PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Firma z Zamościa wygrała z operatorami w przetargu na cyfrową telewizję mobilną [DVB-H]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/firma-z-zamoscia-wygrala-z-operatorami-w-przetargu-na-cyfrowa-telewizje-mobilna-dvb-h-5632.html
QR Code
Firma z Zamościa wygrała z operatorami w przetargu na cyfrową telewizję mobilną [DVB-H]

Oferta zamojskiej spółki INFO-TV-FM uzyskała najwięcej punktów w konkursie na rezerwację częstotliwości do świadczenia usługi telewizji mobilnej w technologii DVB-H. W tym samym konkursie brało udział konsorcjum MobileTV, które zostało powołane przez czterech operatorów. Jeśli Info-Tv-Fm wystąpi w ciągu tygodnia o rezerwację częstotliwości będzie to spore zaskoczenie dla wszystkich.

W dniu 10 października 2008 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikował ogłoszenie o rozpoczęciu konkursu na rezerwację częstotliwości obejmującą kanały o szerokości 8 MHz, z zakresu 470 - 790 MHz, przeznaczonych do świadczenia cyfrowej telewizji komórkowej w standardzie DVB-H.

Zwycięzca konkursu będzie uprawniony do wykorzystania zarezerwowanych częstotliwości w okresie do 31 maja 2015 roku na obszarze 31 miast Polski oraz w okresie od 1 czerwca 2015 roku do 31 grudnia 2023 roku na obszarze całego kraju.

Ocena złożonych ofert:

Komisja konkursowa pracowała w okresie od 15 stycznia do 6 marca 2009 r. w siedzibie Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Termin składania ofert upłynął 15 stycznia 2009 r. o godz. 15:00. W wyznaczonym terminie do UKE wpłynęły dwie oferty złożone przez Mobile TV Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz INFO-TV-FM Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu.

Do etapu II badania ofert zostały zakwalifikowane wszystkie powyższe oferty. Kryteriami oceny złożonych ofert były:

* zachowanie warunków konkurencji przez Uczestnika konkursu,
* wysokość kwoty zadeklarowanej przez Uczestnika konkursu,
* zobowiązania podjęte przez Uczestnika konkursu w ramach konkursu odnośnie tempa rozwoju usług,
* wiarygodność finansowa Uczestnika konkursu.

Najistotniejszym kryterium oceny ofert w niniejszym konkursie było kryterium zachowania warunków konkurencji.

W wyniku dokonanej przez Komisję konkursową oceny ofert, poszczególne oferty uzyskały następującą liczbę punktów:

1) Oferta złożona przez INFO-TV-FM Sp. z o.o. z siedzibą w Zamościu - 750,000 punktów

2) Oferta złożona przez Mobile TV Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie - 483,944 punktów

Zobowiązania konkursowe

Spółka INFO-TV-FM w złożonej ofercie zobowiązała się do:

1) oferowania hurtowego audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych z wykorzystaniem częstotliwości objętych rezerwacją na obszarze całego kraju, zawierających co najmniej 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych, od co najmniej 16 unikalnych dostawców audiowizualnych usług medialnych w tym nadawców w rozumieniu ustawy o radiofonii i telewizji.

2) rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości oraz rozpoczęcia komercyjnego hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych, w tym rozprowadzania programów radiofonicznych lub telewizyjnych z ich wykorzystaniem, rozumianego jako moment ogłoszenia równej i niedyskryminacyjnej oferty hurtowej przy jednoczesnym umożliwieniu odbioru użytkownikom końcowym na obszarach, na których nastąpiło rozpoczęcie wykorzystywania częstotliwości nie później niż w terminie 3 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości;

3) osiągnięcia deklarowanego poniżej tempa rozwoju sieci rozumianego jako pokrycie kolejnych obszarów rezerwacji sygnałem radiowym niezbędnym do świadczenia usługi hurtowej na poziomie co najmniej 79dB μV/m w 80% obszaru rezerwacji, liczonego zgodnie z metodą ITU-R P.1546 na 10 obszarach wykorzystywania częstotliwości: na koniec roku 2009;

4) osiągnięcia deklarowanego poniżej tempa rozwoju sieci rozumianego jako pokrycie kolejnych obszarów rezerwacji sygnałem radiowym niezbędnym do świadczenia usługi hurtowej na poziomie co najmniej 79dB μV/m w 80% obszaru rezerwacji, liczonego zgodnie z metodą ITU-R P.1546 na 31 obszarach wykorzystywania częstotliwości: na koniec roku 2011.

Minimalna jednorazowa opłata za dokonanie rezerwacji częstotliwości w drodze niniejszego konkursu wynosiła 105.600 złotych, co stanowi 50% opłaty rocznej za prawo do dysponowania tymi zasobami częstotliwości. INFO-TV-FM zadeklarowała 15 mln złotych ponad tę minimalną jednorazową opłatę za dokonanie rezerwacji częstotliwości. W sumie Spółka wpłaci do budżetu państwa kwotę 15.105.600 złotych.

Postępowanie w sprawie rezerwacji częstotliwości

Po przeprowadzeniu konkursu Prezes UKE prowadzi postępowanie w sprawie rezerwacji częstotliwości. Stronami tego postępowania będą uczestnicy konkursu, którzy w terminie 7 dni złożą do Prezesa UKE wnioski o dokonanie rezerwacji częstotliwości będących przedmiotem konkursu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Patros 9.03.2009 @ 01:57
Czy jest wiadomo cokolwiek więcej o tej firmie z Zamościa?
Patros 9.03.2009 @ 02:05
Nowe wiadomości w temacie:
- radiowo-telewizyjne centrum nadawcze w Leżańsku - firma jest właścicielem ośrodkaw którym testuje się technologię DVB-T
- w marcu 2007 roku to właśnie TA spółka uruchomiła w Warszawie testowo emisję sygnału w technologii DVB-H!
Patros 9.03.2009 @ 02:06
"W dniu 3 października 2006 w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE odbyła się prezentacja systemu cyfrowej telewizji mobilnej DVB-H., której organizatorem była spółka INFO-TV-FM oraz IRTE S.p.A. włoski producent innowacyjnych urządzeń oraz lider w zakresie rozwiązań technicznych m.in. systemu DVB-H.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele nadawców publicznych i komercyjnych, operatorów telefonii komórkowej, przedstawiciele UKE, Instytutu Łączności oraz wielu innych instytucji i przedsiębiorstw. Prezentacja miała na celu przedstawienie nowatorskich rozwiązań technicznych firmy IRTE, która jako pierwsza na świecie uruchomiła telewizję mobilną DVB-H we Włoszech dla operatora telefonii komórkowej - 3 ITALIA, które to przedsięwzięcie okazało się znaczącym sukcesem biznesowym. Organizatorzy spotkania przedstawili gotowe rozwiązania techniczne, które można zaimplementować na rynku polskim.
Patros 9.03.2009 @ 02:07

Zaprezentowano pracę "na żywo" pojedynczej stacji nadawczej DVB-H, z wykorzystaniem do odbioru telefonów komórkowych. Podczas spotkania dyskutowano między innymi na temat zalet i wad oddzielnego bądź wspólnego multipleksu dla systemów DVB-T i DVB-H i możliwości szybkiego uruchomienia mobilnej telewizji w Polsce. Zainteresowanie ze strony operatorów telefonii komórkowej jest ogromne. W dyskusji poruszono wiele kwestii technicznych, prawnych i marketingowych. Pewne jest, że odwrotu od cyfrowego przekazu nie będzie. Telewizja mobilna jest jedną z tych dziedzin, która rozwija się najszybciej i przyniesie korzyści nie tylko operatorom i nadawcom, ale również odbiorcom końcowym. Dla tych ostatnich najważniejszy jest fakt że będą mogli odbierać telewizję w ruchu i, że będzie ona interaktywna. W kuluarach te zagadnienia były szczegółowo dyskutowane. Zastanawiano się również czy pasmo UHF jest najlepszym rozwiązaniem dla DVB-H.
martyniuk 9.03.2009 @ 23:30
fajni goście, slyszalem o nich na exeast

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości