PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Highdeal i HP IUM

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/highdeal-i-hp-ium-2784.html
QR Code
Highdeal i HP IUM

Michał Gruszka, 10 grudnia 2007, 15:13
Tagi: Highdeal

Highdeal, ogłasza dzisiaj znaczący przełom w systemach rozliczania usług operatorskich (online charging systems) używanych przez operatorów telefonicznych do rozliczania konwergentnych, multimedialnych ofert. Highdeal połączył swe siły z HP by wykazać, że kombinacja Highdeal Transactive®, oraz serwerów HP Internet Usage Manager (IUM) i HP ProLiant obsługujących Linux, dostarcza interesujące budżetowo rozwiązanie, nieporównywalne z istniejącymi już systemami online rozliczania usług operatorskich.

W testach przeprowadzonych w HP Solutions Center w Richardson w Teksasie, rozwiązanie Highdeal-HP wykazało się cztery razy większą przepustowością i o połowę krótszym czasem zwłoki niż inne dostępne systemy.

W czasie testu połączone systemy Highdeal i HP mogły obsłużyć 24000 transakcji typu end-to-end na sekundę dla session-based charging z czasem zwłoki 23 milisekund na transakcję. Dla event charging przepustowość sięgała 49000 transakcji na sekundę z czasem zwłoki 8 milisekund na transakcję. Rezultaty te są tym bardziej interesujące, że serwer HP ProLiant okazał się w testach mniej więcej 50 razy tańszy niż inne serwery używane zazwyczaj przez operatorów telefonicznych do rozliczania usług operatorskich online.

Fergus O'Reilly, Chief Technology Officer w firmie Highdeal, powiedział: "Jesteśmy dumni z tych rezultatów. Są one wynikiem konsekwentnych działań ekip Reserch&Developpement Highdeal i HP IUM, mających na celu udoskonalenie produktu. Pokazują one, że rozwiązanie zaprezentowane przez Highdeal i HP IUM może zostać wykorzystane przy rozliczaniu wielu rodzajów konwergentnych usług przy użyciu zwyczajnego sprzętu komputerowego." Podczas testów symulowano wszelkie możliwe transakcje, które mogłoby wykonać 20 milionów użytkowników. Rozliczenie było wykonane bezbłędnie, niezależnie od tego czy użytkownik korzystał z serwisów credit-limited, prepaid czy postpaid.

“Proponowany przez nas sposób rozliczania usług operatorskich online (OCS – online charging system) zapewnia możliwość dołączania coraz to nowych usług do pakietu, oraz ich ciągłej modyfikacji, przy niskich kosztach wdrażania. To dokładnie to o co prosili nasi klienci rozwijając platformy SDP (Service Delivery Platforms) kompatybilne z IMS,” skomentował Nigel Upton, HP IUM General Manager w HP. Podczas testów Highdeal Transactive odpowiadał za wycenę i wykaz operacji. HP IUM Charging Manager zapewnił zarządzanie transakcjami w czasie realnym i kontrolę rozliczenia używając do tego Diameter Credit Control Application (CCA). Obie aplikacje działały na serwerach HP ProLiant.

Zarówno Highdeal Transactive jak i HP IUM stawiają na skalowalność poziomą czym odróżniają się od wielu konkurencyjnych produktów, które rozwinęły bardziej skalowalność pionową. Rozwiązanie firm Highdeal i HP IUM zapewnia wysoką wydajność na każdego wydanego dolara i dużo niższy całkowity koszt posiadania. Podczas testów Highdeal Transactive R4.0 działał na serwerach 5 HP ProLiant DL380 G5, każdy z procesorem 2 x 2.66 GHz dual-core Intel Xeon CPUs. HP IUM Version 5.0 działał na wersji 4 tych samych serwerów. System operacyjny, który został użyty w testach, to RedHat Enterprise Linux 4.0. Zaprezentowane rozwiązanie współdziała rownież z wieloma innymi platformami, na przykład HP-UX czy Microsoft Windows.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 4 i 8 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości