PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Fotokody, niedługo dostępne wszędzie. Zmorą czy błogosławieństwem ?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/fotokody-niedlugo-dostepne-wszedzie-zmora-czy-blogoslawienstwem-4824.html
QR Code
Fotokody, niedługo dostępne wszędzie. Zmorą czy błogosławieństwem ?

Hubert Musiał, 13 sierpnia 2008, 10:55
Tagi: Era, Fotokody, Orange, Play, Plus

Fotokody to kolejna gratka dla operatorów sieci komórkowych, nowy pomysł na zdobycie klienta - czy dobry ? W lipcu Orange poinformował o planowanych testach Fotokodów, komercyjnie wystartują w styczniu 2009. W sierpniu Orange, Plus, Play i Era rozpoczną program pilotażowy.

Czym są fotokody? To znaki złożone z małych, czarnych kwadracików, swojego rodzaju kody kreskowe, które po przyłożeniu do nich telefonu komórkowego wprowadzą nas w tajniki owego znaczka. Udostępniają dodatkowe informacje zaszyfrowane w przekazie. Znajdziemy je wkrótce na billboardach, przystankach autobusowych, w gazetach czy na ulotkach. Za pośrednictwem fotokodu (zaszyfrowanego w nim identyfikatora) połączymy się z internetem, po czym na ekranie telefonu pojawi się powiązany z kodem przekaz (plik video, element muzyczny czy tekst). I tak - fotokod na przystanku poinformuje nas o czasie pozostającym do przyjazdu danego autobusu (zimą z przemarzniętymi stopami - bezcenne). Ten na billboardzie z reklamą samochodu opowie nam o mocy silnika i dostępnych w sprzedaży wersjach prezentowanego auta - co więcej - przekaże nam informację o punkcie sprzedaży dealera wspomnianego pojazdu. Inna sytuacja - siedzisz w restauracji, nie przyszła umówiona na randkę dziewczyna, mimo że wcześniej zasugerowała tajską knajpę? Nie masz zielonego pojęcia jak wymknąć się z restauracji spod oka czujnie wpatrującego się w Ciebie kelnerka, a w menu nazwy kojarzące się niekoniecznie z czymś do jedzenia... Sytuacja bez wyjścia ? Nie - oto obok widnieje fotokod, jedno przyłożenie telefonu i już wiesz co wchodzi w skład dania i jakie wino do tego pasuje. Proste ? I jakie smaczne ;)

Póki co, potwierdza się powiedzenie "mała rzecz, a cieszy", zobaczymy jak będzie w praktyce. Specjaliści są pewni sukcesu fotokodów. Jedyny wymóg - telefon z aparatem. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak to działa, Orange zaprasza do wysłania bezpłatnego smsa pod numer 8085, w treści wpisując "fotokody", w odpowiedzi odsyłany jest link do pobrania aplikacji do odczytu fotokodów. Nokia na swojej stronie oferuje do pobrania soft do odczytywania fotokodów.

Źródło: palmtop.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

alphatestosteron 24.01.2009 @ 09:38
tak, znam tą stronkę http://foto-kody.pl/ Faktycznie sporo info, ale czekam na generator do fotokodów.
zorian 12.04.2009 @ 22:25
Fajna rzecz... ale nie każdy rysunek z kwadracików jest sobie równy. Jak zwykle istnieje wiele standardów i w większości nie są ze sobą kompatybilne...
@ alphatestosteron - http://clients.fotokody.pl/generator/ dobre i tyle na początek

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 3 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości