PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Firma Polycom dostarcza rozwiązanie współpracy wizualnej dla komputerów osobistych Apple

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/firma-polycom-dostarcza-rozwiazanie-wspolpracy-wizualnej-dla-komputerow-osobistych-apple-7325.html
QR Code
Firma Polycom dostarcza rozwiązanie współpracy wizualnej dla komputerów osobistych Apple

Mariusz Burski, 25 marca 2010, 15:06
Tagi: Apple, MAC OS X, Polycom

Firma Polycom, światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej informuje, że Polycom CMA Desktop wysoce skalowalna aplikacja współpracy wizualnej do zastosowań w komputerach osobistych będzie działała również w systemie operacyjnym Apple Mac OS X. Rozwiązanie Polycom CMA Desktop dla środowiska Mac OS X zapewnia wysokiej jakości komunikację audiowizualną oraz płynnie współdziała z istniejącym systemem Polycom CMA Desktop dla środowiska Windows, jak również innymi standardowymi systemami telepresence oraz wideokonferencyjnymi, których liczbę szacuje się obecnie na dwa miliony.

"Firma Polycom zapewnia swoim klientom niezrównaną elastyczność umożliwiając pracę przy użyciu standardowych rozwiązań Polycom z zakresu kompleksowej komunikacji wizualnej wiedząc, że będą one w stanie sprostać ich potrzebom w zakresie zunifikowanej komunikacji, jak również będą działać na wielu platformach komputerowych," powiedział Joe Sigrist, wiceprezes i dyrektor ds. rozwiązań wideo Polycom. "Rozwiązanie Polycom CMA Desktop ustanawia nowy standard elastyczności, wydajności i interoperacyjności w zakresie współpracy z wykorzystaniem komputerów osobistych i jesteśmy szczęśliwi, że możemy dostarczać je klientom na żądanie, szczególnie organizacjom działającym w obszarze edukacji, w służbie zdrowia, w sektorze usług kreatywnych oraz rozrywkowych, na bazie platformy Mac OS X."

Rozwiązanie Polycom CMA Desktop jest ściśle zintegrowane z aplikacją zarządzania Polycom Converged Management Application (CMA), jedynym kompleksowym i w pełni nadmiarowym rozwiązaniem do zarządzania siecią wideo w systemach rozwiązań osobistych, do sal konferencyjnych oraz immersive telepresence w organizacjach. Pojedynczy serwer Polycom CMA może jednocześnie obsługiwać zarówno wersje rozwiązania CMA Desktop dla środowiska Windows, jak również dla Mac OS X. To unikatowe rozwiązanie jest odpowiedzią na główne wyzwania stawiane systemom wideo w komputerach osobistych.

Krótka charakterystyka:

- Scentralizowane funkcje zarządzania i kontroli – Poprzez integrację aplikacji wideo dla komputerów osobistych na platformie zarządzania, firma Polycom zapewnia administratorom IT wyjątkowe możliwości realizacji, zarządzania i raportowania, niezbędne do pomyślnego wdrożenia wideo w komputerach osobistych w organizacjach. Polycom CMA sprawuje centralną kontrolę nad uprawnieniami użytkowników poprzez sprawdzanie danych uwierzytelniających (integracja z Active Directory), zarządza oprogramowaniem urządzeń końcowych, monitoruje i sporządza raporty na temat użytkowania potrzebne w celu dokładnej analizy zwrotu z inwestycji.
- Wysoka jakość – Cechą charakterystyczną rozwiązania Polycom CMA Desktop jest technologia Lost Packet Recovery, która zapewnia spójne, wysokiej jakości doświadczenie pracy z komputerem, nawet jeżeli zdalni użytkownicy łączą się za pomocą słabej jakości środowisk sieciowych jak np. otwarty Internet.
- Skalowalność – Rozwiązanie Polycom CMA obsługuje tysiące użytkowników CMA Desktop przy jednoczesnej obsłudze systemów osobistych, rozwiązań do sal konferencyjnych oraz systemów immersive telepresence.
- Łatwość użycia – Użytkownicy otrzymują wstępnie skonfigurowaną, gotową do pracy aplikację. Użytkownicy mogą w prosty sposób dodawać kontakty z korporacyjnej książki adresowej (integracja z Active Directory) a następnie natychmiast zestawiać -ideopołączenia klikając na nazwisko danej osoby.
- Interoperacyjność oparta na standardach – Jak wszystkie rozwiązania komunikacji wizualnej firmy Polycom, rozwiązanie Polycom CMA Desktop działa w oparciu o powszechnie stosowane standardy wideokonferencyjne. Pozwala to użytkownikom na łączenie się z innymi standardowymi systemami do wideokonferencji oraz telepresence.

"W stanie Północna Dakota wykorzystuje się rozwiązania wideokonferencyjne firmy Polycom do celów zdalnego nauczania w szkołach, w celu zapewnienia ciągłości programów operacyjnych w agencjach rządowych, w służbie zdrowia, jak również do komunikacji pomiędzy miejskimi i wiejskimi placówkami," powiedział Duane Schell, dyrektor sekcji telekomunikacyjnej w wydziale IT w Stanie Północna Dakota. "Dostarczając rozwiązanie komunikacji wizualnej działające na wielu platformach komputerowych, firma Polycom umożliwia wielu użytkownikom korzystanie z wideokonferencji bez względu na to czy są to szkoły używające komputerów Apple Macintosh czy też agencje rządowe korzystające z komputerów wyposażonych w system operacyjny Windows."

Rozwiązania Polycom CMA oraz CMA Desktop stanowią uzupełnienie strategii Polycom Open Collaboration Network, będącej częścią kompleksowego rozwiązania komunikacji wizualnej dla wiodących środowisk unified communications. Po dodaniu obsługi środowiska Mac OS X, firma Polycom oferuje większą elastyczność współpracy z różnymi platformami komputerowymi, co jest wymogiem wielu dużych organizacji.

Ceny i dostępność
Rozwiązanie Polycom CMA Desktop dla środowiska Mac OS X będzie dostępne w kwietniu 2010 roku i będzie zawarte w rozwiązaniu Polycom CMA. Obecnie, klienci używający rozwiązania Polycom CMA posiadający umowy serwisowe mogą bezpłatnie pobrać CMA Desktop dla środowiska Max OS X ze strony www.polycom.eu. Rozwiązania firmy Polycom są dostępne w sieci autoryzowanych partnerów sprzedaży.


Źródło: Polycom

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości