PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > GTS Energis uzyskał dostęp do lokalnej pętli abonenckiej

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/gts-energis-uzyskal-dostep-do-lokalnej-petli-abonenckiej-893.html
QR Code
GTS Energis uzyskał dostęp do lokalnej pętli abonenckiej

Piotr Baranowski, 18 kwietnia 2007, 08:47
Tagi: DSL, Telekomunikacja Polska (TP SA)

W dniu 17 kwietnia 2007r. GTS Energis jako pierwszy operator alternatywny zawarł z Telekomunikacją Polską S.A. umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej – LLU (local loop unbundling).

Marek Konior, Dyrektor ds. Regulacji i Relacji Międzyoperatorskich z GTS Energis:

Podpisanie umowy o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej jest ważnym krokiem prowadzącym do korzystnych dla wszystkich klientów zmian na rynku telekomunikacyjnym. Ta umowa daje nam możliwość zaoferowania klientom pełnej oferty usług telekomunikacyjnych i jest sposobem na ułatwienie rozwoju konkurencji wśród operatorów w obszarze sieci dostępowej (łącza abonenckie).

GTS Energis od początku aktywnie uczestniczy w działaniach mających na celu zwiększenie konkurencyjności rynku i po raz kolejny jako pierwszy operator niezależny stara się wykorzystać zmiany, które wprowadza regulator.

Umowa o dostępie do pętli lokalnej daje GTS Energis nowe możliwości świadczenia usług telekomunikacyjnych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Umożliwia ona świadczenia min. usług dostępu do sieci Internet w oparciu o xDSL, łączy dzierżawionych oraz usług telefonicznych (analogowych oraz dostępu ISDN). Firma GTS Energis planuje rozpocząć świadczenie usług w oparciu o tą umowę w drugiej połowie bieżącego roku.

W przeciągu ostatnich kilku lat GTS Energis jako pierwszy operator zawarł umowę o dostępie DSL w modelu Bitstream, a wcześniej jako pierwszy umowę o dostępie dial-up poprzez numerację 0-20.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 5 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości