PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > GTS wprowadza międzynarodowe usługi IP VPN dla biznesu

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/gts-wprowadza-miedzynarodowe-uslugi-ip-vpn-dla-biznesu-1714.html
QR Code
GTS wprowadza międzynarodowe usługi IP VPN dla biznesu

Piotr Baranowski, 29 sierpnia 2007, 12:37
Tagi: biznes, GTS Central Europe, IP VPN

GTS Central European, środkowoeuropejska grupa na rynku telekomunikacyjnym, w odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów biznesowych wprowadza do sprzedaży międzynarodowe usługi IP VPN realizowane w oparciu o sieć MPLS.

Rozwiązania IP MPLS to jedna, zintegrowana, wysokiej jakości sieć dla klientów biznesowych. Swym zasięgiem pokrywa pięć krajów obsługiwanych przez GTS CE: Węgry, Polskę, Rumunię, Słowację oraz Czechy. Dzięki sieci MPLS, oddziały regionalne firm prowadzących działalność w całej Europie będą połączone oraz obsługiwane za pomocą bezpiecznej i najnowocześniejszej techniki transmisji danych. Centrum operacyjne do zarządzania międzynarodowymi usługami IP VPN zlokalizowane jest w Pradze.

Wprowadzenie tego produktu na rynek jest wydarzeniem przełomowym, ponieważ dzięki niemu powstanie sieć MPLS przebiegająca naprawdę ponad granicami. Większość międzynarodowych sieci tego typu to po prostu wiele systemów krajowych połączonych w całość, natomiast GTS CE oferuje obecnie klientom pojedynczą sieć MPLS pokrywającą obszar całej Europy Środkowej. Dzięki temu, klienci firmy będą mogli odnieść wiele korzyści zarówno pod względem technicznym jak i finansowym:

  • niższe koszty (sieć pojedyncza jest tańsza w utrzymaniu niż kilka sieci połączonych w całość)
  • sieć o lepszych możliwościach (pojedyncza sieć zarządzana przez GTS CE zamiast kilku sieci zarządzanych przez różne firmy)
  • wysoka dostępność sieci
  • wysokie parametry jakościowe
  • gwarantowany czas naprawy
  • scentralizowane zarządzanie wydajnością i administracja siecią klienta
    bezpośrednia obecność w kraju

Stuart Evers, Chief Sales Officer w firmie GTS CE powiedział:

Produkt ten jest naprawdę istotny. Fakt, iż będziemy mieć sieć zarządzaną przez jeden podmiot, która pokryje całą Europę Środkową jest naprawdę wyjątkowy. Nasi klienci od dłuższego czasu oczekiwali takiego produktu, zatem bardzo się cieszymy, że to właśnie my im go zaoferujemy. Jeszcze przed wprowadzeniem go na rynek obserwowaliśmy ogromny popyt ze strony dużych klientów detalicznych w całym regionie, a obecnie spodziewamy się, iż wzrośnie on jeszcze bardziej.


Tamas Polgar, Chief Executive Officer w firmie GTS CE powiedział:
To ważne wydarzenie, ponieważ w ten sposób GTS CE wykorzystuje swoją główną przewagę nad konkurencją – sieć regionalną. Nigdy nie byliśmy największym operatorem na lokalnych rynkach, na których konkurujemy z innymi podmiotami, ale gdy wyjdziemy poza granice pojedynczych krajów i spojrzymy na rynek z perspektywy regionalnej, sytuacja ta się zmienia, a GTS CE staje się głównym graczem. Tak zwani liderzy rynku, z którymi współzawodniczymy nie mogą pochwalić się takim produktem. Na rynku środkowoeuropejskim zajmujemy, zatem wyjątkową pozycję. Celem pozostaje teraz przekazanie tych korzyści naszym klientom.

Firma Palace Cinemas wykorzystała nową sieć MPLS w ramach operacji pilotażowych. Za jej pomocą połączyła swoje kina typu multiplex oraz oddziały znajdujące się Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Dzięki nowej sieci, użytkownicy mobilni mogli między innymi skorzystać z funkcji zdalnego dostępu, możliwe było również stworzenie centralnego systemu rezerwacji oraz księgowości.

MPLS to najlepsza i najbezpieczniejsza z dostępnych dziś technologii IP. Dzięki niej możliwe jest stworzenie jednolitej sieci zapewniającej przepływ danych i głosu między lokalizacjami, w których znajdują się klienci. Rozwiązania IP MPLS zapewniają wysokie QoS (Quality of Service), SLA (Service Level Agreement), logicznie i bezpiecznie oddzielanie sieci VPN (Virtual Private Network) należących do klientów oraz wiele innych zaawansowanych funkcji. Wszystko to jest teraz dostępne w ofercie GTS CE, dzięki zarządzanej przez jeden podmiot sieci MPLS pokrywającej całą Europę Środkową.

reklama

Ostatnie opinie internautów

jacek 29.08.2007 @ 17:20
o kant...

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 5 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości