PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Freeconet wyodrębiony z Datera SA

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/freeconet-wyodrebiony-z-datera-sa-5317.html
QR Code
Freeconet wyodrębiony z Datera SA

Piotr Baranowski, 8 stycznia 2009, 16:51
Tagi: Datera, FreecoNet, kadry

FreecoNet - jeden z usługodawców telefonii internetowej w Polsce - został wydzielony ze struktur Datera SA i przekształcony w samodzielną spółkę. Główne zadania stojące przed spółką to: dalsza rozbudowa i doskonalenie funkcjonalności platformy, przyśpieszenie działań konsolidujących rynek oraz ekspansja na rynki zagraniczne.

Krzysztof Malicki, Prezes Zarządu firmy Datera SA, która stworzyła FreecoNet powiedział:

FreecoNet dojrzał do tego, żeby stać się samodzielnym podmiotem na rynku. Znacznie ułatwi to podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących rozwoju FreecoNet, co jest bardzo ważne w obliczu planów firmy dotyczących konsolidacji rynku telefonii internetowej i ekspansji na rynki zagraniczne. Równie istotny jest fakt, że został wyodrębniony zespół, którego głównym zadaniem będzie praca nad dalszym rozwojem FreecoNet. Gwarantuje to użytkownikom stały dopływ nowych usług dodanych, poprawę jakości obsługi, a także łatwiejsze korzystanie z platformy i jeszcze większą niezawodność.

Nową spółką pokieruje Jan Wyrwiński, który objął w niej stanowisko Prezesa Zarządu. Do tej pory pełnił on obowiązki Kierownika Projektu FreecoNet w strukturze Datera SA - firmie specjalizującej się w projektowaniu i wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Platforma telefonii internetowej FreecoNet powstała we wrześniu 2006 roku, zdobywając w krótkim czasie pozycję jednego z wiodących usługodawców VoIP na polskim rynku. Stało się tak za sprawą unikatowych w skali światowej cech platformy. FreecoNet oferuje bowiem darmowe rozmowy pomiędzy wszystkimi zarejestrowanymi na platformie numerami telefonów - bez względu na to, od jakiego operatora i z jakiego kraju pochodzą. Na numery niezarejestrowane można dzwonić po najniższych stawkach na rynku za pośrednictwem usługi TelArena (skupia kilku niezależnych operatorów telekomunikacyjnych, rywalizujących o obsługę połączeń wychodzących). FreecoNet oferuje również bardzo bogaty zestaw usług dodanych dla użytkowników indywidualnych oraz firm. Są to m.in. systemy IVR i Call Center, aplikacja FlashPhone, Wirtualny Fax, a także FreecoNet Mobile.

reklama

Ostatnie opinie internautów

przemek89k 11.01.2009 @ 16:21
Bardzo cieszy mnie wiadomość że "FreecoNet" stał się samodzielnym usługodawcą - ponieważ od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem operatora voip. Voip - telefonia internetowa ma swoją przyszłość, rozmowy prowadzone za pośrednictwem sieci są o wiele tańsze niż w przypadku np. TP , a często darmowe w przypadku gdy znajomy także używa voip. Odłączając się od Datera SA - FreecoNet potwierdziła swoją pozycję na rynku. Dzięki temu będzie miała większą możliwość doskonalenia się i wprowadzania nowych usług jako odrębna jednostka.
Dzwoniąc na telefony stacjonarne za pośrednictwem Freeconet płacimy tylko 9 gr !! A więc znaczna oszczędność w przeciwieństwie do 35 gr TP !!

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 2 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości