PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Google zatrudni deweloperów do rozwijania aplikacji i marketu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/google-zatrudni-deweloperow-do-rozwijania-aplikacji-i-marketu-8509.html
QR Code
Google zatrudni deweloperów do rozwijania aplikacji i marketu

Maciej Celmer, 9 lutego 2011, 12:14
Tagi: Android, Android Market, aplikacje, App Store, Google, interfejs

Firma Google producent rosnącego w siłę systemu operacyjnego Android chce zwiększyć ilość zatrudnianych deweloperów. Jej celem jest znaczne usprawnienie oferowanego przez siebie Android Marketu.

Wiadomo już, że system Android staje się coraz bardziej konkurencyjny dla rywali. Dane zebrane z czwartego kwartału 2009 i całego 2010 roku wskazują, że pod względem sprzedanych egzemplarzy urządzeń, Android prześcignął już fiński soft Symbian. Więcej o tym pisałem w wiadomości Android prześcignął Symbiana.

Udostępniono też webową wersję popularnego sklepu z aplikacjami przeznaczonymi na Androida. Market dostępny jest już z poziomu przeglądarki internetowej i daje możliwość pobierania aplikacji i instalowania ich w bezprzewodowy sposób bezpośrednio do urządzenia z zainstalowanym systemem Android. Więcej tutaj.

Idąc za ciosem Google chce jeszcze bardziej rozwinąć usługę udostępniania aplikacji, jak i zwiększyć ilość dostępnych programów. W tym celu planuje zatrudnić specjalistów z zakresu programowania, ekspertów od interfejsu oraz menedżerów, którzy będą wymyślać nowe i jeszcze bardziej funkcjonalne aplikacje. Widać, że ambicją giganta jest prześcignąć Apple i jego popularny App Store.

Większość wydanych przez Google aplikacji ma być bezpłatna, mogą się one utrzymywać za pomocą wyświetlanych za ich pomocą reklam.

Rynek aplikacji wciąż się umacnia. Firma badawcza Gartner przewiduje, że w 2011 roku użytkownicy telefonów komórkowych pobiorą 17,7 mld aplikacji mobilnych za 15,1 mld dolarów. W 2010 roku liczba pobranych aplikacji wyniosła 8,2 mld. Analitycy przewidują, że w 2014 roku liczba aplikacji pobranych na urządzenia mobilne wyniesie 185 miliardów sztuk. Więcej na ten temat w wiadomości "15,1 mln dolarów dochodu z mobilnych aplikacji w 2011?"

Widać, że gra jest warta świeczki, a Google nie często podejmuje błędne decyzje. Może to być bardzo dobre posunięcie z ich strony. Wiadomo, że Android to system i usługi do niego dodane. Poprawienie interfejsu i urozmaicenie oferty dostępnych aplikacji na pewno wpłynie pozytywnie na postrzeganie zielonego robocika przez stałych użytkowników i nowych klientów.

Źródło: Wall Street Journal, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 3 i 15 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości