PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > "Internet jest technologią przyszłości" - Prezes Cyfrowego Polsatu o LTE [wideo]

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/internet-jest-technologia-przyszlosci-prezes-cyfrowego-polsatu-o-lte-wideo-8813.html
QR Code
"Internet jest technologią przyszłości" - Prezes Cyfrowego Polsatu o LTE [wideo]

Maciej Celmer, 18 marca 2011, 11:15 (ostatnio zmodyfikowano w piątek, 18 marca 2011 o 11:21)
Tagi: Cyfrowy Polsat, Internet, internet mobilny, LTE (Long Term Evolution), Dominik Libicki, wideo

Cyfrowy Polsat rozpoczął konsumenckie testy usługi mobilnego dostępu do Internetu w technologii LTE. Testy mają trwać ponad trzy miesiące, w tym czasie operator będzie zbierał dane potrzebne do wprowadzenia komercyjnej usługi. Dominik Libicki, prezes Cyfrowego Polsatu opowiedział w Radiu PIN o usłudze i planach CP na przyszłość.


Źródło: Radio PIN

reklama

Ostatnie opinie internautów

Frasier 18.03.2011 @ 14:48
Internet jest technologią teraźniejszości i to już od jakiegoś czasu :-). Choć Pan Prezes powiedział kilka mądrych rzeczy, choćby to, że internet jest nową formą konsumpcji mediów. Przecie on wkracza do telewizorów za pośrednictwem np. Ipla, ale też ludzie są nieco znudzeni telewizją. Znudzeni ramówkami, na które nie mają wpływu. Przyszłość, to wybieranie gotowych elementów oferty (okraszonych reklamą oczywiście). Sądzę, że przy odpowiedniej konstrukcji i łątwości skończyłoby się na lepszym całkowitym wyniku spędzanego czasu przed telewizorem.
Cami 18.03.2011 @ 19:54
Widać, że Polsat chce w oparciu o internet promowac multimedia. Z wywiadu zapamiętałam wypowiedź, że do transmisji naciężego contentu, czyli obrazu na żywo w HD zdaniem prezesa wystarczy 5 Mbps gwarantowanego pasma... Ciekawe, kiedy będziemy mogli spodziewać się prawdziwie łączonej oferty. Treści serwowane przez Polsat (mają już praktykę z Ipla) byłyby jeszcze bardziej atrakcyjne, gdyby za ich pobieranie nie schodził transfer. Z jednej strony jest to ryzyko zbyt dużego obciążenia sieci, z drugiej dalsze "zacieśnianie" produktów grupy.
Frasier 19.03.2011 @ 07:43
@Cami - w zasadzie tak, ale żeby być naprawdę rewolucyjną, nowa internetowo-telewizyjna platforma powinna zapewniać zagraniczne produkcje. Z całym szacunkiem, ale co mi po Kiepskich w HD? To tylko przykład, w sumie ten program nie jest najgorszy, bo można go odbierać jako inteligentną satyrę na przywary naszego społeczeństwa, ale reszta? Jakieś śpiewające tańce na lodzie? Jeżeli wzbogacilibyśmy taką platformę produkcjami telewizyjnymi z zachodu, ale nie tylko serialami, takze np. przyrodniczymi itd., próbując jednocześnie możliwie dużo tych treści za darmo - mógłby być sukces. Da się to zrobić, a licencje nie muszą być horrendalnie drogie. Można je obniżyć poprzez umieszczenie jedynie materiałów z lektorem, który wraz z ograniczeniem geograficznym IP (albo bawet zamknięcia części serwisu tylko dla IP klientów CP), czynią te treści nieatrakcyjnymi poza naszymi granicami. Chcesz czytać napisy? Wykup dostęp premium :-).
M&M 19.03.2011 @ 16:46
Hulu bez VPN, to by mi wystarczyło (moze też player BBC), ale nie liczę na to. Może będzie Ipla bez limitów transferu w CP + jakaś zniżka na treści premium z tej platformy. Na więcej nie liczyłbym.
anka 25.03.2011 @ 14:39
Jak widać sporo się zmienia w tym segmencie. Coraz więcej sieci zapowiada testowanie nowych technologii.
Cyfrowy polsat- LTE, Orange wprowadziło już HSPA+DC. Poki co działa to w wybranych aglomeracjach, ale do końca roku mają poprawić zasięg.

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 7 i 7 wynosi: