PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > INEA wprowadza setny kanał cyfrowy

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/inea-wprowadza-setny-kanal-cyfrowy-4721.html
QR Code
INEA wprowadza setny kanał cyfrowy

Piotr Baranowski, 25 lipca 2008, 12:33
Tagi: INEA

INEA, największy operator multimedialny i telekomunikacyjny w Wielkopolsce, prowadziła na stałe do swojej oferty setny cyfrowy program telewizyjny - HBO Comedy. Właśnie cyfrowa jakość obrazu i kilkadziesiąt programów to najbardziej pożądane wartości, decydujące o wyborze telewizji cyfrowej, wynika z ostatniej analizy satysfakcji i oczekiwań Abonentów INEA.

INEA oferuje usługę telewizji cyfrowej od 2005 roku. Obecnie scyfryzowanych jest 30 proc. Abonentów telewizyjnych, którzy od lipca mają możliwość uzyskania dostępu już do 100 programów telewizyjnych i 21 programów radiowych nadawanych w wersji cyfrowej. Za usługę telewizji cyfrowej w technologii DVB-C, dostarczaną pod marką INEA, operator otrzymał w tym roku wyróżnienie branżowe - Złoty Laur Infotela.

Janusz Kosiński, prezes Grupy INEA powiedział:

Dynamiczna cyfryzacja Wielkopolski jest procesem, który dzieje się na naszych oczach, także za naszą przyczyną. Cieszy nas, że mieszkańcy Wielkopolski mają dostęp do coraz większej oferty programowej w wersji cyfrowej i coraz chętniej z niej korzystają.

INEA spytała Abonentów, które funkcje telewizji cyfrowej uważają za najbardziej przydatne. Zarówno cyfrową jakość obrazu, jak i dostęp do bogatej oferty programowej wskazało ponad 80 proc. badanych. Z kolei cyfrowa jakość dźwięku jest ważna dla 7 na 10 badanych. Nie bez znaczenia pozostaje także kontrola rodzicielska –jej przydatność doceniło 14 proc. ankietowanych. Dla widzów telewizji cyfrowej jest także ważna możliwość wyboru programu w wersji z napisami (10 proc.), dostęp do elektronicznego przewodnika po programach (8 proc.) oraz możliwość wyboru pomiędzy polską a oryginalną wersją językową (6 proc.). Dzięki cyfrowemu dekoderowi można także tworzyć listę ulubionych programów, przejrzeć ofertę programową wybranych stacji z tygodniowym wyprzedzeniem i dowiedzieć się czy dany film właśnie się rozpoczął, czy już się kończy.

Z badań wynika, że przy zakupie Pakietu Podstawowego Cyfrowego INEA wysoka jakość obrazu i dźwięku była ważna dla co trzeciego Abonenta, podobnie jak duża ilość programów. Co drugiego Abonenta do decyzji zakupowej przekonywała przystępna cena pakietu cyfrowego.

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 14 i 12 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości