PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Intel: Nokia była złym partnerem

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/intel-nokia-byla-zlym-partnerem-9208.html
QR Code
Intel: Nokia była złym partnerem

Maciej Celmer, 18 maja 2011, 12:33 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 18 maja 2011 o 12:53)
Tagi: Intel, Microsoft, Nokia, Symbian, Windows Phone 7

Producent procesorów firma Intel oceniła partnerstwo z firmą Nokia jako zły pomysł. Największy producent mikroprocesorów chciał zbudować z producentem smartfonów nowy system na platformy mobilne - MeeGo. Przedsięwzięcie, zdaniem prezesa Intela zakończyło się fiaskiem.

Nokia była złym partnerem - taką opinię wystawił Finom Paul Otellini, prezes amerykańskiego Intela. Dodał również, że powiązanie z tą firmą projektu systemu operacyjnego MeeGo było błędem i miało znaczący wpływ na termin wprowadzenia na rynek przez Intel procesora do urządzeń mobilnych.

Wypowiedź ta miała zapewne nieco uspokoić inwestorów, którzy narzekają na brak mobilnej oferty w portfolio największego producenta mikroprocesorów.

Na początku 2012 roku, ma pojawić się na rynku procesor Medfield firmy Intel, a za rok na półkach sklepów powinny znaleźć się pierwsze urządzenia z sercem Intela.

Nokia wybrała inną drogę. Podpisała umowę z Microsoftem, która będzie skutkować pojawieniem się w urządzeniach fińskiego producenta systemu operacyjnego Windows Phone, który ma zastąpić rozwijany przez Nokię system Symbian. Obecnie firmy pracują nad dostosowaniem urządzeń do zaimplementowania nowego systemu.

Czy Nokia odpowie na mocne słowa firmy, z którą łączyło ją partnerstwo? Warto nadmienić, że do niedawna nazwa Nokia kojarzyła się z liderem w dziedzinie telefonii komórkowej, jednak od momentu dominacji smartfonów z zaawansowanymi systemami operacyjnym pozycja fińskiego koncernu zaczęła maleć. Rolę liderów przejęli tacy producenci jak Apple, Samsung czy Sony Ericsson, którzy zacięcie walczą na tym polu.

Nie pozostaje nic innego jak poczekać na efekty współpracy z Microsoftem. Pomysł ten ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Pewne jest natomiast, że nowy system będzie szybszy i bardziej intuicyjny od Symbiana, który przez wielu jest surowo oceniany ale i ma swoich zwolenników.

Źródło: rp.pl, wł

reklama

Ostatnie opinie internautów

tomikozak 18.05.2011 @ 15:51
Symbian był dobry dla mniej wymagających uzytkowników, którzy woleli mieć tel. Połączony z zaawansowanymi funkcjami jakie dawał symbian. Ale teraz gdy smartfony powoli zastępują komputery i wydajnością zmierzają do normalnych systemów operacyjnych typu windows7 to się aż nie można doczekać żeby trzymać PC w dłoni! Ją osobiście stawiam na wydajność sprzętową, a to czy będę miał samsunga czy htc to już nie gra roli! Niech wygra lepszy :)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 3 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości