PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > I po konferencji w Rzeszowie....

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/i-po-konferencji-w-rzeszowie-2278.html
QR Code
I po konferencji w Rzeszowie....

Michał Gruszka, 16 października 2007, 10:01 (ostatnio zmodyfikowano w poniedziałek, 15 października 2007 o 19:57)
Tagi: konferencja, Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), WiMAX

Kilka dni temu zakończyła się konferencja w Rzeszowie na temat technologii Wimax zorganizowana przez UKE. Celem konferencji było upowszechnienie wiedzy o ogłoszonym w dniu 28 września 2007 r. przetargu oraz zachęcenie do wzięcia w nim udziału, a także omówienie planów rozwoju sieci szerokopasmowej województwa podkarpackiego i projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej”.

Konferencja przeprowadzona w dniu 4 października 2007 roku pod przewodnictwem Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anny Streżyńskiej spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno władz samorządowych, jak i przedstawicieli operatorów z terenu województwa podkarpackiego. Było to pierwsze o takiej skali spotkanie w ramach przetargów organizowanych przez Prezesa UKE.

Gościem specjalnym konferencji był Władysław Ortyl Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: prof. Jan Burek członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Kazimierz Jaworski doradca Prezesa Rady Ministrów, prezydenci, starostowie, burmistrzowie, przedstawiciele uczelni wyższych oraz goście spoza Podkarpacia, którzy przygotowują analogiczne spotkania na terenie innych województw. W sumie w konferencji udział wzięło około 50-ciu przedstawicieli samorządów lokalnych, około 120 osób reprezentujących małych i średnich operatorów oraz przedstawiciele firm oferujących rozwiązania techniczne w zakresie WiMAX (World Interoperability for Microwave Access), co potwierdza zasadność podjęcia tego tematu.

Prezes UKE podkreśliła, że celem organizowanych przetargów jest budowa konkurencji na poziomie lokalnym, wykorzystanie lokalnych zasobów, tworzenie lokalnego rynku pracy, zachęta przedsiębiorców do współpracy z samorządem i rozpoznawanie jego potrzeb, rozpoznanie potrzeb społecznych i poprzez to tworzenie biznesu lokalnego. Sukces przetargu wymagał będzie nawiązania szerokich kontaktów samorządowców z przedsiębiorcami ich wzajemnej współpracy oraz zorganizowania spotkań warsztatowych już na poziomie poszczególnych obszarów przetargowych.

Cel konferencji został osiągnięty, co potwierdza zarówno duże zainteresowanie konferencją, prezentacjami na niej przedstawionymi jak i szeroką dyskusją na jej zakończenie.

Zapis dyskusji w formacie mp3 zatytułowanej "Kierunek prospołeczny i prokonkurencyjny - jak i dlaczego " dostępny jest TUTAJ Plik waży 72 MB.

Inne pliki z tej konferencji pobierzesz bezpośrednio ze strony UKE

Źródło: UKE

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 2 i 4 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości