PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Ginger - nowy rozkład dla Poznania

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/ginger-nowy-rozklad-dla-poznania-10198.html
QR Code
Ginger - nowy rozkład dla Poznania

Michał Małecki, 18 sierpnia 2013, 17:20
Tagi: Ginger

Ginger 3.5.61 zawiera rozkład jazdy obowiązujący od 19/08/2013 w Poznaniu i od 11/07/2012 w Czerwonaku. Poprawiliśmy także nazwy przystanków aby ułatwić ich przeszukiwanie - w tej wersji dodaliśmy spację pomiędzy "os." a faktyczna nazwa osiedla (np. Wichrowe Wzgórze).

Ginger jest dostępna pod adresami:

Aktualizacji rozkładu jazdy w Ginger Android można dokonać z poziomu aplikacji.
Linki do pozostałych wersji Ginger znajdują się w dziale download. Aktualizacji rozkładu jazdy w Ginger Android można dokonać z poziomu aplikacji.
Zapraszamy do zgłaszania uwag i problemów w komentarzach poniżej, za pomocą Ginger Android lub za pośrednictwem maila.

Źródło: Własne

reklama

Ostatnie opinie internautów

martin 19.08.2013 @ 21:11
Może głupie pytanie, ale dlaczego GÓRCZYN jest z drukowanych liter, a inne przystanki normalnie? Kiedyś - jak pamiętam - to ważniejsze punkty przesiadkowe czy w ogóle na trasie i przystanki początkowe i końcowe (np. dla autobusu 73: ŚRÓDKA DWORZEC, (B)BOGUCIN, JANIKOWO, (B)JANIKOWO/OGRODNICZA) także były pisane drukowanymi literami. Czy można do tego powrócić?

Druga może mniej ważna sprawa. Dlaczego część tych "Os.-i" jest z małej litery, a część z dużej?

Pozdrawiam i szacunek dla Pana pracy, Panie Michale
Michal 20.08.2013 @ 14:18
Dzień dobry, niespójność w nazwach przystanków pochodzą zwykle ze strony mpk, chociaż nie ukrywam że mogłem też wprowadzić własne błędy, nie byłem świadomy znaczenia używania wielkich liter na węzłach i starałem się je raczej usuwać. Mogę usunąc tą zmianę. Co do Os. - wg. mnie wszystkie powinny być pisane z wielkiej litery, po prostu nie poprawiłem wszystkich literówek ze strony mpk (np. z http://www.mpk.poznan.pl/component/transport/51/)
Pozdrawiam i dziękuję!
martin 20.08.2013 @ 16:17
Nic się nie stało, Panie Michale. Tylko tak pomyślałem, żeby to jakoś rozgraniczyć. Nie mam do Pana o to pretensji; to tylko moja mała sugestia :)

Pozdrawiam serdecznie
Marek 24.08.2013 @ 16:43
Witam Panie Michale. Skoro Pan się zabrał za poprawianie nazw przystanków, aby ułatwić ich przeszukiwanie, może by tak jeszcze ujednolicić wszelkie place (w programie są np. Pl Wielkopolski, Pl. Wiosny Ludów, Pl.C.Ratajskiego czy Plac Wolności - pisownia oryginalna; więc 4 różne 'wersje;), a także rozwinięcie nazwy przystanku "Rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego" - chociaż tutaj akurat pisownia z R. jest oryginalna ze stroną MPK
Poprawki (czyli robienie przerwy) czekają jeszcze przystanki: Luboń/Os.Lubonianka, Luboń/Pl.Bojanowskiego, św.Antoniego cmentarz, św.Antoniego Kościół - mam nadzieję, że zrozumiał Pan, o co chodzi

W kwestii poruszanej przez martina, to powrót do pisowni węzłów drukowanymi literami nie jest zły. Zauważyłem jednak-oprócz GÓRCZYNa-kilka innych przystanków tak pisanych: (B)BIEDRUSKO/PARK, GAJOWA

PS: Jeszcze pytanie: czym się różni przystanek Luboń/os. Lubonianka (B) od B)Luboń/Os.Lubonianka? Na pierwszy dojeżdżają autobusy 243, 610, 611, 614, 701. Na drugi nic
Marek 25.08.2013 @ 09:44
PS: To samo dotyczy przystanków Luboń/Pl.Bojanowskiego (B) i B)Luboń/Pl. Bojanowskiego. Nawiasem mówiąc można by było ujednolicić przystanki strefowe. To znaczy, niech będą w jednej formie: albo B)nazwa przystanku lub nazwa przystanku (strefa)
Marek 26.08.2013 @ 21:26
update: te błędy - puste pole wyboru linii - w Luboniu dotyczą wszystkich przystanków o schemacie B)Luboń/przystanek (oprócz B)Luboń/Niepodległości i Przemysłowa, gdzie dojeżdża 243 - reszta przystanków dla tej linii jest w schemacie Luboń/przystanek (B)
martin 29.08.2013 @ 18:46
Na stronie MPK jest już dostępny rozkład obowiązujący od 1.09. Czy byłaby szansa zamieścić go jeszcze dzisiaj (tj 29.08)? Pozdrawiam
@Michał Małecki 31.08.2013 @ 10:08
Dzień dobry,
wrześniowy rozkład jest już dostępny. Zmiany w nazwach przystanków postaram się wprowadzić w ciągu tygodnia, najpierw chciałbym wydać nową wersję Ginger Android.
Pozdrawiam