PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Imagis przejmuje eholiday.pl

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/imagis-przejmuje-eholiday-pl-5074.html
QR Code
Imagis przejmuje eholiday.pl

Piotr Baranowski, 12 listopada 2008, 12:32
Tagi: Google, GPS, IMAGIS, nawigacja

IMAGIS, producent map cyfrowych i systemów GPS, objął 51 procent udziałów w Grupie eholiday.pl, wydawcy między innymi największego polskiego serwisu noclegowego eholiday.pl.

Obydwie spółki liczą na konkretne korzyści płynące z tej współpracy. Dla Grupy eholiday.pl inwestor będzie silnym bodźcem do dalszego rozwoju jej pięciu portali. W ciągu ostatnich kilku miesięcy spółka przeprowadziła gruntowną modernizację m.in. swojego flagowego serwisu (eholiday.pl), czyniąc go jednym z najnowocześniejszych w Polsce. Kolejną innowacją będą rozwiązania nawigacyjne i mapy IMAGIS, które zastąpią dotychczasowe rozwiązania Google Maps.

Mariusz Wojciechowski, dyrektor wykonawczy Grupy eholiday.pl powiedział:

Użytkownik wymusza dziś na nas zupełnie nowe podejście do pokazywania lokalizacji. Rozwiązania IMAGIS dają nam możliwość indywidualnego rozwoju tej usługi. Zyskujemy bardzo mocnego partnera w postaci IMAGIS.


Dla IMAGIS, inwestycja w eholiday.pl jest szansą dotarcia do masowego odbiorcy (w sierpniu 2008, według Megapanel PBI/Gemius, serwisy Grupy eholiday.pl odwiedziło blisko milion użytkowników – 986 768) tym samym serwisy Grupy eholiday.pl są na drugim miejscu w całej kategorii Turystyka zaraz za serwisami turystycznymi Onet. Jest także elementem strategii rozwoju własnych produktów i silniejszego zaistnienia na coraz większym rynku e-turystyki.


Anna Trzeskowska, Dyrektor Zarządzający Spółki IMAGIS S.A. powiedział:
Chcemy osiągnąć taką sytuację, w której użytkownik naszych systemów nawigacyjnych będzie miał również do dyspozycji pełną listę noclegów i hoteli znajdujących się w obrębie wyznaczonej trasy. Kolejnym krokiem będzie integracja z systemem rezerwacji on-line. Tego typu funkcjonalność nie jest oferowana do tej pory przez żaden z dostępnych na rynku systemów nawigacji GPS.

Pojawienie się inwestora w Grupie eholiday.pl, zaowocuje powiększeniem się jej zarządu o jedną osobę z kierownictwa spółki IMAGIS.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 4 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości