PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Firmy PPNT na GSMA Mobile World Congress w Barcelonie

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/firmy-ppnt-na-gsma-mobile-world-congress-w-barcelonie-7129.html
QR Code
Firmy PPNT na GSMA Mobile World Congress w Barcelonie

Mariusz Burski, 17 lutego 2010, 14:16
Tagi: Barcelona, GSMA, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny (PPNT)

W dniach 15-18 lutego w Barcelonie, podczas międzynarodowych targów GSMA Mobile World Congress spotykają się przedstawiciele najszybciej rozwijającej się branży technologii mobilnych. Nie mogło na nich zabraknąć innowacyjnych firm z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego z Gdyni.

Targi Mobile World Congress w Barcelonie to najważniejsze i najbardziej prestiżowe targi technologii mobilnych w Europie. Stoisko Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego "Gdynia Innovative", na którym prezentowane są najnowocześniejsze produkty "made in PPNT" wzbudza zainteresowanie wśród gigantów technologii na rynku najszybciej rozwijającej się branży na świecie. Technologie Skype, Nokia, Google czy BlackBerry prezentowane są w sąsiedztwie syntezatora mowy IVONA, dzięki któremu urządzenia mobilne mówią i automatycznej strojnicy filtrów TeleMobile Electronics, dzięki której możemy rozmawiać przez telefony komórkowe bez zakłóceń i przesyłać dane z coraz większą prędkością. Dla polskich przedsiębiorców targi to niecodzienna okazja do spotkania klientów z całego świata oraz wzmacniania rozpoznawalności marek na rynku globalnym.

Na czas targów Mobile World Congress parkowa firma IVO Software zaplanowała premierę swojej nowej usługi - syntezatora mowy IVONA w przełomowym modelu usługowym Software as a Service (SaaS). Od teraz wszystkie aplikacje i usługi działające w urządzeniach mobilnych mogą mówić ludzkim głosem i być jeszcze bardziej funkcjonalne i dostępne, bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Z nowego udźwiękowienia można korzystać na wszystkich platformach mobilnych (iPhone, Android, BlackBerry, Windows Mobile, Symbian i innych).

Udział pomorskich firm, oferujących innowacyjne rozwiązania, w targach GSMA Mobile World Congress jest możliwy dzięki projektowi Let’s EXPO!. Projekt dotowany jest ze środków unijnych. W tym roku gdyńscy przedsiębiorcy zaprezentowali swoje technologie na targach Call Center World w Berlinie. Przed nimi jeszcze CeBIT w Hanowerze oraz Internet World w Londynie.

Obecność gdyńskiego stosika na międzynarodowych targach nowoczesnych technologii to także element długofalowej strategii zagranicznej promocji Gdyni. W ten sposób Gdynia buduje markę miasta otwartego, innowacyjnego, z dobrym klimatem dla biznesu. W najbliższym czasie ofertę Gdyni poznają także azjatyccy partnerzy na wystawie EXPO 2010 w Szanghaju, podczas których Gdynia będzie gospodarzem jednego dnia w Pawilonie Polskim.


Źródło: PPNT

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości