PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > IDG nagradza Juniper Networks do "Zielonej Piętnastki"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/idg-nagradza-juniper-networks-do-zielonej-pietnastki-4110.html
QR Code
IDG nagradza Juniper Networks do "Zielonej Piętnastki"

Michał Gruszka, 2 maja 2008, 11:39
Tagi: Juniper Networks, Konkurs

Firma Juniper Networks poinformowała, że należący do IDG serwis InfoWorld, czołowy serwis informacyjny adresowany do decydentów z sektora informatyki, przyznał jej jedną z nagród „Zielonej piętnastki 2008 roku” – Green 15. Wyróżnienie to jest elementem pierwszej specjalnej akcji InfoWorld z serii „Green 15” ogłoszonej na stronie www.infoworld.com.

Na całym świecie przedsiębiorstwa przyjmują podejście „zielone”, czyli proekologiczne, realizując projekty i opracowując wyroby cechujące się zmniejszonym poborem energii, ograniczają ilość odpadów i eliminują stosowanie i produkcję substancji szkodliwych. Nagrodami „Green 15” wyróżniono 15 najbardziej nowatorskich inicjatyw w świecie informatyki spełniających te kryteria „zrównoważenia”.

Ted Samson, starszy analityk w InfoWorld. powiedział:

Wiele firm na całym świecie walczy z wysokimi kosztami energii i ograniczoną ilością miejsca na komputery i urządzenia zasilające oraz klimatyzujące, niezbędne do zapewnienia im obsługi informatycznej. Odczuwają także naciski ze strony inwestorów, ustawodawców, klientów i własnej załogi, by ograniczać odpady, wytwarzać mniej zanieczyszczeń atmosferycznych i lepiej dbać o środowisko naturalne. Nagrodzeni w konkursie InfoWorld Green 15 jasno pokazują, jak zrównoważone rozwiązania techniczne mogą pomagać w osiąganiu w tym układzie celów gospodarczych, a nawet wręcz je warunkować.


Michele Goins, dyrektor ds. informatyki Juniper Networks powiedział:
Firma Juniper czuje się zaszczycona wyróżnieniem w konkursie InfoWorld Green 15. Juniper cały czas pracuje nad innowacjami mającymi ułatwić utrzymanie zrównoważenia energetycznego w przyszłości. Skupiamy się na oszczędności energii zarówno we wprowadzanych przez nas na rynek rozwiązaniach do wysokowydajnych sieci, jak i w naszej przeogromnej wewnętrznej infrastrukturze informatycznej, by zapewniać klientom maksymalne korzyści w zgodzie z naszym poczuciem obowiązku wobec środowiska naturalnego.

Inicjatywy firmy Juniper w zakresie zrównoważonego działania są widoczne w wielu płaszczyznach działania przedsiębiorstwa, w tym w pracy wewnętrznej, we współpracy z otoczeniem gospodarczym i w rozwiązaniach wprowadzanych na rynek. Nagrodę Green 15 otrzymała konkretnie za projekt obejmujący działania firmy ukierunkowane na odpowiedzialne zarządzanie swoim poborem energii i ograniczenie miejsca zajmowanego przez serwery poprzez wirtualizację 325 z nich. W rezultacie ograniczono rozprzestrzenianie się serwerów, odzyskano sporo miejsca i do maksimum zwiększono ogólne wykorzystanie serwerów. Juniper spodziewa się, że ten projekt zwróci się w ciągu 12-14 miesięcy, po części oszczędnościami w poborze mocy, które szacuje na ponad 1,2 miliarda watów w ciągu roku, czyli tyle, ile zużywa miesięcznie 1252 mieszkańców USA.

W firmie Juniper zdają sobie sprawę z tego, że energooszczędność nie jest celem, który się raz osiąga i spoczywa na laurach, a raczej niekończącą się podróżą. Dlatego firma w dalszym ciągu analizuje swoje całkowite zużycie energii szukając możliwości jego ograniczenia z zyskiem dla siebie i świata. Dąży także do tego, aby pomagać klientom w ograniczaniu zużycia energii oferując im wysokowydajną infrastrukturę sieciową wymagającą mniej miejsca, energii i chłodzenia, jednocześnie umożliwiającą bezpieczny całodobowy dostęp z dowolnego miejsca, a także możliwość ponownego wykorzystywania urządzeń wycofywanych z użytku w innych miejscach sieci. Ponadto firma zdecydowanie współpracuje z partnerami i firmami o podobnym podejściu przy krzewieniu odpowiedzialnych środowiskowo zachowań gospodarczych.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 15 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości