PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Highdeal podpisuje umowę z Mobile Satellite Ventures

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/highdeal-podpisuje-umowe-z-mobile-satellite-ventures-3774.html
QR Code
Highdeal podpisuje umowę z Mobile Satellite Ventures

Michał Gruszka, 27 marca 2008, 12:50
Tagi: Highdeal

Highdeal, ogłosił dziś, że Mobile Satellite Ventures (MSV), wiodący dostawca satelitarnych usług mobilnych w USA i Kanadzie, wybrał rozwiązanie Highdeal Transactive® dla swojej sieci nowej generacji.

Rozwiązanie to jest częścią innowacyjnej infrastruktury zaprojektowanej po to, by odpowiedzieć na potrzeby unikalnego modelu biznesowego MSV bazującego na sprzedaży hurtowej. Highdeal Transactive będzie działał jako platforma wyceny i wykazu połączeń, wspomagając wszystkie satelitarno-naziemne sieci komunikacyjne IP 4G firmy Mobile Satelite Ventures.

MSV jest wiodącym dostawcą satelitarnych usług mobilnych, przekazującym odbiorcom w USA i Kanadzie dźwięk i dane przydatne przy zarządzaniu flotą czy bezpieczeństwie publicznym. Ponadto MSV posiada pierwszą licencję FCC (federalna komisja do spraw komunikacji) na dostarczanie hybrydowych usług satelitarno-naziemnych. Firma planuje uruchomienie dwóch satelitów, w 2009 i 2010, które mają być największymi i najpotężniejszymi komercyjnymi satelitami zbudowanymi do tej pory. Satelity te pokryją swoim zasięgiem terytoria USA i Kanady.

Firma MSV, która bazuje obecnie na sprzedaży hurtowej swoich usług, pragnie także rozwinąć swoją działalność na rynku virtual mobile service resellers by pokazać, że MSV dostarcza nie tylko usługi, ale także zarządzanie operacyjne, na przykład serwis dla klientów czy billing.

MSV wybrał Highdeal w procesie zapytania ofertowego (RFP), w którym konkurowały ze sobą wiodące firmy sektora bilingowego. Rozwiązanie Highdeal Transactive zostało wybrane nie tylko z uwagi na swoją elastyczność, ale także zdolność dopasowywania się do instniejącej architektury systemu oraz innych oprogramowań, które mogą być do niego dołączane w przyszłości.

Celem MSV jest zbudowanie solidnego back office przy użyciu zunifikowanego systemu , który skupia się na tradycyjnych kategoriach OSS/BSS, Service Delivery Platform oraz IMS core networks. Rezultatem jest Integrated Service Delivery Framework – zbiór komponentów Best of Breed, w którym Transactive odpowiada za wycenę oraz wykaz połączeń.

Mobile Satellite Ventures jest w trakcie tworzenia najbardziej przyszłościowej struktury OSS/BSS, powiedziała Camilla Dahlen, dyrektor Highdeal Inc. Podnosząc standardy technologiczne np SOA i architektury bazującej na komponentach, MSV umożliwi swoim klientom stworzenie niezwykle innowacyjnej oferty zawierającej mash-ups, rich media i mobilne aplikacje SaaS.

Ich podejście do SOA i dostępność serwisów podniesie standardy dla dostawców usług, a ich klienci będący resellerami skorzystają z elastyczności monetyzacji. Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani, szczególnie po tak szczegółowym procesie selekcji, i z przyjemnością pomożemy MSV w osiągnięciu ich celów..

W MSV przygotowujemy sieć komunikacji 4G nowej generacji, i wybieramy do tego partnerów z rozwiązaniami przekraczającymi obecne standardy i spełniającymi nasze wymagania względem SOA,” powiedział David Claassen, wice dyrektor Core Engineering w MSV. Highdeal Transactive zapewnia nam rozwiązanie billingowe, które spełni wszystkie potrzeby hybrydowego systemu satelitarno-naziemnego MSV.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 15 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości