PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Fałszywe doładowania na Allegro

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/falszywe-doladowania-na-allegro-8831.html
QR Code
Fałszywe doładowania na Allegro

Maciej Celmer, 21 marca 2011, 13:38
Tagi: Allegro.pl, pre-paid

30-letnia kobieta, która poprzez portal aukcyjny Allegro sprzedawała kody doładowujące pre-paid, została zatrzymana przez policję. Żadne z zakupionych doładowań nie dotarło do klientów.

Kobieta z Częstochowy, na portalu aukcyjnym Allegro oferowała kody doładowujące pre-paid o wartości od 25 do 200 złotych. Po wpłacie na wskazane przez sprzedawcę konto bankowe, klienci nie doczekali się kodów. Oszukanych zostało 280 osób, którzy zasilili konto oszustki na kilkanaście tysięcy złotych.

Zatrzymanie częstochowianki oraz ustalenie tak dużej liczby osób pokrzywdzonych jej działalnością było możliwe dzięki współpracy policji z pracownikami działu bezpieczeństwa serwisu Allegro.

Kobieta usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 8.

Źródło: KWP w Katowicach

reklama

Ostatnie opinie internautów

Frasier 21.03.2011 @ 14:07
Jest ryzyko jest zabawa :-). Trudno poradzic, nazbierac pozytywow jest latwo. Nie wyobrazam sobie jednak kupowac doladowania do GaduAIR inaczej niz na Allegro. Ceny rozbestwiaja/bez pl zn
dawid9222 21.03.2011 @ 14:09
Denerwują mnie takie sytuacje, gdy ktoś próbuje zarobić w sposób nieuczciwy.
Ci ludzie uczciwie zapracowali na to, a ta kobieta pozbawiła ich pieniędzy w taki sposób.
Chociaż dziwi mnie dlaczego kupujący postanowili wybrać ten sposób?
Przecież telefon można doładować przez internet za pomocą np konta internetowego w banku, czy z rekomendowanych przez operatorach miejscach.
Ciekawi mnie, czy poszkodowani odzyskają swoje pieniądze?
Czy karą dla tej kobiety będzie wyrok, czy będzie też musiała zwrócić gotówkę?
M&M 21.03.2011 @ 14:42
@dawid9222 - odpowiedź jest bardzo, bardzo prosta. Kupując doładowanie na Allegro płacisz mniej, niż wynosi jego nominalna wartość. To jest główny powód i dla niego ludzie godzą się na ryzyko. Nie pytaj mnie czemu sprzedają taniej. Najpopularniejszy sprzedawca na i poza Allegro jest zarejestrowany w USA i coś kojarzę, że tutaj dochodziły kwestie VAT... W każdym razie sprzedają także i zwykli "kioskowi" sprzedawcy na minimalnej marży. Ile może być taniej? Play 30 zł kosztuje 28,50 zł lub mniej. No właśnie, LUB mniej. Na atrakcyjności zyskują oferty tańsze niż pozostałe i tak pewnie było w tym przypadku, bo zaczęła sprzedawać 30 zł za np. 27 czy 26... Trzeba uważać, ale jak Frasier zauważył, nabić sobie Pozytywy jest łatwo. Przykład:
Nie musisz mieć dostępu do hurtowych kodów, sprzedajesz "zwykłe" 5 zł za np. 4,70. W aukcji dajesz komentarz, że jedna osoba może kupić 1 kod, lub, ze 2 i więcej wysyłka 30 zł. Na każdym kodzie tracisz 30 gr, ale zyskujesz pozytyw. 100 poz. koszt. cię 30 zł
dawid9222 21.03.2011 @ 15:06
M&M - tak wiem, że na Allegro ceny są niższe. Zapoznałem się z nimi przed napisaniem mojego komentarza ;)
W moim wpisie chodziło mi bardziej o ryzyko na jakie godzą się kupujący, oraz czy są jakieś dodatkowe korzyści wynikające z takiego zakupu.
Osobiście wolę wydać kilka groszy więcej, ale za to mieć pewność, oraz 100% gwarancję poprawności kodu.
M&M 21.03.2011 @ 15:16
@dawid9222 Napisałeś:
"Chociaż dziwi mnie dlaczego kupujący postanowili wybrać ten sposób?
Przecież telefon można doładować przez internet za pomocą np konta internetowego w banku, czy z rekomendowanych przez operatorach miejscach."
Ja tutaj nie widzę nic o cenie mniejszej niż nominał... Widzę natomiast wymienienie kanałów, w których płaci się pełen nominał.
Polski konsument kieruje się niską ceną i dla tej niskiej ceny gotów jest podjąć pewne ryzyko. Zazwyczaj sie to opłaca, ale może zdarzyć się sytuacja taka jak ta i wszystkie "oszczędności" przepadają wraz z naszymi pieniędzmi.
Odnośnie dalszej części pytania, to nie mam czasu wertować regulaminu Allegro, ale to jest chyba tak, że Allegro zwraca pieniądze (do pewnej sumy i chyba nie tylko przy płaceniu Płacę z Allegro) jeżeli przedstawimy im dokumenty ze zgłoszenia na Policję. Allegro nam oddaje i sami ubiegają się o zwrot pieniędzy od oszusta.
dawid9222 21.03.2011 @ 15:50
M&M - przed wypowiedzeniem się czy wyrażeniem opinii staram samemu dowiedzieć się szczegółów.
Zapoznałem się z cenami, lecz nie ująłem tego w mojej wypowiedzi.
Wydawało mi się, iż istnieje coś jeszcze poza niskim cenami, co przyciąga tak wielu klientów
Zapewnie sformułowałem komentarz tak, że źle go zrozumiałeś.
Lecz sądzę jednak, że Twoja odpowiedź nie pójdzie na marne. Zamieszczone przez Ciebie informacje napewno komuś się przydadzą ;-)
Pozdrawiam
Cami 21.03.2011 @ 23:36
Dobre pytanie. Co przyciąga ludzi do takiej formy doładowań? Cena, to prawda, ale może właśnie to poczucie... Bezpieczeństwa? Kiedy ktoś korzysta z Płacę z Allegro, może podświadomie czuje się bezpiecznie, bo w końcu daje pieniądze pośrednikowi. Napisałabym, że możliwość zapłaty np. przelewem na poczcie itd., ale to jakaś kpina by była :-). Wystarczy, że człowiek zobaczy wspomniane 30 zł za mniej niż 30 i mu wystarczy. Pewna grupa ludzi traci zdrowy rozsądek, wraz ze spadkiem okazyjnej ceny, ale jak go nie tracić? Jak można sprawdzić rzetelność sprzedawcy? Nazbierać pozytywów jest prosto i mechanizm został opisany wyżej. Osoba, która chce oszukać dużą grupę ludzi z chęcią "zainwestuje" te kilkadziesiąt złotych... Jeżeli do tego odczeka okres, po którym nie będziemy widzieć (poza publicznym archiwum Allegro, ale kto tam masowo sprawdza historię...) aukcji, których dotyczą komentarze, to taka osoba z kilkuset komentarzami nabierze nawet tych ostrożnych. Rozwiązanie - kupować w kiosku :-)
blizniaki06 23.03.2011 @ 22:15
Dobrze choć, że dział bezpieczeństwa serwisu Allegro działa prężnie i współpracuje z innymi służbami porządkowymi. Nieuczciwych kontrahentów, niestety, nie brak - zarówno w sieci, ja i w tradycyjnym modelu sprzedaży. Warto promować akcje wskazujące "szaremu człowiekowi", jak bronić się przed nadużyciami i gdzie zgłosić się w obronie swoich konsumenckich praw. Wiedza w tym zakresie okazuje się czasem bezcenna...
Ja, mimo iż wiele wiosen mam już na swoim koncie, ciągle (nazbyt) sporo mam w sobie dziecięcego zdumienia, że istnieje ludzka nieuczciwość, chciwość, chęć uwypuklenia swoich korzyści na cudzym nieszczęściu. I chyba nigdy już tego nie pojmę... :(
blizniaki06 23.03.2011 @ 22:17
Errata (post wyżej): JAK i w tradycyjnym...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 13 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16