PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > FRITZ!Box Fon WLAN 7270 najlepszym produktem targów Intertelecom 2008

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/fritz-box-fon-wlan-7270-najlepszym-produktem-targow-intertelecom-2008-3901.html
QR Code
FRITZ!Box Fon WLAN 7270 najlepszym produktem targów Intertelecom 2008

Michał Gruszka, 9 kwietnia 2008, 21:24
Tagi: Fritz, WLAN

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 został nagrodzony Złotym Medalem na trwających w Łodzi targach Intertelecom (8-10 kwietnia br.). Urządzenie, które jest pionierem nowej klasy rozwiązań uznane zostało za najlepszy produkt. To już kolejne wyróżnienie dla produktów firmy AVM, co dowodzi, że wielofunkcyjne rozwiązania sieciowe z rodziny FRITZ! są atrakcyjne dla polskich odbiorców. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 idealnie sprawdzi się i w domu, i małym biurze. Pozwala korzystać zarówno z taniej telefonii internetowej (VoIP), jak i tradycyjnej. Posiada modem DSL, router WLAN, 4 porty LAN, host USB oraz stację bazową DECT, do której można zalogować nawet pięć słuchawek. Wydajny procesor pozwala wygodnie korzystać z telewizji internetowej (IP-TV), usługi wideo na żądanie i odtwarzać media strumieniowe, a funkcja zarządzania pasmem (Quality of Service) sprawia, że nawet równoczesne korzystanie z VoIP i przesyłanie multimediów nie wpływa negatywnie na jakość żadnej z tych usług. Oprócz nagrodzonego modelu 7270 podczas targów Intertelecom na stoisku AVM obejrzeć można również: FRITZ!Box Fon WLAN 7140, FRITZ!Box Fon WLAN 7170, FRITZ!Box Fon 5124 oraz FRITZ!WLAN USB Stick.

FRITZ!Box Fon WLAN 7270 jest zgodny z najnowszym standardem IEEE 802.11n
(Draft 2.0), co sprawia, że w połączeniu z kilkoma antenami MIMO (Multiple Input Multiple Output) dane mogą być przesyłane z prędkością dochodzącą nawet do 300 Mbit/s. Wykorzystanie technologii WMM (WiFi-Multimedia) gwarantuje optymalną jakość przesyłanych multimediów. Użycie kilku anten pozwala z kolei na zwiększenie obszaru, który będzie pokryty siecią. Router WLAN obsługuje dwie częstotliwości: 2,4 GHz oraz 5 GHz. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 ma już fabrycznie włączone szyfrowanie WPA (szyfrowanie WPA2 również jest dostępne, ale należy je aktywować ręcznie).

Wbudowany serwer multimediów pozwala nie tylko współdzielić pliki w sieci lokalnej, ale także odtwarzać je nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony. Oprócz tego możliwe jest współdzielenie drukarek, dysków i pamięci przenośnych – podłączając je do FRITZ!Box, można z nich korzystać tak jak z urządzeń podłączonych bezpośrednio do komputera.

Szybki WLAN, oszczędność energii, funkcje dodatkowe
Model 7270 wyposażony został w mechanizmy, które pozwalają zminimalizować ilość zużywanej energii. Po pierwsze: WLAN może być wyłączany ręcznie o dowolnie wybranej porze lub automatycznie np. na noc. Po drugie: tryb Eco – zmienna moc nadajnika, pozwala optymalizować ilość zużywanego przez urządzenie prądu. Co więcej, gdy FRITZ!Box nie pracuje, wykorzystanie procesora ograniczane jest do absolutnego minimum, nieużywane interfejsy są wyłączane automatycznie – podobnie stacja bazowa DECT, gdy nie jest do niej zalogowana żadna słuchawka.

Router wyposażony został także w funkcje dobrze znane z modeli wcześniejszych,
m.in. obsługa konferencji trójstronnych, zawieszanie rozmów, przekazywanie połączeń, połączenia oczekujące. Oprócz tego posiada wbudowaną książkę telefoniczną, budzik, firewall oraz moduł ochrony rodzicielskiej. Mimo różnorodności funkcji i zastosowania najnowocześniejszych technologii obsługa urządzenia w dalszym ciągu jest niezwykle prosta.

AVM na targach Intertelecom
Na stoisku AVM obejrzeć można również inne innowacyjne rozwiązania z rodziny FRITZ!. Są to: FRITZ!Box Fon WLAN 7170, który łączy funkcje centralki VoIP, routera WLAN z czteroportowym switchem oraz modemu DSL, FRITZ!Box Fon WLAN 7140, który ma wbudowany modem ADSL2+, switch, punkt dostępu sieci bezprzewodowej 802.11g++, bramkę i centralkę VoIP obsługujące również tradycyjną telefonię oraz kontroler USB dla drukarek i pamięci masowych, FRITZ!Box Fon 5124, który łączy funkcje modemu ADSL2+, switcha i centralki VoIP (również dla tradycyjnej telefonii analogowej oraz ISDN), a kontroler USB umożliwia współdzielenie w sieci drukarek, dysków i pamięci przenośnych oraz FRITZ!WLAN USB Stick i FRITZ!WLAN USB Stick N – miniaturowe bezprzewodowe karty sieciowe, które pozwalają szybko i łatwo zbudować bezpieczną sieć WLAN.

Dostępność w Polsce
Urządzenia z rodziny FRITZ! dostępne są u polskich dystrybutorów firmy AVM:
ABC Data oraz HSF Poland. Wszystkie produkty objęte są pięcioletnią gwarancją, a producent zapewnia wsparcie techniczne oraz darmowe aktualizacje. FRITZ!Box Fon WLAN 7270 i FRITZ!WLAN USB Stick N zostaną wprowadzone do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie br.

Więcej informacji na temat produktów FRITZ! znaleźć można na stronie: www.fritzbox.eu.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 8 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości