PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > HTC: Nowy szef działu cyfrowych treści i nowe usługi

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/htc-nowy-szef-dzialu-cyfrowych-tresci-i-nowe-uslugi-8843.html
QR Code
HTC: Nowy szef działu cyfrowych treści i nowe usługi

Maciej Celmer, 22 marca 2011, 17:05
Tagi: HTC, Shashi Fernando

Firma HTC, mianuje na stanowisko chief content officer w HTC Shashi Fernando, pełniącego uprzednio funkcję CEO w firmie Saffron Digital. Shashi Fernando zostanie zatrudniony w centrali firmy w Taoyuan na Tajwanie i będzie podlegać bezpośrednio Peterowi Chou, CEO firmy HTC.

Nominacja odzwierciedla dążenie HTC do uczynienia z cyfrowych treści kluczowego elementu oferowanych urządzeń. Shashi Fernando będzie odpowiedzialny za globalną strategię HTC w tej dziedzinie i regionalne wdrożenia.

Peter Chou, CEO HTC Corporation powiedział:

Shashi Fernando ma ogromne doświadczenie w dziedzinie tworzenia cyfrowych treści i cieszę się, że będzie twórcą strategii HTC w tym zakresie. Cyfrowe usługi będą kluczowym elementem naszych rozwiązań i przyszłych sukcesów.


Shashi Fernando powiedział:
HTC jest bardzo ambitną firmą, o wielkim doświadczeniu i kompetencjach do realizacji tych ambicji. Bardzo cieszę się, że będę mógł pracować nad strategią HTC w zakresie dostarczanych treści i z niecierpliwością czekam na prezentację nowych usług klientom HTC na całym świecie.

Shashi Fernando, przed dołączeniem do HTC, pełnił funkcję CEO w Saffron Digital, firmie założonej w 2006 roku w celu dostarczania wysokiej jakości, bezpiecznych cyfrowych usług. Firma zyskała reputację innowacyjnej technologicznie i stała się pionierem technologii medialnych i cyfrowej rozrywki. Saffron Digital została kupiona przez HTC w lutym tego roku.

Shashi Fernando znalazł się na liście Top 50 kadry kierowniczej, opublikowanej przez magazyn Mobile Entertainment w roku 2009 i 2010. Saffron Digital znajduje się obecnie na liście Deloitte Fast 50 Technology i Media Momentum Top 100 firm zajmujących się cyfrowymi mediami. David McDonald, chief operating officer w firmie Saffron Digital, będzie pełnił funkcję CEO w Saffron, będącej strategicznym partnerem HTC.

Źródło: HTC

reklama

Ostatnie opinie internautów

dawid9222 22.03.2011 @ 17:19
Ciekawe jak sprawdzi się na tym stanowisku?
Zastanawiam się także, jakie są jego plany, i założenia po objęciu tej posady?
Hajdek 22.03.2011 @ 21:30
Hehe, wiele szumu o nic... Nie sądzę żeby przyniosło to jakieś (wielkie) zmiany. Taka jest strategia wszystkich firm - przykuwanie uwagi i tzw. "mydlenie oczu". Może źle się wyraziłem, ale chodzi mi o to, że nic z tego raczej nie będzie, po prostu HTC chce zachęcić ludzi do kupna swoich produktów i reklamuje, że właśnie zatrudniło jakąś wybitną osobę i to będzie przełom... bla, bla... Nie twierdzę, że na pewno to nic nie da - może rzeczywiście to coś zmieni, ale zmiany te będą raczej niewielkie i tworzyć się będą latami... Słyszeliście informacje o wielkiej Nokii N8? ; D Z tym będzie podobnie...
Cami 23.03.2011 @ 08:16
Pierwszy raz słyszałam określenie Cheif Content Officer, Wikipedia mówi, że:
http://en.wikipedia.org/wiki/Chief_content_officer
to pracownik zajmujacy się:
A chief content officer (CCO) is a senior officer in a broadcasting organisation and generally the highest ranking creative member of the organization.

The chief content officer is responsible for the development and creation of original programming, co-production, or program acquisitions; ensuring that the quality, innovation and technical ambitions match the company's values and the expectation of the target audience.

The CCO is usually an executive role or senior vice president position.
Z opisu stanowiska może będzie chodzić o jakieś preinstalowane aplikacje do wideo na żądanie i współpraca ze stacjami telewizyjnymi i wytwórniami filmowymi? Może jakaś platforma do streamingu mediów? Chyba, ze chodzi o wyszukany tytuł :-).
PS Nokia N8 jest fajna :-P
Hajdek 23.03.2011 @ 14:37
@Cami - To pewnie osoba zajmująca się kontrolą nad usługami typu YouTube, ale w trochę innej formie...

Nokia N8 jest fajna, ale to miał być jakiś przełom, a jakoś nie widzę żeby telefon różnił się od innych - jedynie tym aparatem 12MP, ale to nie ilość pikseli jest najważniejsza, ale wielkość matrycy. Co prawda robi bardzo dobre fotki i filmy, ale tylko lekko przewyższa konkurencję. A jej inne dobre strony? Chyba już więcej nie ma. System przestarzały (odnowiona wersja Symbiana), nie za duża rozdzielczość, mało gier... wiesz o czym mówię ; ]
M&M 23.03.2011 @ 15:12
@Hajdek - aCami nie byłą chyba jednak tak zupełnie daleko. Bo czym jest jutub, jak nie serwisem wideo, w którym żądamy materiały? Taki składniowy żart :-). Już teraz na YT "średnio legalnie" obecne są całe sezony starszych seriali, a nawet filmów. Oczywiście nie tych najnowszych bo są usuwane sprawnie, ale reszta... Nie ma problemu. Jeżeli dane urządzenie dobrze radzi sobie z YT, to spokojnie można popracować nad upchaniem do niego jak największej ilosci treści tego typu. Nie wiem co ten Pan będzie robił, ale może będzie współpracował ze wspomnianym YT nad uruchomieniem platformy do transmisji na żywo? Od jakiegoś czasu testowo YT transmituje pewne wydarzenia. To musi skończyć się telewizją. Z drugiej strony wytwórnie krzywo patrzą na formy dystrybucji, w których użytkownik chętnie oglądałby reklamy. Są (w USA) pazerni na licencje. Licencje, których koszt dla danego regionu mógłby ponieść producent telefonów zapewniając sobie wyłączność.
To są jednak puste dywagacje.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 14 i 12 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16