obejmującą budowę sieci 3G. Wierzę, że obecna umowa umocni naszą dobrą współpracę i wiodącą rolę Polkomtela na polskim rynku".

Staffan Henriksson, szef firmy Ericsson w Polsce, stwierdził: "To wspaniała możliwość dostarczenia wysokiej jakości technologii i usług firmie Polkomtel i jej użytkownikom w Polsce. Zaufanie, którym Polkmtel obdarza nas i rozwiązania firmy Ericsson jest rezultatem koncentracji na długofalowej współpracy opartej na zasadach partnerskich. Dzięki temu możemy przyczyniać się do realizacji ambicji firmy Polkomtel związanych z szybkimi szerokopasmowymi usługami mobilnymi w Polsce".

Trzyletni kontrakt zakłada rozszerzenie rozwiązania HSPA Evolution w istniejącej sieci 3G, poprzez 42Mbps, do szczytowej prędkości 84Mbps oraz świadczenie usług wsparcia. Ericsson dostarczy firmie Polkomtel najnowsze stacje bazowe rodziny RBS 6000 oparte o standard MSR (Multi Standard Radio). Sprzęt ten umożliwi operatorowi jednoczesne obsługiwanie połączeń dla sieci GSM, 3G oraz łatwą migrację w kierunku sieci LTE (Long Term Evolution). Wdrożenia rozpoczną się w drugim kwartale 2010 roku a zakończą w 2012 roku.

Miguel Marin – CTO w firmie Polkomtel dodał: "Ericsson jest wieloletnim partnerem firmy Polkomtel. W 2005 roku firmy zawarły kontrakt na dostawę sieci HSPA, Wierzę, że zawarcie dzisiejszego kontraktu wzmocni nasze udane partnerstwo oraz pozycję firmy Polkomtel S.A. jako lidera na polskim rynku telekomunikacyjnym."

Zawarty kontrakt na rozbudowę sieci 3G z firmą Polkomtel potwierdza pozycję firmy Ericsson jako lidera technologii mobilnych, dostarczającego innowacyjne rozwiązania technologiczne wspierające rozwój rynku mobilnych usług szerokopasmowych.

Podczas niedawno zakończonego Mobile World Congress w Barcelonie Ericsson zaprezentował rozwiązanie HSPA ze szczytową prędkością 84Mbps oraz jako pierwszy na świecie zademonstrował na żywo technologię LTE/4G z prędkością 1Gb na sekundę.

W południowej i wschodniej Polsce, rozbudową sieci do prędkości 42Mbps zajmie się Nokia Siemens Networks - o czym pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło: Ericsson

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 11 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości