PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > FONEK: Niebywały sukces

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/fonek-niebywaly-sukces-6799.html
QR Code
FONEK: Niebywały sukces

Mariusz Burski, 14 grudnia 2009, 19:53
Tagi: Fonek

Wprowadzenie na polski rynek telefonu GSM dla przedszkolaków budził skrajne emocje. Począwszy od zdziwienia poprzez akceptację na euforii kończąc. FONEK na polski rynek został wprowadzony z końcem czerwca 2009 r. i bardzo szybko zdobył sobie duże grono zarówno zwolenników jak i przeciwników. Na forach dyskusyjnych zawrzała dyskusja.

Faktem jest to, że telefon bardzo szybko pojawił się nie tylko w sprzedaży internetowej, ale również w sklepach takich sieci jak VOBIS, SATURN czy MediaMarkt. Również operatorzy GSM nie byli obojętni dla tej grupy abonentów. FONEK już jest dostępny w ofercie aparatów telefonicznych takich operatorów jak PLAY, CenterNet, mBank. Wkrótce ma pojawić się także w ofercie kolejnych operatorów komórkowych. Dziś można mówić o niebywałym sukcesie tego projektu. Ilość sprzedanych telefonów w Polsce liczona jest w tysiącach.

"Przygotowując projekt telefonu GSM dla przedszkolaków wzięliśmy pod uwagę olbrzymią ilość wymagań i funkcjonalności" - mówi Krzysztof Surgut Prezes Zarządu PRAGMA Sp. z o.o. dystrybutora FONKA. "Jednak największym zaskoczeniem okazał się dla nas edukacyjny charakter naszego telefonu. Z rozmów z rodzicami przedszkolaków używających FONKA wynika, że telefon stał się nie tylko idealnym narzędziem do kontaktów dzieci i rodziców, ale sprawił, że dzieci nauczone zostały podstawowych zasad korzystania z telefonu. Chodzi tutaj o takie aspekty jak miejsce i czas korzystania z telefonu, formuły rozpoczynania i kończenia rozmowy oraz prowadzenie rozmowy telefonicznej."

Większość rodziców przyznało, że jako podstawowy problem korzystania z telefonu przez ich pociechy upatrywało w ograniczeniach manualnych swoich dzieci. Okazało się, że dzieci świetnie radzą sobie z obsługą FONKA, natomiast dużym zaskoczeniem był olbrzymi chaos w przekazywaniu informacji przez dzieci. Opanowanie emocji z posiadania własnego, prawdziwego telefonu oraz nauczenie przez rodziców podstawowych zasad savoir-vivre dotyczących rozmowy telefonicznej zajmuje sporo czasu. Ten element do tej pory nie był brany pod uwagę przy ocenie przydatności telefonu komórkowego w tym wieku.

Dystrybutor zebrał szereg uwag i opinii na temat swojego produktu. W nieformalnym rankingu najlepszych funkcji FONKA pierwsze miejsce należy do funkcji MONITOR. Funkcja ta pozwala rodzicom na zdalne i automatyczne "odsłuchiwanie" tła dźwiękowego otoczenia telefonu dziecka. W ten sposób możliwe jest sprawdzenie co robi przedszkolak w danej chwili bez angażowania do tego samego dziecka (funkcja dostępna jest wyłącznie z telefonów rodziców).

Obecnie PRAGMA wspólnie z jednym z operatorów przygotowuje się do wprowadzenia specjalnych usług adresowanych do przedszkolaków i ich rodziców.

Źródło: PRAGMA Sp. z o.o.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości