PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Internauci walczą o telefony bez simlocków - ruszyła akcja społeczna "Uwalniamy Komórki"

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/internauci-walcza-o-telefony-bez-simlockow-ruszyla-akcja-spoleczna-uwalniamy-komorki-5457.html
QR Code
Internauci walczą o telefony bez simlocków - ruszyła akcja społeczna "Uwalniamy Komórki"

Łukasz Roguski, 31 stycznia 2009, 14:23
Tagi: Era, Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), simlock, Uwalniamy Komórki

Internauci postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i chcą zmusić polskich operatorów do oferowania wyłącznie telefonów bez blokad simlock. To pokłosie zmian na rynku, których dokonała sieć Era. Teraz jest szansa na zmiany u innych operatorów - przynajmniej tak przekonują organizatorzy akcji "Uwalniamy Komórki". Zamierzają oni wysłać petycję do operatorów oraz polskich urzędów, a nawet Komisji Europejskiej.

"Uwalniamy Komórki" to nowa, zakrojona na dużą skalę, akcja społeczna. - Celem akcji jest uświadomienie pozostałym operatorom oraz konsumentom iż możliwość otrzymania telefonu komórkowego pozbawionego blokady SIM-Lock jest w interesie zarówno klientów, jak również operatorów i serwisów GSM – mówią o swojej akcji jej pomysłodawcy.

Ich zdaniem, brak blokady SIM-Lock w telefonach to czynnik rozwoju całego rynku telekomunikacyjnego, który może doprowadzić do tego, że nowe telefony komórkowe powinny być tańsze, a usługi sieci komórkowych bardziej atrakcyjne.

W Internecie rozpoczął działalność portal www.uwalniamykomorki.pl istnieje możliwość podpisania się pod petycją skierowaną m.in. do polskich operatorów komórkowych, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Premiera i Prezydenta RP.

- Petycję będzie można podpisać do 28 lutego włącznie. Wtedy również wydrukujemy jej treść, a następnie wraz z podpisami internautów przekażemy ją do wszystkich adresatów wymienionych w treści petycji - w formie papierowej. Zależy nam bardzo na bezpośrednim dotarciu do osób mających realny wpływ na kształt polskiego rynku telekomunikacyjnego - mówią pomysłodawcy akcji, którzy na razie pozostają anonimowi.

Więcej na temat akcji:

http://www.uwalniamykomorki.pl

Źródło: Media2.pl

reklama

Ostatnie opinie internautów

raf56 1.02.2009 @ 01:53
Uważam,że akcja "Uwalniamy komórki" jest bardzo dobrym pomysłem.Akcja ma na celu wymuszenie na operatorach zaprzestanie stosowania blokad simlock w oferowanych przez siebie aparatach,chociaż zamiast słowa "wymuszenie" wolałbym tutaj słowo przekonanie lub nakłonienie.Wierzę,że jeśli cała ta akcja odniesie sukces to uda się doprowadzić do zatwierdzenia zniesienia blokad poprzez urząd regulacyjny czyli UKE,który mógłby w ten sposób zmusić operatorów do nie stosowania simlocków w oferowanych przez siebie aparatach.Blokada od zawsze ograniczała swobodę użytkowania telefonu przez abonentów danej sieci,dziś kiedy Era zaprzestała stosowania tej blokady,w dużej mierze nie stosuje jej Play przyszła kolej na dwójkę pozostałych operatorów czyli na Plus i Orange.Ta akcja jest otrzebna bowiem tylko w ten sposób możemy wyrazić swój sprzeciw wobec blokadom simlock.Na koniec chciałbym ze swojej strony zapewnić pomoc w ropowszechnianiu tej akcji m.in. poprzez reklamę na swoich stronkach.
qustaw 1.02.2009 @ 10:36
bardzo dobry pomysł z tą akcją. może w ten sposób inni opowie szybciej zdecydują się na taki odważny ruch jak Era. ale i tak wydaje mi się że raczej nie mają innego wyjścia jeżeli chcą mieć dalej coraz więcej klientów i wiadomo że nie chcieliby być w tyle. ten rok zapowiada się bardzo ciekawie
marika 1.02.2009 @ 14:44
Simlocki po coś zostały stworzone, wymyślone. Kupując telefon w sieci np.orange kupujemy go chyba dlatego, żeby był on właśnie w tej sieci, chyba że kierujemy się naszym typowym narodowym kombinatorskim zwyczajem i kupujemy telefon w sieci np. w/w orange z zamiarem:
a)sprzedania go w komisie i zarobieniu na tym,
b)ściągnięciu simlocka po kilku dniach użytkowania.
Wydaje mi się, że simlocki to dobre rozwiązanie dla operatorów, pomagają choć na chwilę zatrzymać kupującego w swojej sieci. Wiadomo, że najlepszym "przyciągaczem" są promocje, i to duże, ale nie mając już pomysłów jak zamienić 1gr za smsa na kwotę jeszcze mniejszą, simlocki wydają się wcale niegłupim pomysłem.
raf56 1.02.2009 @ 19:24
Marika-tutaj się z tobą zogdzę,żę simlocki po coś zostały wymyślone,a zostały wymyślone głównie po to aby trzymać klienta w garści.Nie zgadzam się z twoim komentarzem w którym sugerujesz jak to simlocki są potrzebne.Spróbuj wyobrazić sobie sytuację w której bierzesz samochód w leasing u znanego dealera,podpisujesz umowę,co miesiąc płacisz raty ale musisz spełnić jeden warunek,zakupionym autem możesz jeździć tylko ty,nie możesz go nikomu pożyczyć nawet na chwilę ponieważ masz blokadę na kierownicy z czytnikiem linii papilarnych(przyjmuje tylko twoje).Jak się z tym czujesz?Szczególnie wyobraź sobie sytuację kiedy pilnie musisz komuś pożyczyć tego samochodu.Tak samo jest z komórką z simlockiem nie przełożysz innej karty w razie potrzeby.
Moim zdaniem są inne sposoby na zatrzymanie klienta w swojej sieci i najlepszą i najbardziej uczciwą wobec klienta są po prostu promocje,bo jeśli kupuję telefon u operatora to chyba jest moją własnością i mam prawo robić z nim to co ze chcę.
Miszaha 1.02.2009 @ 21:12
moim zdaniem już dawno wszystkie telefony powinny być bez sima!! To jest mega ograniczenie!
MasterJapko 1.02.2009 @ 21:23
Jak chcesz telefon bez simlocka to kup nowy, a nie dostajesz za darmo od operatora i jeszcze marudzisz
adamek 2.02.2009 @ 00:00
Blokada simlock to kwestia sporna. Dla sieci- korzystna, natomiast dla użytkowników nie. Pojawia się pytanie; czy telefony bez simlocków to tak istotna sprawa? Z jednej strony uzytkownicy tracą na tym ponieważ dowolność w wyborze sieci jest korzystniejsza, to oczywiste. Operatorzy natomiast wolą jednak jak najdłużej zachować jak najwięcej użytkowników w swojej sieci. Można walczyć o usunięcie simlocków, tylko czy warto? Ściągnięcie go najczęściej nie jest takie kosztowne.. Jeśli operatorzy mieli by w zamian za telefony z simlockami wprowadzić w tej samej cenie,bez, to oczywiście atrakcyjna oferta. Warto jednak być uważnym, bo spełnienie życzenia może byc tylko względne, a wiązało się będzie z sporym wzrostem cen aparatów. Wówczas niezbyt to korzystne,np.ze względu na osoby, które i tak w sieci zostają,a narażone są na dodatkowe koszty.. I dlatego to jest temat do zastanowienia się.We wszelkich próbach zmian należy pamiętać,że przysłowiowy medal ma dwie strony, aby źle na tym nie wyjść.
koli 2.02.2009 @ 12:11
@ adamek - Ty snujesz rozważania, a wystarczy popatrzeć na cenniki Ery - mimo, że telefony sa tam bez simlocków, to nie podrożały...

Ceny telefonów mogą pójśc w góre ze względu na kurs euro / dolara
muddy 3.02.2009 @ 15:49
Eh, czemu udajecie? Wcale nietrudno się zorientować, że prowodyrem akcji jest... portal pasjagsm.pl.
Nie bardzo chcę wierzyć w przypadek, że zarówno Wy, jak i "uwalniacze" hostujecie się w tej samej firmie...
berdys 4.02.2009 @ 03:18
Mam jedno ale- dolozcie do tego niebrandowanie oprogramowania telefonow i zdejmowanie simlockow z modemow HDSPA/EDGE/GPRS.....

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 10 i 3 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości