PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > HD w telefonie - rozmowy bez zakłóceń

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/hd-w-telefonie-rozmowy-bez-zaklocen-7876.html
QR Code
HD w telefonie - rozmowy bez zakłóceń

Maciej Celmer, 18 października 2010, 14:25
Tagi: Datera, Datera Call-eX, Datera S.A., Datera SA, HD voice

Podczas rozmów telefonicznych, można odnieść wrażenie, że głos naszego rozmówcy dociera z innego wymiaru, a trzaski i zniekształcenia głosu skutecznie utrudniają komunikację. Technologia HD Voice eliminuje ten problem. Dzięki rozwiązaniu Call-eX firmy Datera, rozmowy przez telefon są bardziej zbliżone do rozmów twarzą w twarz.

Do niedawna technologia VoIP kojarzyła się z mało stabilnymi rozmowami, które można było prowadzić głównie za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Przez kilka ostatnich lat zaszły jednak dwie bardzo istotne zmiany – technologia VoIP została udoskonalona i wyleczona z chorób wieku dziecięcego, a niezbędny do jej stosowania szerokopasmowy dostęp do internetu jest coraz bardziej powszechny. Dostępne na rynku rozwiązania oparte o usługę VoIP pozwalają na korzystanie z pełnego spektrum usług telekomunikacyjnych – od prostych rozmów, przez telekonferencje, po zarządzanie całym systemem telekomunikacyjnym firmy z poziomu przeglądarki internetowej. Od niedawna do tego zestawu zalet dołączyła kolejna – rozmowy w jakości HD.

W Polsce jest już dostępne rozwiązanie, które pozwala prowadzić rozmowy w dużo wyższej niż standardowa jakości głosu. Technologia HD Voice umożliwia przenoszenie głosu o częstotliwości od 50 Hz do 7 000 Hz, w zakresie około 7 kHz. Oznacza to, że uczestnicy rozmowy telefonicznej odbierają dwa razy więcej dźwięków, dzięki czemu dużo lepiej słyszą i rozumieją słowa wypowiadane przez swojego rozmówcę.

Jakość HD przy rozmowach telefonicznych można osiągnąć jednak pod pewnym warunkiem: wszyscy uczestnicy rozmowy muszą poslugiwać się urządzeniami wyposażonymi w odpowiedni kodek, połączonymi przy pomocy technologii VoIP.

Z serwera Call-eX z funkcjonalnością HD Voice korzysta, między innymi, Metalzbyt Sp. z o.o.

Źródło: Datera SA

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości