PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Garść komentarzy od Nokii

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/garsc-komentarzy-od-nokii-7637.html
QR Code
Garść komentarzy od Nokii

S.Nowak, 2 lipca 2010, 12:36 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 5 lipca 2010 o 11:31)
Tagi: Nokia, Nokia N8

Anssi Vanjoki nowy naczelny rozwiązań mobilnych Nokii opublikował na blogu Nokia Conversations bardzo dużo ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się między innymi, że Nokia N8 będzie na pewno ostatnim telefonem z serii N z symbianem^3. Oprócz tego stwierdził także, że Nokia nigdy nie zaoferuje telefonu z konkurencyjnymi systemami, takimi jak choćby Android. Więcej informacji w dalszej części newsa.

Nowy szef wydziału roztoczył przed czytelnikami bardzo konkretny obraz tego, co zamierza zrobić z marką. Nokia ma zamiar wrócić na szczyt drabinki inteligentnych telefonów i odzyskać zaufanie klientów.
Oto, czego dowiedzieliśmy się z jego zapowiedzi:
- Nokia N8 będzie ostatnim telefonem z serii N z Symbianem^3. Kolejne będą prawdopodobnie działać na Symbianie^4.
- Nokia nigdy nie sięgnie po cudzy system operacyjny. Firma głęboko wierzy w możliwości swojego systemu i uznała że będzie on w stanie konkurować i wygrywać z najlepszymi.
- Telefony będą dalej działały na Symbianach, natomiast system MeeGo będzie przeznaczony dla komputerów. Oznacza to, że raczej nie powinniśmy się spodziewać telefonów z preinstalowanym MeeGo.

Oprócz tego Anssi Vanjoki przyznał, że część krytyki pod adresem symbiana jest zasłużona. Zauważył natomiast, że wciąż dwie piąte świata smartphone'ów działa na symbianach i że społeczność ta oczekuje otrzymania systemu, z którym jest oswojona.

Zobaczymy jak Nokia rozwinie się w nadchodzących miesiącach. Mamy pewne wątpliwości co do kierunku nakreślonego przez koncern...Być może jednak warto było wziąć pod uwagę możliwość stworzenia telefonu z Androidem, albo umieszczenie platformy MeeGo w telefonach.
Czekamy z niecierpliwością na premierę Nokii N8, która może być wyznacznikiem tego, jak poradzi sobie Nokia w nadchodzących latach. Jeżeli telefon ten okaże się klapą, to fiński gigant tylko się pogrąży, a konkurencja ucieknie mu jeszcze dalej. Życzymy jednak sobie i Nokii, by N8 okazał się hitem!

Całość po angielsku do przeczytania tutaj:
Nokia Conversations

Źródło: Nokia

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 9 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości