PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > HTC otwiera biuro w Polsce

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/htc-otwiera-biuro-w-polsce-2381.html
QR Code
HTC otwiera biuro w Polsce

Michał Gruszka, 25 października 2007, 17:51
Tagi: biznes, HTC, kadry

Firma HTC Corp. oficjalnie otworzyła polskie biuro, rozpoczynając sprzedaż telefonów w kanale konsumenckim i poprzez operatorów komórkowych. Celem działań HTC na rynku polskim jest stworzenie rozległej sieci dystrybucji, która umożliwi oferowanie urządzeń mobilnych jak najszerszej grupie klientów – zarówno korzystających z rozwiązań mobilnych do pracy jak i do rozrywki.

Marka HTC jest względnie młoda, ponieważ firma HTC Corp. oferowała dotychczas swoje produkty głównie pod markami partnerów handlowych, w tym największych operatorów sieci komórkowych, takich jak T-Mobile (pod marką MDA), Orange (pod marką SPV), Vodafone (pod marką VPA), O2/Telefonica (pod marką XDA). Polscy klienci mogli do tej pory zapoznać się z wydajnością i funkcjonalnością telefonów HTC sprzedawanych jako MDA przez PTC Era oraz SPV przez Orange.

Dystrybucję urządzeń HTC na rynku polskim prowadzi firma Dangaard Telecom Poland – A Brightpoint Company. Obsługę techniczną zapewnia partner serwisowy firma CRC CommunicAID Sp. z o.o.

Florian Seiche, wiceprezes HTC Europe powiedział:

Polska ze względu na swój potencjał demograficzny i bardzo szybki rozwój jest obiecującym rynkiem dla naszych produktów, a polscy klienci wymagają produktów wysokiej jakości, o solidnej konstrukcji oraz zaawansowanych funkcjonalnościach. Obecnie wprowadzamy na ten rynek szereg innowacyjnych i unikalnych w swojej klasie produktów, jak HTC Touch Dual, HTC Shift czy TyTN II.

Dostępność
HTC oferuje w pełni zlokalizowane produkty za pośrednictwem rozbudowanej sieci niezależnych sprzedawców oraz operatorów telefonii komórkowej.

Produkty HTC to między innymi S710 Vox i HTC Touch oraz P3300 Artemis, P4350 Herald, MTeoR, S620 Excalibur, TyTN II, i X7500 Advantage. Pod koniec roku HTC planuje wprowadzić na rynek polski szereg nowych mobilnych urządzeń, jak HTC TyTN II, HTC Touch Dual, HTC S730, czy też wyczekiwany przez cały rynek model HTC Shift pracujący na systemie Windows Vista itp.

Informacje o firmie HTC
HTC Corp, jest dostawcą inteligentnych urządzeń i komputerów współpracujących z systemem operacyjnym Windows Mobile®. Firma produkuje z komunikatory mobilne.

Firmę założyła w 1997 roku prezes zarządu Cher Wang i dyrektor generalny Peter Chou. HTC zyskała uznanie jak producent wielu spośród najpopularniejszych urządzeń oferowanych na rynku pod markami operatorów komórkowych. Firma stale współpracuje z kluczowymi markami na rynku urządzeń mobilnych, w tym z pięcioma największymi operatorami w Europie, czterema w Stanach Zjednoczonych i wieloma innymi na szybko rozwijającym się rynku azjatyckim. Firma dostarcza również produkty na rynek we współpracy z wiodącymi branżowymi partnerami OEM, a od czerwca 2006 również pod własną marką HTC. Firma jest światowym liderem w segmencie urządzeń mobilnych współpracujących z systemem operacyjnym Microsoft Windows® Mobile.

HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się spółek w sektorze mobilnym, która w ostatnich latach uzyskała wyjątkowe uznanie. W rankingu Business Week HTC zajęła drugie miejsce wśród najlepszych firm technologicznych Azji w roku 2007. W roku 2006 zajęła trzecie miejsce w rankingu globalnym.

Od wprowadzenia na rynek własnej marki 18 miesięcy temu, firma zaprezentowała kilkadziesiąt produktów marki HTC na całym świecie. Niedawne przejęcie azjatyckiego dystrybutora – firmy Dopod – dodatkowo wzmacnia jej globalny zasięg.

Produkty i innowacje
Firma HTC jest znana z innowacji. Stale poszerza asortyment oferowanych urządzeń – wprowadza nowe modele obsługujące konkretne aplikacje, a także nowe formaty, które zaspokajają coraz bardziej zróżnicowane potrzeby jej klientów i partnerów.

Produkty HTC oferują dogodne rozwiązania obejmujące pełen zakres mobilnych multimediów, bezprzewodowej łączności sieciowej i mobilnego internetu.

Firma może poszczycić się obszerną listą innowacji:
• Pierwszy kieszonkowy komputer (PDA) z kolorowym ekranem (1999)
• Pierwszy kieszonkowy komputer z oprogramowaniem Microsoft (Pocket PC, 2000)
• Pierwszy Microsoft Pocket PC z łącznością bezprzewodową (2002)
• Pierwszy telefon komórkowy klasy smart z systemem Microsoft (2002)
• Pierwszy muzyczny telefon komórkowy klasy smart z systemem Microsoft (2004)
• Pierwszy telefon 3G z systemem Microsoft (2005)
• Pierwszy telefon oparty na Microsoft Windows Mobile 5.0 Platform (2005)
• Pierwsze trzypasmowe urządzenie UMTS 3G na platformie Microsoft Windows Mobile (2006)
• Pierwszy telefon klasy smart oparty na Microsoft Windows Mobile 5.0 Platform (2006)
• Pierwszy trzypasmowy PDA z UMTS
• Pierwszy intuicyjny ekran dotykowy umożliwiający nawigację ruchami palca (czerwiec 2007)

Na początku 2006 roku firma HTC wprowadziła na rynek nowe, wydajne urządzenie w przełomowym formacie: HTC Advantage. To najwydajniejszy w świecie mobilny komputer biurowy, z pięciocalowym ekranem i pełną, zewnętrzną klawiaturą QWERTY. Na początku 2007 roku ofertę uzupełnił HTC Shift z systemem operacyjnym Windows Vista Business, jasnym siedmiocalowym ekranem dotykowym i dyskiem twardym o pojemności 30GB.

Firma HTC wprowadziła HTC Touch™ w czerwcu 2007 roku po intensywnych pracach badawczo-rozwojowych, z założeniem, że ekran dotykowy obsługiwany palcem umożliwi bardziej intuicyjną pracę z urządzeniem. Przełomowy HTC Touch™ wyposażony jest w system TouchFLO™, dzięki któremu jednym ruchem palca po ekranie można uzyskać dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji i kontaktów.

HTC promuję ideę „inteligentnej mobilności”, skupiając działania na opracowywaniu nowych, inteligentnych urządzeń, które ułatwiają pracę poza biurem i w podróży, pozwalając na swobodniejszą organizację zajęć.

Pionierska współpraca
Od początku istnienia firma HTC promowała rozwój rynku telefonów klasy smart we współpracy z Microsoft i kluczowymi operatorami komórkowymi. Inni partnerzy strategiczni to: Intel, Texas Instruments i Qualcomm; najwięksi operatorzy komórkowi tacy jak Orange, 02, T-Mobile, Vodafone, Cingular, Verizon, Sprint i NTT DoCoMo; Partnerzy ODM to Palm i HP.

Model biznesowy realizowany przez firmę umożliwia ścisłą współpracę z partnerami i gwarantuje zróżnicowanie produktów pod względem formatu, materiałów, wykończenia, kolorystyki, oprogramowania i aplikacji.

Misja i możliwości
Misją HTC jest zajęcie pozycji wiodącego, innowacyjnego dostawcy mobilnych urządzeń informatycznych i komunikacyjnych poprzez dostarczanie wartościowych konstrukcji i stosowanie światowej klasy procesów produkcyjnych, logistycznych i serwisowych.

HTC rozwija technologię telefonów klasy smart. Od początku istnienia firma wzmacnia swoje zaplecze badawczo-rozwojowe i jest pionierem konstrukcji i innowacji produktowych; wprowadza na rynek najnowocześniejsze telefony klasy smart i urządzenia PDA dla operatorów i dystrybutorów w globalnej branży telekomunikacyjnej. HTC inwestuje w dział badawczo-rozwojowy, w którym zatrudnionych jest 25% pracowników firmy i światowej klasy zakład produkcyjny o dużej wydajności – obydwa zlokalizowane na Tajwanie.

Wyniki
HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w sektorze mobilnym, notowaną na Tajwańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod numerem 2498.
(Najnowsze wyniki finansowe na stronie http://www.htc.com/investor_service/04-investor-2.htm).

Więcej informacji na stronie www.htc.com/http://www.europe.htc.com


reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 1 i 0 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości