PasjaGSM.pl
  Jesteś w: PasjaGSM.pl > News > Jak wygląda nowa Nokia E6-00?

QR Code: http://m.pasjagsm.pl/news/jak-wyglada-nowa-nokia-e6-00-8907.html
QR Code
Jak wygląda nowa Nokia E6-00?

Maciej Celmer, 30 marca 2011, 15:10 (ostatnio zmodyfikowano w środa, 30 marca 2011 o 15:10)
Tagi: Nokia, Nokia E6-00, Symbian, Symbian^3, wideo

Następca biznesowych modeli z serii E wyposażonych w fizyczną klawiaturę QWERTY został przyłapany na wideo. Telefon Nokia E6-00 posiada dotykowy ekran i działa pod kontrolą systemu Symbian^3.

Biznesowa seria Nokii cieszy się duża popularnością, nie tylko wśród biznesmenów. Jest ona ceniona za przejrzystość i mnogość funkcji w połączeniu z wydajnymi bateriami.

Urządzenie zaopatrzone jest w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej około 2.5" pracujący w rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Zdjęcia można robić za pomocą aparatu 8Mpix z możliwością nagrywania wideo HD, z technologią EDoF znaną z modelu Nokia E7. Specyfikacja nowej Nokii nie jest jeszcze znana, jednak z doniesień wynika, że ma być podobna do innych modeli działających w oparciu o system Symbian trzeciej generacji.



Źródło: Nokioteca Forums

reklama

Ostatnie opinie internautów

Hajdek 30.03.2011 @ 15:44
Bardzo podoba mi się ten telefon. Pojemnościowy ekran dotykowy z tak dużą rozdzielczością (niestety dosyć mały) w połączeniu z fizyczną klawiaturą QWERTY... Nokia zainteresowała mnie kupnem tego urządzenia. Fiński producent znowu zaskoczył mnie świetnym smartphone'm - przynajmniej wydaje mi się być świetny. Po specyfikacji podobnej do innych telefonów z Symbianem^3, i ogólną budową, telefon wydaje się być bardzo dobry.
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 30.03.2011 @ 22:03
Hihi, wideo usunięte przez użytkownika, coś mi się wydaje, że Nokii zależało na wyciszeniu tego wycieku. W sumie się nie dziwię, przynajmniej nie wysyłali (?) komandosów jak Apple do gościa, który kupił "znaleziony" iPhone. Nadal bawi mnie parodia w the Daily Show tego zdarzenia:
http://www.thedailyshow.com/watch/wed-april-28-2010/appholes
Pewnie wideo jest do odnazlezienia, bo przecież coś raz upublicznione w internecie żyje swoim własnym życiem i zawsze znajdzie się osoba, która zrobi kopię (do pobierania z YT, Dailymotion, Vimeo itd. polecam http://clipnabber.com/). Ten materiał był podobno słabej jakości, więc chyba nie ma dużego sensu za nim polować :-). Z dotychczasowych przecieków wynika, że nowy model będzie całkiem dobry. Dziwię się tylko, że Nokia nie wypuście serii E bez aparatu. Dwie wersje danego modelu, nie w każdym miejscu aparat jest potrzebny, ale nawet mile widziany. Na pewno byłby rynek na wersje go pozbawione.
Hajdek 30.03.2011 @ 22:17
@Cami - rzeczywiście, osoba, która posiadała prototyp IPhone'a 4 miała duże szczęście, że nie doznała problemów z prawem, itp. Apple zostało przez nią dotknięte spadkiem zysków ze sprzedaży telefonu.
Co do E6 - to bardzo ciekawy smartphone, z pewnością będzie popularny.
Pozdrawiam, Hajdek
Cami 1.04.2011 @ 13:46
Szukałam tych filmów (bezskutecznie) i natrafiłam na zdjęcia tego modelu. Zaciekawiło mnie to delikatne "wygięcie" klawiszy w takie... półkole? Chodzi o to ,ze nie są idealnie równo. Takie rozwiązanie jest obecne też w BB bodajże, ale nie zawsze było dostepne w telefonach takiego typu?
Chodzi mi o to, czy takie wyprofilowanie klawiszy faktycznie wpływa pozytywnie na komfort użytkowania,czyli głównie pisania, telefonu.
http://www.gsmarena.com/showpic.php3?sImg=newsimg/11/02/nokia-e6-00-leak/gsmarena_001.jpg&idNews=2293
W sumie to wyprofilowanie nie jest jakieś wielkie :-).
Hajdek 1.04.2011 @ 15:04
@Cami - może to po prostu taki design. Prawdopodobnie klawiatura została tak wykonana, w celu uzyskania ładnego wyglądu. Chociaż możliwe, iż wpływa to pozytywnie na wygodę i szybkość pisania oraz obsługiwania telefonu.
Pozdrawiam, Hajdek
@Frasier 3.04.2011 @ 08:15
Mam Nokię e61i która nie jest "wyprofilowana", ale miałęm też okazję "pomacać" telefony podobnej konstrukcji już z takimi klawiszami i muszę przyznać, że łatwiej jest sięgać kciukami klawiszy, jak są ułożone w taki "łuk". Czy na dłuższą metę to jest wygodne to nie wiem, ja na swoje "proste" klawisze nie narzekam.
Nic nie przebije fizycznej qwerty :-).
Cami 3.04.2011 @ 12:17
Dziękuję za odpowiedzi. Jak widać, nie są jednoznaczne :-). Mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane poużywać telefonów przygotowanych w obu "filozofiach", ale coś mi się wydaje, ze zostaną tylko te wyprofilowane. Bez względu na to, czy tak jest ergonomicznej, czy nie, bo jest po prostu ładniej :-).

Pisz komentarze i wygrywaj nagrody

Nick
Email   (adres będzie widoczny tylko dla redakcji)
Opinia
pozostało znaków   1000
Suma liczb 12 i 4 wynosi:




Ostatnie tematy z forum

Tani internet... 3.09.2018, 15:16