PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Internet do 84 Mb/s - informacja od Polkomtel

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/internet-do-84-mb-s-informacja-od-polkomtel-7259.html
QR Code
Internet do 84 Mb/s - informacja od Polkomtel

Mariusz Burski, 11 marca 2010, 11:13
Tagi: 3G, 4G, Ericsson, HSPA Evolution, HSPA+, iPlus, LTE (Long Term Evolution), Plus, Polkomtel

5 marca br. Polkomtel SA, operator sieci Plus, podpisał umowę ramową z firmą Ericsson. Umożliwi ona unowocześnienie istniejącej sieci 3G/HSPA oraz pozwoli na rozszerzenie zasięgu sieci 3G w północnej i zachodniej Polsce.

W wyniku poczynionych inwestycji obecni i nowi klienci sieci Plus uzyskają dostęp do najbardziej zaawansowanych usług transmisji danych dostępnych na rynku, co zapewni Polkomtel SA utrzymanie pozycji lidera na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Dzięki rozbudowie sieci 3G Polkomtel SA będzie w stanie zaoferować klientom superszybki mobilny dostęp do Internetu, a także dostęp do najnowszych i najbardziej zaawansowanych usług multimedialnych. Dzięki wyższej prędkości transmisji i krótszemu czasowi reakcji korzystanie z takich aplikacji internetowych, jak sieci społecznościowe, gry on-line czy wideo-konferencje, stanie się jeszcze łatwiejsze dla użytkowników sieci Plus.

"Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera poprzez wdrażanie nowych technologii, aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów w zakresie interaktywnych i mobilnych usług szerokopasmowych" – powiedział Jarosław Bauc, prezes Polkomtel SA. "Dzięki temu rozwiązaniu będziemy przygotowani na przyszły popyt na tego typu usługi."

"Ericsson jest długoletnim partnerem Polkomtela" – dodał Miguel Marin, członek zarządu, dyrektor ds. technicznych Polkomtel SA. "W 2005 r. firmy podpisały umowę obejmującą budowę sieci 3G. Wierzę, że obecna umowa umocni naszą dobrą współpracę i wiodącą rolę Polkomtela na polskim rynku."

Staffan Henriksson, szef Ericssona w Polsce, stwierdził: "To wspaniała możliwość dostarczenia wysokiej jakości technologii i usług firmie Polkomtel i jej użytkownikom w Polsce. Zaufanie, którym Polkmtel obdarza nas i rozwiązania firmy Ericsson jest rezultatem koncentracji na długofalowej współpracy opartej na zasadach partnerskich. Dzięki temu możemy przyczyniać się do realizacji ambicji firmy Polkomtel związanych z szybkimi szerokopasmowymi usługami mobilnymi w Polsce."

Trzyletnia umowa obejmuje zwiększenie pojemności rozwiązań HSPA Evolution w ramach istniejącej sieci 3G dla zapewnienia prędkości do 42Mb/s, a następnie do 84Mb/s, a także usługi wsparcia. Ericsson dostarczy Polkomtel SA najnowsze stacje bazowe RBS 6000. Sprzęt ten umożliwi operatorowi obsługę różnych obecnie dostępnych technologii radiowych, a także zapewni łatwą migrację do przyszłych sieci 4G. Wdrażanie sieci rozpocznie się w II kw. 2010 r. i zakończy w 2012 r.

Sieć Plus oferuje obecnie najszerszy zasięg technologii 3G w Polsce, a także największy zasięg mobilnego Internetu. W zasięgu iPlusa znajduje się ponad 99% populacji Polski. Z szybkiego mobilnego dostępu do internetu w sieci Plus z prędkością do 7,2 Mb/s mogą korzystać mieszkańcy ponad 1800 miejscowości na terenach gmin zamieszkanych przez blisko 60% ludności Polski. Dzięki wdrożonej w grudniu 2009 r. technologii HSPA+ w standardzie do 21 Mb/s, w iPlusie można osiągać znacznie większe prędkości transmisji danych. HSPA+ dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie oraz Toruniu. Zasięg będzie dynamicznie rozwijany.

Jak udało nam się dowiedzieć, stacje bazowe RBS 6000 są już zamawiane od lutego 2010 roku.


Źródło: Plus

reklama

Ostatnie opinie internautów

jonas 11.03.2010 @ 15:30
Rewelacja… najpierw jako pierwsi wprowadzili HSPA+ teraz bedzie unowocześnienie sieci i rozszerzenie zasięgu sieci 3G...Nareszcie mamy szybki mobilnyinternet. Ciekawe co na to konkurencja?:)
Greg 12.03.2010 @ 15:05
Jak na razie ten.... chodzi u mnie 236kbs na sek i jest na poziomie Nokii 3310 A URUCHAMIA SIĘ 10 MINUT!!!!!
nigdy wiecej plusa!!
@Mariusz Burski 14.03.2010 @ 11:32
@Greg:
Skoro uruchamia sie 10 minut to może sprawdź czy wszystko ok z Twoim komputerem ;-) Wiadomo, że prędkość mobilnego Internetu zależy od zasięgu i dostępności danej technologii, jak i samego laptopa/PC oraz rzecz jasna modemu. Dla przykładu, nie na każdym sprzęcie będzie działać HSPA+ (nawet jeśli mamy modem obsługujący tą technologię); a co za tym idzie, nie każdy komputer obsłuży HSPA+ do 84 Mb/s. Np u mnie na Acer czasami wyciągam około 15Mb/s a na HP max to 4 Mb/s - te same lokalizacje, ten sam modem, ta sama karta SIM...
To tylko tak co do samych "technikaliów" ;-)

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 9 i 7 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości