PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > HAWE Budownictwo zawarło umowę z Telefonią DIALOG S.A.

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/hawe-budownictwo-zawarlo-umowe-z-telefonia-dialog-s-a-8883.html
QR Code
HAWE Budownictwo zawarło umowę z Telefonią DIALOG S.A.

Maciej Celmer, 28 marca 2011, 12:06
Tagi: Dialog, Hawe, współpraca

HAWE Budownictwo, podmiot zależny w 100% od giełdowej spółki HAWE S.A., podpisało trzyletnią umowę z Telefonią DIALOG S.A.. Obejmuje ona utrzymanie, eksploatację i usuwanie uszkodzeń infrastruktury technicznej oraz sieci energetycznej. Szacunkowe przychody Spółki z kontraktu mogą wynieść ok. 30 mln zł netto.

Podpisana umowa potwierdza wzrost zapotrzebowania na świadczenie przez HAWE Budownictwo kompleksowe usługi dla operatorów telekomunikacyjnych. Przewidziane w niej usługi realizowane będą na obszarach objętych siecią DIALOG, między innymi we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Lubinie, Elblągu, Zielonej Górze, Bielsku - Białej i Łodzi.

Rozszerzenie promienia działalności HAWE Budownictwo pozwala podnieść pozycję Spółki na polskim rynku usług telekomunikacyjnych. Kontrakt z Telefonią DIALOG S.A. umożliwia także kompleksowe wykorzystanie jej potencjału technologicznego.

Ignacy Bochenek, Prezes HAWE Budownictwo powiedział:

Podpisana przez nas umowa stanowi impuls do dalszego rozwoju Spółki. Obecnie, jako jedna z nielicznych firm w Polsce, możemy pochwalić się takim doświadczeniem jak zaprojektowanie i wybudowanie ponad 10 tysięcy kilometrów sieci światłowodowej. Nowy kontrakt pozwoli też na rozszerzenie zasięgu operacyjnego Spółki


Dariusz Cholewczuk, Dyrektor Departamentu Zarządzania i Utrzymania Sieci Telefonii DIALOG S.A. powiedział:
Jakość usług jest dla DIALOGu priorytetem – a tę możemy zapewnić tylko dzięki niezawodnej infrastrukturze. Dlatego z jednej strony modernizujemy i rozbudowujemy naszą sieć w oparciu o najnowsze technologie światłowodowe, a z drugiej dbamy o jej jak najlepszy stan i bezawaryjność


Zawarta przez spółki umowa przewiduje utrzymanie i konserwację infrastruktury teletechnicznej Telefonii DIALOG S.A., usuwanie uszkodzeń łączy telefonicznych, łączy transmisji danych oraz łączy IPTV. Zakres usług obejmuje również usuwanie awarii sieci kablowej, radiodostępowej i kanalizacji kablowej oraz usuwanie awarii, utrzymanie i konserwację systemów energetycznych i urządzeń klimatyzacyjnych. Umowa przewiduje także realizację zleceń przekazanych odrębnym zamówieniem, w tym instalacyjnych oraz wykonywanie wywiadów technicznych.


Jerzy Karney, Prezes HAWE S.A. powiedział:
Umowa z Telefonią Dialog S.A. pokazuje, że wydzielenie HAWE Budownictwo było doskonałym posunięciem. Dotychczas Spółka zajmowała się głównie realizacją zleceń z HAWE Telekom. Kontrakty spoza Grupy pozwolą na szybki rozwój jej potencjału. W znaczący sposób wpłyną też na wyniki HAWE S.A.

Źródło: Hawe

reklama

Ostatnie opinie internautów

Cami 28.03.2011 @ 12:18
Nie wiedziałam, że w końcu z Hawe pozbyli się Kwiatkowskiego (tego Kwiatkowskiego, z TVP). Po sprawdzeniu, to już drugi prezes po K., poprzedni rezydował półtora miesiąca :-).
Ciekawe czy za 3 lata Dialog będzie jeszcze Dialogiem. Sądzę, że raczej Netio-Dialogiem, lub T-Dialogiem :-).
Zawsze zastanawiały mnie umowy tego typu na ryczałt. Ok, zobowiązujemy się płacić Hawe 30 mln zł na 3 lata, a oni będą nam utrzymywać sieć. Co, jeżeli stanie się coś nieprzewidywalnego, np. jakaś większa powódź, która spowoduje konieczność większych napraw? Ryzyko jest wkalkulowane w te 30 mln zł? Dialog by dopłacił? Sądzę, że Hawe wtedy by po prostu zerwało umowę i zapłaciło karę umowną, gdyby tak było taniej :-).
Hajdek 29.03.2011 @ 19:32
@Cami - kolejna powódź? Myślmy optymistycznie ; ] .
Ciągle się coś dzieje pod względem internetowych i telefonicznych połączeń. Cały czas jakieś rzeczy się zmieniają. Dobrze, że DIALOG wspiera swoich użytkowników w razie awarii, ale jestem ciekaw czy ta pomoc jest tak dobra, jak ją chwalą. Z tego powodu telefonia otrzymuje ode mnie sporego "plusa". Oby inni operatorzy postępowali podobnie, jak DIALOG i dążyli za jego śladami. Żeby tak jeszcze ceny usług zostały obniżone...
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 3.04.2011 @ 11:37
@Hajdek - powodzie są nieuniknione niestety, a jest ich tym więcej, im więcej regulacji rzek. Taki paradoks, bo jest to "przesuwanie" problemu ze zdwojoną mocą w rejony, gdzie jeszcze nie ma tej regulacji. Powstają tak wybetonowane koryta...
Co do opinii o Dialogu to też słyszałam dobre zdanie, ale tylko w zakresie ich własnej sieci. Podobno kosnultanci i technicy odpowiedzialni za BSA są jeszcze gorsi niz w Netii (duże osiagnięcie) i tam się dzieją prawdziwe cuda na kiju :-).
anonymous 5.04.2011 @ 20:39
a ja wam powiem ze w przypadq powodzi taka firma jak dialog jest ubezpieczona a ze strony konserwacyjnych i servisowych w takim przypadq musza tylko zabezpieczyc szeltery i to wsio . np. powodz w 97 we wrocq i akcja dialogu rejon kozanow - otworzyc szeltery wymontowac wszelkie urzadzenia zamknac zabezpieczyc, po powodzi mycie osuszanie montowanie i gra muzyka dalej.
??? 31.07.2013 @ 17:07
hawe-budownictwo nie bez przypadku zostało wybrane do świadczenia usług jaki nie bez przypadku prezesem Hawe budownictwo jest obecnie były dyrektor Dialogu )
ale no cóż przypadek, juz dawno było wiadomo że jak zostanie sprzedany Dialog to pewne układy się skończą ale umowa która została podpisana pomiędzy Dialog/Hawe jest sprytnie ułożona ))

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 1 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości