PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Internet w telefonie przyspiesza

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/internet-w-telefonie-przyspiesza-1071.html
QR Code
Internet w telefonie przyspiesza

Jak podaje Rzeczpospolita, już ponad pół miliona abonentów korzysta z dostępu do Internetu przez sieci komórkowe. Liczba ta stale rośnie, a operatorzy kuszą nowymi promocjami.

Jak zauważa Rzeczpospolita, liczba klientów mobilnego dostępu do Internetu wzrosła w ciągu roku ponad dwukrotnie - wiosną 2006 roku z bezprzewodowego Internetu w polskich sieciach GSM korzystało niespełna 200 tys. osób. Dziś jest ich około 550 tys. Operatorzy mogą mieć pod koniec roku ponad 700 tys. abonentów, zbliżając się pod względem liczby klientów do sieci kablowych.

Polkomtel (operator sieci Plus - usługia iPlus) i PTK Centertel (operator sieci Orange - usługa Orange Free) przyznają się do 200 tys. użytkowników Internetu, PTC (sieć Era - usługa blueconnect) do 150 tys. Można szacować, że każdy z operatorów zarabia na bezprzewodowym Internecieod 8 do 12 mln zł miesięcznie, czytamy w Rzeczpospolitej.

Operatorzy są skłonni wydawać coraz więcej, żeby zdobyć tak atrakcyjnych klientów. Jako pierwsza laptopy "za złotówkę" sprzedawała sieć Era (rozeszło się ok. 7,5 tys. komputerów). Pomysł ten skopiowały Plus oraz Orange. Według nieoficjalnych informacji Orange i Plus obawiają się nierzetelnych klientów, z jakimi ma kłopoty Era, czytamy w Rzeczpospolitej.

Źródło: Rzeczpospolita

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Różnica liczb 5 i 3 wynosi: