PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Internauci chcą nowych telefonów komórkowych bez simlocków!

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/internauci-chca-nowych-telefonow-komorkowych-bez-simlockow-5604.html
QR Code
Internauci chcą nowych telefonów komórkowych bez simlocków!

Łukasz Roguski, 2 marca 2009, 11:06
Tagi: Anna Streżyńska, Chris Bannister, Era, Orange, Play, Plus, simlock, Uwalniamy Komórki

Niemalże 10 tys. osób z całej Polski poparło akcję społeczną Uwalniamy Komórki – która kończy się w poniedziałek. Efektem akcji jest uwolnienie telefonów komórkowych od simlocków w Play. Akcję można wesprzeć jeszcze przez kilka godzin na łamach UwalniamyKomórki.pl

Akcja Uwalniamy Komórki jest pomysłem serwisu PasjaGSM.pl – jej celem było zwrócenie uwagi operatorów komórkowych w Polsce na fakt iż sprzedawanie telefonów komórkowych z simlockami nie sprzyja rozwojowi konkurencji na rynku telekomunikacyjnym.

Inicjatywę poparła Anna Streżyńska, prezes UKE oraz Chris Bannister, prezes P4, operatora sieci Play. Odbyły się pikiety pod siedzibami operatorów. Tylko przedstawiciele Play oraz UKE wyszli do pikietujących. Orange i Plus – myśląc, że to akcja promocyjna Ery – nie chcieli rozmawiać osobiście z zebranymi.

W ciągu kilku dni wydrukowana treść petycji oraz popisy zostaną przesłane do operatorów oraz instytucji państwowych i unijnych.

Więcej na temat akcji:
http://www.uwalniamykomorki.pl

Źródło: PasjaGSM.pl, Uwalniamy Komórki

reklama

Ostatnie opinie internautów

fingusio 4.03.2009 @ 14:45
Nie jedyny, ja tylko napisalem co z ludzmi ktorzy prowadza wlasny biznes. Nie zaglebialem sie w inne sfery.

Wyraznie napsialem ze simlocki to nie jedyne zrodlo dochodu - widac nie uwaznie czytasz, dlatego tez nie bede wiecej pisal bo podstawowych rzeczy tu nikt nie potrafi zrozumiec.
Kaśka 4.03.2009 @ 16:11
Jak brakuje argumentów to najlepiej powiedzieć "jesteście głupi - nie rozmawiam z Wami". Zabieranie zabawek i uciekanie do innej piaskownicy to chyba domena innej grupy wiekowej?
wracając do klu tematu to od jutra zacznijcie forsować zakładanie blokad w nowych samochodach na konkretne stacje paliw - wiecie ile pieniędzy na ściąganiu takiej blokady zarobicie?
ChipGSM 4.03.2009 @ 16:32
Jakbym miał Nowe autko za złotówkę to mogę tankować na wybranej przez sprzedawce stacji paliw.
Kaśka 4.03.2009 @ 16:54
Widzisz... bo gdybym ja miała do wyboru Hondę za 50 zł w Orange z blokadą na jedną sieć stacji oraz tą samą Hondę w Erze za 40 złotych bez blokady to podziękuję pomarańczy i biorę w Erze. Dla przypomnienia i wyjaśnienia różnicy w cenach - Era przy zdjęciu blokad sim w swoich telefonach obniżyła ceny na wybrane modele.

Odchodząc także od przykładów - skoro producenci zdejmują simlocki i nie podnosza cen aparatów (ceny wzrosną przez spadek złotówki, a telefon bez simlocka jest dla producenta tańszy przy zamówieniu u producenta niż telefon z simlockiem) to dlaczego ma mi to przeszkadzać? Biorę to co dla mnie lepsze.
mmm 4.03.2009 @ 17:27
To co robi Orange, to kwestia ich wyboru, jak na razie nie ma w tej sieci nie ma masowego parcia na telefony bez blokad. Jeśliby to im przeszkadzało to by coś z tym zrobili. Ktoś tu przytaczał opinie,że Play i Era reprezentują tylko 1/3 użytkowników komórek w posce, cos w tym jest
fingusio 4.03.2009 @ 18:32
@Kaśka

"bez simlocka jest dla producenta tańszy przy zamówieniu u producenta niż telefon z simlockiem)" - że jak? Podaj mi argumenty ze sa tansze.....
Kaśka 4.03.2009 @ 18:50
Goły telefon jest podstawową przy składaniu zamówień i robieniu kalkulacji u operatora. Personalizacja (Orange menu, tapety, ustawienia itp.) to dodatkowy koszt do każdej sztuki, założenie simlocka to także dodatkowa opłata od sztuki dla operatora. Tak działają zamówienia i tak są realizowane kontrakty.
@noved 5.03.2009 @ 11:23
Wgranie takiego zabezpieczenia do telefonu to zapewne grosze/centy/eurocenty. Tak niepoważne kwoty nie robią większej różnicy w cenie telefonu, więc argumentowanie, że powszechne zniesienie blokad pozwoli obniżyć ceny jest z innej bajki

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 9 i 2 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Nike air max 90... 30.11.2017, 09:03