PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > ITL Polska prowadzi warsztaty Oracle

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/itl-polska-prowadzi-warsztaty-oracle-3314.html
QR Code
ITL Polska prowadzi warsztaty Oracle

Michał Gruszka, 8 lutego 2008, 10:58
Tagi: ITL Polska, Oracle

ITL Polska rozpoczyna szkolenia w ramach Oracle ISV Migration Center. Pierwsze warsztaty obejmują tematykę migracji aplikacji i baz danych innego producenta do środowiska Oracle. Spotkania adresowane są do personelu technicznego, a szczególnie osób zajmujących się programowaniem i bazami danych.

ITL Polska we współpracy z Oracle i DNS Polska otworzyło w styczniu 2008 r. pierwsze w Polsce Oracle ISV Migration Center dla partnerów handlowych z regionu środkowej i wschodniej Europy. Jest to trzecie tego typu centrum na świecie, pozostałe zlokalizowane są w Istambule i Moskwie. Wśród prowadzonych przez inżynierów ITL Polska warsztatów są:

Database Migration Workshop

Warsztaty prezentują koncepcję i architekturę bazy danych Oracle 10g oraz proponują szczegółową metodologię migracji ze środowiska bazodanowego innego producenta do środowiska Oracle. Ponadto, dają uczestnikom możliwość zapoczątkowania migracji do Oracle 10g przy wsparciu ekspertów. Spotkania obejmują część aplikacyjną i bazodanową, więc adresowane są zarówno programistów, jak i osób odpowiedzialnych za bazy danych.

RAC Validation Workshop

Na warsztatach RAC Validation Workshop ISV użytkownicy otrzymają niezbędne narzędzia i pomoc techniczną, by przetestować pracę ich aplikacji w środowisku Oracle Real Application Clusters (Oracle RAC). Oracle pozycjonuje Real Application Clusters, jako jedno z rozwiązań zwiększających dostępność i skalowalność aplikacji. Partnerzy ISV otrzymają możliwość określenia zachowania się aplikacji w środowisku RAC i/lub zmian, które są konieczne do wprowadzenia w programie. Ze względu na konieczność sprostania oczekiwaniom klientów ISV odnośnie wysokiej dostępności i skalowalności. Warsztaty skierowane są głównie do personelu technicznego.

Business Intelligence

Użytkownicy aplikacji analitycznych oczekują zintegrowanego systemu zawierającego kompletne dane ze wszystkich źródeł korporacji. Na warsztatach Oracle Business Intelligence można zdobyć wiedzę na temat łączenia danych z różnych źródeł korporacji i konwersji tych danych na jeden spójny obszar zrozumiały dla użytkowników końcowych. Uczestnicy zapoznają się też ze sposobem tworzenia analiz i raportów oraz różną formą ich prezentacji

Optymalizacja zapytań SQL

Uczestnicy poznają aspekty dotyczące pisania optymalnych zapytań SQL do bazy danych Oracle 10g. Na warsztatach poruszane są zagadnienia związane z metodami zbierania statystyk oraz zasadą umieszczania indeksów. Przedstawione zostaną także funkcje Oracle Enterprise Manager, który wspomaga wychwytywanie nieefektownych zapytań. Uczestnicy powinni posiadać umiejętność pisania zapytań SQL.

Administracja Oracle Database 10g

Uczestnicy poznają metody administracji bazy Oracle 10g za pomocą graficznego interfejsu oraz przy użyciu instrukcji wykonywanych z linii poleceń. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z architekturą bazy. Warsztaty skierowane są głównie do początkujących administratorów baz danych oraz personelu technicznego planującego wdrożenie bazy danych Oracle 10g.

Informacje o firmie:

ITL Polska specjalizuje się w wypożyczaniu sprzętu IT - głównie serwerów i macierzy. Swoim klientom świadczy usługi wsparcia technicznego i zapewnia profesjonalne doradztwo i obsługę serwisową.

Firma prowadzi również Centrum Szkoleniowe ITL Polska, które jest autoryzowanym ośrodkiem VMware, EC-Council i Hitachi Data Systems. W ITL Polska zlokalizowane jest również Oracle ISV Migration Center. ITL Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej korporacji Arrow Electronics. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.itlpolska.pl

Źródło: 4press

reklama

Ostatnie opinie internautów

Brak komentarzy

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Iloczyn liczb 6 i 6 wynosi:
Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16

Nike Air Max 97 UL '17... 19.04.2018, 09:09

Nike Free RN Flyknit... 19.04.2018, 08:56

adidas nmd xr1 weiß 3.03.2018, 03:36

New Balance men's... 3.03.2018, 03:31

Archiwum wiadomości