PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > F-Secure - łatwo i skutecznie dla małych firm

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/f-secure-latwo-i-skutecznie-dla-malych-firm-3492.html
QR Code
F-Secure - łatwo i skutecznie dla małych firm

Michał Gruszka, 25 lutego 2008, 13:52
Tagi: bezpieczeństwo, F-Secure, Internet

Firma F-Secure wprowadziła na rynek nową usługę – F-Secure Protection Service for Business, która chroni komputery stacjonarne, laptopy i serwery w małych i średnich firmach, przed zagrożeniami pochodzącymi z internetu. Jest to proste w obsłudze oprogramowanie ochronne, które może być instalowane i obsługiwane przez pracowników nie posiadających specjalistycznej wiedzy informatycznej. Dzięki F-Secure Protection Service for Business, również niewielkie firmy uzyskają profesjonalne zabezpieczenia, które dotychczas była dostępna dla dużych organizacji. Usługa obejmuje zaporę sieciową, ochronę przed włamaniami, kontrolę aplikacji, ochronę prewencyjną DeepGuard, narzędzie wykrywające rootkity F-Secure Blacklight oraz system blokujący spam.

Oprogramowanie oferuje bogaty zbiór funkcji, m. in.: automatyczne pobieranie sygnatur wirusów i aktualizacji, a także obsługę przez portal administracyjny, dostępny z dowolnego komputera, o każdej porze. Zarządzający może wybrać jeden z 10 zdefiniowanych profili użytkownika np. biuro, komputer przenośny, serwer. Dzięki temu, konfiguracja poziomu bezpieczeństwa nastąpi automatycznie. Oznacza to, że właściciel małej firmy nie musi znać zagadnień dotyczących ochrony sieci np. w jakim zakresie potrzebny jest firewall. Niemniej jednak, bardziej zaawansowani użytkownicy mogą skonfigurować własną politykę bezpieczeństwa, odpowiednią do swoich potrzeb. F-Secure Protection Service for Business umożliwia monitorowanie statusu ochrony zarówno komputerów stacjonarnych, jak i laptopów, wykorzystywanych przez pracowników mobilnych. Informacje o stanie zabezpieczeń danych firmowych są dostępne w formie przejrzystego, graficznego raportu, w którym czerwone ikonki symbolizują zagrożenie, żółte stan alarmowy, zaś zielone oznaczają obszary prawidłowego funkcjonowania.

Oprogramowanie obejmuje zaporę sieciową, ochronę przed włamaniami, kontrolę aplikacji, prewencyjną ochronę zapewnianą przez technologię DeepGuard, firmy F-Secure oraz wykrywanie rootkitów przez narzędzie F-Secure Blacklight. Wbudowana kontrola spamu oczyszcza pocztę z niepożądanych wiadomości. F-Secure Protection Service for Business jest rozwiązaniem zapewniającym bezpieczeństwo sieci komputerowych, zaprojektowanym z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw (posiadających nie mniej niż 5 komputerów). Nie wymaga ciągłych inwestycji w infrastrukturę oraz zatrudnienia dodatkowej osoby odpowiedzialnej za bezpieczeństwo sieci. Wdrożenie aplikacji F-Secure Protection Service zajmuje tylko kilkanaście minut, także osobie bez szerokiej wiedzy IT.

O potrzebie zastosowania właściwych zabezpieczeń w komputerach łączących się z internetem, niech świadczą następujące fakty:
- ogólna liczba wirusów, zagrażających każdemu komputerowi łączącemu się z internetem bez zabezpieczeń, sięga 500 000;
- dynamicznie rośnie zwłaszcza liczba ataków, mających na celu pozyskanie poufnych danych z transakcji finansowych (straty na całym świecie wynoszą miliony dolarów).

Usługa F-Secure PSB jest dostępna w 25 wersjach językowych, co stanowi największy zbiór lokalizacji w historii firmy. Więcej informacji o oprogramowaniu można znaleźć pod adresem http://www.f-secure.com/psb

Źródło: 4press

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 13 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości