PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Gimnazjaliści z Odolanowa zwyciężyli w konkursie Zapnetu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/gimnazjalisci-z-odolanowa-zwyciezyli-w-konkursie-zapnetu-6805.html
QR Code
Gimnazjaliści z Odolanowa zwyciężyli w konkursie Zapnetu

Mariusz Burski, 16 grudnia 2009, 16:20
Tagi: Konkurs, sieci bezprzewodowe, Zapnet

Uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Odolanowie zdobyli pierwsze miejsce w konkursie informatycznym "Bezpieczna sieć internetowa w domu". Młodzi informatycy zdobyli aż 87,5 proc. ze wszystkich punktów możliwych do zdobycia.

Zadaniem uczniów biorących udział w konkursowych zmaganiach było skonfigurowanie bezpiecznej bezprzewodowej sieci internetowej dla domu. Wszystkie niezbędne urządzenia potrzebne do wykonania zadania użyczyła szkołom bezpłatnie spółka Zapnet, organizator konkursu.

Domową sieć najlepiej zabezpieczyli Piotr Szewczyk i Szymon Kraska z Gimnazjum im. Jana Pawła II, pracujący pod opieką Janusza Lizureja. Zwycięzcy oraz ich opiekun zostaną uhonorowani zewnętrznymi dyskami twardymi WD 250 GB USB 2.0. To nie wszystkie nagrody dla odolanowskiego gimnazjum - szkoła otrzyma od spółki Zapnet także komputer przenośny oraz bezpłatny dostęp do internetu przez jeden rok.

Drugą pozycję w konkursie zajęły ex aequo zespoły z gimnazjum z Jankowa Przygodzkiego (Sebastian Nieruchalski, Szymon Adamczak, opiekun: Katarzyna Kaźmierczak) oraz z Raszkowa (Miłosz Adamczak, Mariusz Szczepaniak, opiekun: Roman Zimny). Obie drużyny zdobyły po 79 proc. punktów możliwych do zdobycia. W pierwszej trójce z wynikiem 71 proc. znalazła się również druga drużyna z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Odolanowie. Zespół: Anastazja Cieślak i Łukasz Szymczak zajął trzecie miejsce w konkursie.

"Poziom konkursu był bardzo wysoki" – mówi Karol Zapart, właściciel spółki Zapnet. "Uczniowie dobrze sobie poradzili z zadaniem. Drużyny, które zajęły pierwsze kilka miejsc, poprawnie skonfigurowały zabezpieczenia. Każda grupa zawodników zrobiła to trochę inaczej, końcowy efekt jest jednak podobny: z sygnału bezprzewodowej sieci nie skorzysta osoba, która nie posiada odpowiednich uprawnień od administratora. Wyniki konkursu pokazują, że młodzież zdaje sobie sprawę z konieczności zabezpieczania komputerów i punktów dostępowych do globalnej sieci. Świadomość w zakresie e-bezpieczeństwa jest już wśród nastolatków bardzo wysoka."

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i instytucji samorządowych. Do zmagań o miano najzdolniejszych młodych informatyków południowej Wielkopolski przystąpiły prawe wszystkie spośród dziesięciu zaproszonych szkół. Konkurs objęli honorowym patronatem włodarze pięciu gmin: burmistrz Milicza Tomasz Kasprolewicz, burmistrz Krotoszyna Julian Jokś, burmistrz Sulmierzyc Idzi Kalinowski, burmistrz Raszkowa Jacek Bartczak oraz wójt gminy Sośnie Michał Wilczura.

"Popularność konkursu i wysoki poziom prac świadczą o tym, że dla młodych ludzi internet nie jest już nowym medium. Dostęp do globalnej sieci to dla gimnazjalistów rzecz tak naturalna jak telewizja czy radio. W dodatku młodzież zna zagrożenia płynące z internetu i potrafi sobie z nimi poradzić" - tłumaczy Karol Zapart. "W naszym konkursie nie ma przegranych. Oprócz głównych nagród dla najlepszej drużyny ufundowaliśmy również upominki dla wszystkich uczestników konkursowych zmagań: pendrive'y o pojemności 2 GB oraz karty bezprzewodowe USB."

Szczegółowe wyniki konkursu można zobaczyć na stronie http://www.Zapnet.pl


Źródło: Zapnet

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości